USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Rangi i inne forumowe cuda
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Karo
Użytkownik
#61 - Wysłana: 2 Wrz 2008 19:26:45
Odpowiedz 
Q__
Witaj ponownie. Cieszę się, że wróciłaś

ja tu jestem stale i niezmiennie tylko ostatnio jakoś się nie odzywałam a wracając do rang i innych takich to mi w sumie obojętne myślę, że radzimy sobie całkiem nieźle bez
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 2 Wrz 2008 19:31:20
Odpowiedz 
Karo

ja tu jestem stale i niezmiennie tylko ostatnio jakoś się nie odzywałam

To odzywaj się częściej. Proszę Cię oficjalnie jako admin.
Darnok
Użytkownik
#63 - Wysłana: 2 Wrz 2008 20:24:30
Odpowiedz 
Już nie mogę się doczekać majtków, chorążych i admirałów forum.
A może rangi zaczną się od klingonów na wolkanach kończąc? będzie bardziej startrekowo.
Scimitar
Użytkownik
#64 - Wysłana: 2 Wrz 2008 21:39:06
Odpowiedz 
Madame Picard
Jak ktoś się chce dowartościować, to niech pisze z sensem .
Hmmm... To nie miało być na poważnie
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 3 Wrz 2008 00:56:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darnok

A może rangi zaczną się od klingonów na wolkanach kończąc?

Albo zaczynając od najbardziej milczącego gatunku a kończąc na najbardziej gadatliwym (jakito on był?)

(A posady w GF zachować dla phoenixowej "władzy"?)
Sh1eldeR
Użytkownik
#66 - Wysłana: 3 Wrz 2008 02:20:06
Odpowiedz 
Mi sie caly pomysl za bardzo nie podoba.

1. Czy te rangi mialyby o czyms swiadczyc? O czym?
Trudno by to bylo 'sprawiedliwie' zrobic, tj. wg rzeczywistych zaslug dla forum/Phoenixa, czy starszenstwa (jak ktos jest tu od 5 lat, ale prawie nic nie pisze, albo pisze bez wiekszego sensu, to czemu mialby miec wyzsza range etc.)

2. Liczba malutkich, nic nie wnoszacych komentarzy moglaby wzrosnac.
Mam nadzieje, ze tu by to nie nastapilo, ale na wiekszosci forow z "rangami", jakie znam, przynajmniej niektorzy za bardzo sie na nie podjarali i na sile pisali jak najwiecej postow -- bo ich liczba dawala wyzsza range.
Tutaj to zjawisko nie istnieje (lub prawie nie istnieje), bo przy nickach nie ma nawet liczby postow, ani daty rejestracji.

3. (to juz moje zdanie) jakosc > ilosc
A obiektywna ocena jakosci jest zbyt upierdliwa, by ja ciagle przeprowadzac w stosunku do kazdego uzytkownika. Stad rangi bylyby pewnie bazowane na ilosci postow, co IMO jest rozwiazaniem nienajszczesliwszym (patrz poprzedni punkt).

4. Teraz wszyscy sa rowni. Poznac kogos mozna po tym, co pisze, a nie co zrobil lub jak dlugo to robil.
Moze bardziej "zasluzeni" ludzie zasluzyli sobie rowniez na szacunek i rangi pomoglyby to uzyskac, ale:
a) watpie by komus zalezalo na specjalnym traktowaniu
b) w sytuacji kryzysowej wyzsza ranga moglaby byc sygnalem, ze ze zdaniem tej osoby trzeba sie liczyc, ale... doskonalym sygnalem ku temu jest po prostu dobry, solidnie urgumentowany post.

5. Teraz mamy piekny minimalizm.
Zwiedzilem juz z kilkadziesiat forow i musze sie przyznac, ze za duze avatary, za duzo informacji przy poscie, za duze podpisy (najlepiej jeszcze z ogromnymi obrazkami) poprzetykane krociotkimi na 2 linijki postami nie sa fajne, jak dla mnie.

6. Wprowadzenie tego moze byc klopotliwe.
Nie pamietam juz na czym to forum stoi i czy jest mozliwosc bezproblemowego odblokowania rang. Jesli ta funkcja jest wbudowana, ale wylaczona, to no problem, ale jesli jej nie ma, to juz jest gorzej.

Rangi maja tez oczywiscie pewne plusy. Jednym z nich jest dobra zabawa (skoro o tym niektorzy wspomnieli). Ja tam jestem dosc konseratywny jesli chodzi o to forum, bo naprawde nie chcialbym, zeby upodobnilo sie do tysiecy innych forum, ktore maja rozne bajerki, ale nie trzymaja takiego poziomu dyskuji.

Z drugiej strony moze sie za bardzo boje i nic zlego by sie nie stalo. Protestowal nie bede, bo raz, ze nie jestem tu kims z prawem veta (ani wlasciwie zadnym innym ), a dwa, ze tak naprawde nie sadze zeby to moglo spowodowac jakas katastrofe (gdyby tak sadzil, mimo wszystko bym protestowal).

Czysto osobiscie jestem jednak na nie, ale jakbym byl w tym zdaniu odosobniony, to naturalnie za mna sie nie ogladajcie.
Delta
Użytkownik
#67 - Wysłana: 3 Wrz 2008 03:14:28
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Vanja
Użytkownik
#68 - Wysłana: 3 Wrz 2008 09:13:05
Odpowiedz 
Ja również. Nie widzę potrzeby wprowadzania rang ani forumowych cudów. Jedną z rzeczy które podobają mi się na tym forum jest minimum formy a maksimum treści.
Pah Wraith
Użytkownik
#69 - Wysłana: 3 Wrz 2008 09:22:25
Odpowiedz 
Jedną z rzeczy które podobają mi się na tym forum jest minimum formy a maksimum treści.

Podpisuję się pod tym z czystym sumieniem.
biter
Użytkownik
#70 - Wysłana: 3 Wrz 2008 10:11:19
Odpowiedz 
Albo zaczynając od najbardziej milczącego gatunku a kończąc na najbardziej gadatliwym

Ferengi?? jak taki sie przyczepi to ni go ni jak go pogonić

BTW ostatnio telemarketerów zacząłem nazywa "Ferengis" jak sie taki przyczepi to ni go spławić. wczoraj jedną musiałem policją straszyć
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 3 Wrz 2008 10:54:43
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Delta
Vanja
Pah Wraith

W zupełności się z Wami zgadzam w tej kwestii.
Madame Picard
Moderator
#72 - Wysłana: 3 Wrz 2008 10:58:11 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
biter

Albo zaczynając od najbardziej milczącego gatunku a kończąc na najbardziej gadatliwym

Ferengi??

Raczej Talaxianie... Nie masz przypadkiem wśród nich kuzynów?

Q__

Ja też
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 3 Wrz 2008 11:03:48
Odpowiedz 
Madame Picard

Raczej Talaxianie... Nie masz tam przypadkiem kuzynów?

To było poniżej pasa

ps. to sprawę rang mamy chyba z głowy...
biter
Użytkownik
#74 - Wysłana: 3 Wrz 2008 11:09:32
Odpowiedz 
Raczej Talaxianie... Nie masz przypadkiem wśród nich kuzynów?

Jestem czystej krwi człowiekiem, a że gadatliwym, każdy ma swoje wady.
Choć po dłuższym zastanowieniu biorąc pod uwagę urodę niektórych członków mej rodziny to staje się to całkiem prawdopodobne
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 3 Wrz 2008 11:14:31
Odpowiedz 
biter

BTW. pamiętasz co Tuvok (i miliony fanów) miał ochotę zrobić z Neelixem?
biter
Użytkownik
#76 - Wysłana: 3 Wrz 2008 11:15:45
Odpowiedz 
Q__
To co ja z sporą częścią mojej rodziny ale aluzję zrozumiałem.
The_D
Użytkownik
#77 - Wysłana: 3 Wrz 2008 14:59:33
Odpowiedz 
1. Czy te rangi mialyby o czyms swiadczyc? O czym?

O ilości postów danego użytkownika. O niczym więcej ani mniej. Interpretacja ilości postów pozostaje w gestii użytkownika (oczywiście może się zdarzyć tak jak piszesz, że ktos pomyśli że jest lepszy, bo ma większą rangę itp.) Z resztą już pisałem, że "ranga" to niezbyt fortunne określenie.

Co do bajerów to sam niezbyt lubię fora z kilkucentymetrowymi stopkami naładowanymi obrazkami, konfiguracjami komputera i Prorocy wiedzą czym jeszcze. Ale avatary w rozsądnych rozmiarach byłyby fajne. Co prawda zazwyczaj nie mylą mi się rozmówcy, ale jako wzrokowcowi obrazki ułatwiłyby rozeznawanie się kto jest kto, zwłaszcza wśród nowych użytkowników.
Gotowe dodatki do forum miniBB można obejrzeć tutaj. Jest wśród nich moduł do stopni.
Spohkh
Użytkownik
#78 - Wysłana: 3 Wrz 2008 15:08:27
Odpowiedz 
The_D

Tak, awatary bylyby niezle. Juz sobie wyobrazam moj...

Q__
Sh1eldeR
Delta
Vanja
Pah Wraith

A ja nie. I mamy remis: dwa do piecdziesieciu.
Pah Wraith
Użytkownik
#79 - Wysłana: 3 Wrz 2008 18:41:14
Odpowiedz 
The_D
Interpretacja ilości postów pozostaje w gestii użytkownika

Tak, ale:
1) osoba rozsądna popatrzy na liczbę psotów danego użytkownika i wzruszy ramionami - bo co z tego wynika? nic,
2) osoba nierozsądna, jak ujrzy statystyki to albo będzie się przejmować że ma o 3 posty mniej niż Józio i 1000 mniej niż Wacek, albo też zacznie floodować.
W obu przypadkach nic dobrego z tego nie wyniknie. Więc po co?

Gotowe dodatki do forum miniBB można obejrzeć tutaj.

I szczerze powiedziawszy nie widzę sensu instalowania któegokolwiek (a funkcjonalość części już mamy).
Vanja
Użytkownik
#80 - Wysłana: 3 Wrz 2008 18:58:37
Odpowiedz 
The_D

O ilości postów danego użytkownika. O niczym więcej ani mniej. Interpretacja ilości postów pozostaje w gestii użytkownika

A to jest takie ważne? (i chyba można to sprawdzić już w tej chwili jeżeli ktoś czuje taką potrzebę) IMO ważniejsze co ktoś pisze i w jaki sposób a nie ilość postów w których to robi.
Eviva
Użytkownik
#81 - Wysłana: 3 Wrz 2008 19:17:33 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
No już dobrze, dobrze. Do diabła z rangami, awatarami i całą resztą. Ważne, że MY tu jesteśmy - sól tej ziemi, a jeśli nawet nie ziemi, to na pewno przestrzeni wirtualnej.
Vanja
Użytkownik
#82 - Wysłana: 3 Wrz 2008 19:20:07
Odpowiedz 
Eviva

I to jest właśnie druga z rzeczy które mi się tu podobają
The_D
Użytkownik
#83 - Wysłana: 3 Wrz 2008 20:34:48
Odpowiedz 
IMO ważniejsze co ktoś pisze i w jaki sposób a nie ilość postów w których to robi.

Nigdy nie twierdziłem inaczej.

I szczerze powiedziawszy nie widzę sensu instalowania któegokolwiek

A ja chętnie widziałbym np. Avatary, prywatne wiadomości (najlepiej od razu na maila, ale tak, żeby adres nie był publiczny), podgląd wiadomości przed wysłaniem, przenoszenie postów, sklejanie tematów (to dla moderatorów) czy np. specjalny tag [code].
Nie twierdzę przy tym, że forum jest złe bez tego (w końcu siedzę na nim parę lat ), ale te kilka dodatków uczyniłoby je jeszcze lepszym. IMHO oczywiście.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Rangi i inne forumowe cuda

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!