USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Marzenia - forum phoenixa na silniku MiniBB w wersjii 2.2
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#1 - Wysłana: 4 Maj 2008 16:39:04 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
nasze cudowne forum działa na silniku MiniBB. I ile uważam że na tym należy poprzestać, to zobaczcie jak wygląda wersja 2.2 silnika i co ma

- wiadomosci
- lepsze mozliwosci moderacji (laczenie tematow, podklejanie)
- wklejanie w posty filmikow youtube
- ankiety
- sygnaturki
- powiadomienie o postach przez maila, RSS
- ułatwione cytowanie
- nowy layout

http://minibbtest.virtualis.lv/minibb-test.php

http://www.minibb.net/forums/index.html

pomarzyć dobra rzecz...i na nowej wersji na pewno forum działałoby szybciej...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Maj 2008 17:47:56
Odpowiedz 
Chyba zacznę wznosić modły do Kai'a o nowy silnik.
Jo_anka
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Maj 2008 17:49:48
Odpowiedz 
Layout starego jest bardziej przejrzysty i intuicyjny...
Darnok
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Maj 2008 18:00:13
Odpowiedz 
Do tego shoutbox i większość offtopów znika
Paradoks
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Maj 2008 18:13:00
Odpowiedz 
Wygląda świetnie. Dałoby się to zaaplikować bez straty strych tematów i kont użytkowników? Jeśli tak byłoby cudownie.
waterhouse
Moderator
#6 - Wysłana: 4 Maj 2008 20:25:49
Odpowiedz 
Paradoks
Wygląda świetnie. Dałoby się to zaaplikować bez straty strych tematów i kont użytkowników? Jeśli tak byłoby cudownie.

Myśle że tak.

Jo_anka
Layout starego jest bardziej przejrzysty i intuicyjny..

Można zachować stary layout ale ze wszystkimi udogodnieniami.

Porozmawiam o tym z Kaiem.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 4 Maj 2008 20:44:31
Odpowiedz 
waterhouse

Porozmawiam o tym z Kaiem.

Ciekawe jak długo kąze nam czekac na efekty? :]
Jo_anka
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Maj 2008 20:52:15
Odpowiedz 
Można zachować stary layout ale ze wszystkimi udogodnieniami.

waterhouse

To byłoby najlepsze rozwiązanie!
Psyker
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Maj 2008 18:46:02
Odpowiedz 
Dałoby się to zaaplikować bez straty strych tematów i kont użytkowników? Jeśli tak byłoby cudownie.

Ależ wszystko się da, za odpowiednią opłatą . Powiedzmy - kubek kawy i dajecie mi godzinkę .

Pozwólcie jednak, że dorzucę swe kilka skromnych groszy, jako iż nie jedna strona już się pod moją myszką przewinęła... eykhym, no...

Forum działa, toczy się na nim zacięta dyskusja, wiekszych problemów wymagających zaawansowanej moderacji brak, wszyscy czujemy się tutaj jak jedna wielka rodzina. Z doświadczenia wiem, że im większe forum, tym więcej problemów się pojawia - a po co nam to? Źle wam z tym, co mamy teraz? Czy potrzeba wam sygnaturek, avatarów, dupereli, które same z siebie zwiększą ilość podpunktów w regulaminie tak, że będzie musiał być spisany?

Na to forum wracam dlatego, ze mogę tutaj poczytać i popisać, obie te czynności w towarzystwie fajnych ludzi - wzroku nie odciągają mi niepotrzepne graficzne duperele - mogę się skupić na treści. To taka odskocznia od tych wszystkich nowoczesnych łebdwazerowych serwisów i skryptów.

Może jestem tylko skromnym userem, ale zmienie silnika mówię stanowczo nie - chyba, że jedyne co zostanie wprowadzone to łatwiejsza moderacja.
waterhouse
Moderator
#10 - Wysłana: 5 Maj 2008 19:45:06
Odpowiedz 
Psyker
Może jestem tylko skromnym userem, ale zmienie silnika mówię stanowczo nie - chyba, że jedyne co zostanie wprowadzone to łatwiejsza moderacja.

Silnik nie byłby (hipotetycznie) zmieniony - pozostałoby MiniBB, tylko że w nowszej wersji.

Czy potrzeba wam sygnaturek, avatarów, dupereli, które same z siebie zwiększą ilość podpunktów w regulaminie tak, że będzie musiał być spisany?

FAQ już jest :]

A nie wiem w jaki sposob wprowadzenie np. avatarow zmuszaloby do jego rozbudowy.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 5 Maj 2008 19:57:37
Odpowiedz 
waterhouse

FAQ już jest :]

Ale oczywiście nikt nie zdał sobie trudu by zechcieć sie z nim zapoznac... :]]
The_D
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Maj 2008 20:56:04
Odpowiedz 
A ja bym chciał, żeby forum oznaczało nieprzeczytane tematy. Po dłuższej nieobecności ciężko jest nadrobić zaległości w obecnej formie. Poza tym możliwość rodzdzielania i scalania tematów pogodziłaby zwolenników swobodnego pływania po wodach dyskusji z miłośnikami porządku.
Darnok
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Maj 2008 21:21:58
Odpowiedz 
Najlepiej, by pokazywało posty, które pojawiły się po ostatniej wizycie.
kanna
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Maj 2008 21:34:08
Odpowiedz 
W tej formie Forum jest taki miło siermiężne, tamo z dema wyglada strasznie nowoczesnie - jak to Forum ogrodnicze co się nieopatrznie zalogowałam i sie dowiedxziałam, że musze wszystkie tulipany wykopac i trzymac w koszu...
Psyker
Użytkownik
#15 - Wysłana: 5 Maj 2008 22:09:18
Odpowiedz 
Wprowadzenie avatarów i sygnatur oznacza, że trzeba zdefinionwać ich wielkość i wagę, czy w sygnaturach można umieszczać obrazki, a jeśli tak to jakich wymiarów i o jakiej wadze. To tylko skrawek tego, co dręczy większe fora - chcecie bajerów to można od razu strzelić Invasion Power Board, nie ma problemu .

Mi na aktualnym silniku siedzi się z prawdziwą przyjemnością i nie chciałbym rozbudowania go w jakiejkolwiek formie.
sineater
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Maj 2008 10:51:38
Odpowiedz 
Dla mnie również sporym ułatwieniem byłoby rozróżnienie wątków (nie)przeczytanych oraz (co się z tym wiąże) możliwość "przeczytania" wszystkiego przez linka w rodzaju "Zaznacz jako przeczytane".
Alucard87
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Maj 2008 04:25:21
Odpowiedz 
W obecnej formie forum spełnia w 100% swoją podstawową funkcję (IMskromnaO)
Zmiany ewolucyjne, ale nie rewolucyjne, takie które usprawniłyby działanie na forum:
moduł PW (redukcja offtopiców, wygoda userów)
oznaczanie postów napisanych od ostatniej wizyty
Avatary, jak już ktoś powiedział, to zbytek, ale jakiś mały obrazeczek czy słówko z rangą pod nickiem użytkownika dodałby trochę smaczku
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Maj 2008 09:17:29
Odpowiedz 
moduł PW

W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o Pah Wraith.
Psyker
Użytkownik
#19 - Wysłana: 8 Maj 2008 14:23:23
Odpowiedz 
No dobra, to niech no ja pomyslę od drugiej strony - sygnatury są zbędne, bo po co? Avatary - no tutaj można by wkomponować jakieś małe obrazki max. 20x20 pixeli, obok nicka, tak jak to rozwiązano na Digg.com w menu nawigacyjnym po zalogowaniu.

Shoutbox i Prywatne Wiadomości faktycznie elyminują offtop. Hmm, no jeśli te avatary będą takie malutkie i nie inwazyjne, to nawet jestem gotów poprzeć pomysł.
Domko
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Maj 2008 14:25:11
Odpowiedz 
Najważniejsze to czy Kai poprze.
kanna
Użytkownik
#21 - Wysłana: 8 Maj 2008 14:27:02
Odpowiedz 
Psyker

Jan tam lubie offtopiki, a avatary zaciemniaja przekaz.
Madame Picard
Moderator
#22 - Wysłana: 8 Maj 2008 20:07:13
Odpowiedz 
Prawdę mówiąc, to mnie też podoba się to, jak tutaj jest teraz, bez żadnych - za przeproszeniem - oczojebnych obrazków, grafik, skaczących animacji i bełkotliwych sygnaturek. Nic to nie wnosi, tylko generuje informacyjny szum. A offtopików bronić będę własną piersią, jak zajdzie potrzeba . Fora, gdzie jest możliwość przenoszenia tematów ze względu na OT, są dla mnie nie do czytania: w połowie ciekawej dyskusji temat się urywa i szukaj wiatru w polu. Poza tym dyskusja, w której tępi się OT, szybko robi się drętwa.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 8 Maj 2008 20:10:58
Odpowiedz 
Boję się poprzeć przedmówczynie, ale mimo to popieram - jestem tego samego zdania.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#24 - Wysłana: 8 Maj 2008 20:12:17
Odpowiedz 
Powiem szczerze choć rzadko tu bywam wolałbym nie zmieniać formy tego forum. Uwielbiam je takim jakim jest. Faktem jest, że forum tworzy społeczność a nie silnik nawet najnowocześniejszy i najpiękniejszy. Stary jednak ma swój urok osobisty i niepowtarzalny klimat. A druga sprawa na różnych forach bywałem i nigdzie nie ma takiego jak ten!
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 8 Maj 2008 20:13:53
Odpowiedz 
Rrracja, dać mu kielicha!
Delta
Użytkownik
#26 - Wysłana: 8 Maj 2008 20:28:26 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Madame Picard
A offtopików bronić będę własną piersią, jak zajdzie potrzeba . Fora, gdzie jest możliwość przenoszenia tematów ze względu na OT, są dla mnie nie do czytania: w połowie ciekawej dyskusji temat się urywa i szukaj wiatru w polu. Poza tym dyskusja, w której tępi się OT, szybko robi się drętwa.

Też prawda. Do tego fora z nadmiarem obrazków ładują się dłużej (przykładem forum Omega Sector) to może przeszkadzać gdy ktoś ma wolne łącze.
mr homn
Użytkownik
#27 - Wysłana: 8 Maj 2008 21:43:20
Odpowiedz 
Ja też ostatnio rzadko...
I tylko przelotem

Byłbym za zmianą, ale nie rewolucyjną a jeno ewolucyjną Tzn. taką, jaką zaproponował Psyker parę postów wyżej, tj.

- shoutbox
- pw

i jeszcze na dodatek widziałbym ten smaczek zaproponowany już nie wiem przez kogo, czyli np. ranga, l. postow, czy też rasa pod nickiem użytkownika po lewej stronie

To tyle!
Pozdrowienia po dłuższej nieobecności...
A propos OT - czytam i nie wierzę! Trochę się pozmieniało
The_D
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Maj 2008 00:07:34
Odpowiedz 
Faktem jest, że forum tworzy społeczność a nie silnik nawet najnowocześniejszy i najpiękniejszy. Stary jednak ma swój urok osobisty i niepowtarzalny klimat.

Myślę, że po zaadaptowaniu obecnej skórki do nowego silnika klimat nic by nie stracił.
Bashir
Moderator
#29 - Wysłana: 9 Maj 2008 00:37:40
Odpowiedz 
może ankietę by dać na głównym ?

ostatnio zmienił się silnik forum gilidii.pl

od tego czasu nie bywam tam ;/

starych drzew się nie przesadza
The_D
Użytkownik
#30 - Wysłana: 9 Maj 2008 12:05:44
Odpowiedz 
może ankietę by dać na głównym ?

Chyba tylko w celu rozrywkowym. Bo skoro Kai nie ma czasu, żeby to obecnego forum doinstalować jakiś prosty moduł to nie ma się co łudzić, że zabierze się, za zmianę wersji silnika.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Marzenia - forum phoenixa na silniku MiniBB w wersjii 2.2

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!