USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Zebrało się na refleksje...
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Psyker
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:45:19
Odpowiedz 
Tak mi się zebrało na refleksje. I wiecie co wam powiem? To jest najlepsze forum, jakie znam. Dlaczegoż to? Ano dlatego, że każdy tutaj jest miły i o cokolwiek się zapyta, to nikt nigdy nie odpisze "używaj opcji 'szukaj' spamerze".

Tutaj nigdy nie ma offtopu. Po prostu offtop ginie w dyskusjach, które są prowadzone nie tam, gdzie trzeba i nie na temat, na który trzeba - i to jest fajne. Bo nikt cię nigdy nie ukara za offtop. O, i nie ma ostrzeżeń.

Nikt też nie będzie miał nigdy pretensji o nabijanie postów - bo każdy nabija. Nie ma też zbędnych bajerów - prosty BBCode, jedno okienko + cytat i już wstawiamy posta. Nie ma zbędnych avatarów i sygnatur, bo i po co - liczy się dyskusja, nie bajery graficzne.

A dzięki ciekawemu skryptowi forum, każdy wie, która dyskusja jest aktualnie na topie.

A przede wszystkim panuje tutaj kultura

Tao użytkownika:
- Szanuj wszystkich użytkowników, bowiem nie znasz admina i moda swego
- Nigdy nie nabijaj postów - po prostu miej dużo do przekazania
- Minimalna długość posta to cytat + uśmieszek (Prawo Riffa)
- Nie posądzaj innych o robienie offtopu - oni tak samo jak ty mają wiele do przekazania
- Pamiętaj - temat jest jak rosół - nawet odgrzewany da się zjeść.

Tao do rozwinięcia .
Bashir
Moderator
#2 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:55:04
Odpowiedz 
Psyker

Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:05:42
Odpowiedz 
Psyker
Nikt też nie będzie miał nigdy pretensji o nabijanie postów - bo każdy nabija.

Szczególnie, że czynią to również moderatorzy i admini.

Zgadzam się z tą wypowiedzią - dla mnie też jest to najlepsze forum.

Ostatnio byłem na forum, gdzie zamknięto dyskusję ponoć przez zbytnie emocjonowanie się w niej. Wkurzyłem się, bo ja broniłem tam swojego stanowiska i czułem się jakby zamknięto mi możliwość obrony swojego stanowiska.

A tutaj emocjonowanie się jest na porządku dziennym. Poczynając choćby od dyskusji o teaserze Star Trek XI, a skończywszy na słynnym "Galaxy vs Defiant".

To jest najlepsze forum - to fakt. Jakby był jakiś konkurs, w którym należałoby wybrać najlepsze forum, bez wahania wybrałbym to.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:16:20
Odpowiedz 
Psyker
bowiem nie znasz admina i moda swego

No, akurat co po niektórzy znają i adminów (junior) i modów swoich

Domko
A tutaj emocjonowanie się jest na porządku dziennym.

Bo piszemy o czymś, na czym nam bardzo zależy i do czego jestesmy przywiązani emocjonalnie
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:26:18 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Psyker
O, i nie ma ostrzeżeń.

I praktycznie nie są nam potrzebne. Wprawdzie w topicach mamy "artystyczny nieład" , ale pod względem bluzgów i tym podobnych odzywek i tak mamy porządek. Może to dzięki temu tego, że jest nas mało?
Psyker
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:38:39
Odpowiedz 
A jakie niby tutaj bluzgi miały by padać? "Ty szpiczasto-uchy romulaninie, ty"? lol Peeeełna kultura
Delta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Sty 2008 15:23:52
Odpowiedz 
Psyker
A jakie niby tutaj bluzgi miały by padać? "Ty szpiczasto-uchy romulaninie, ty"?

Takie "barwne metafory" to niektórzy tutaj mogliby poczytać za komplement.
The_D
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Sty 2008 15:28:58
Odpowiedz 
A propo bluzgów:

"twoja stara zakuła wzory Cardano"

Śmiałem się z tego przez 10 minut, ale jest to humor bardzo hermetyczny

A z trekowych wyzwisk zawsze by się coś znalazło, np
You ugly bag of mostly water
you mutinous, disloyal, computerized half-breed
You're an overgrown jack rabbit, an elf with a hyperactive thyroid
What can you expect from a simpering, devil-eared freak, whose father was a computer and whose mother was an encyclopedia?
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Sty 2008 15:39:09
Odpowiedz 
To chyba powiedział McCoy do Spocka, jeśli się nie mylę. Dobre.
Paradoks
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Sty 2008 16:01:27
Odpowiedz 
Domko

Mi się wydaje, że Kirk do Spocka, w tym odcinku o plancie-raju.

I oto właśnie piękny przykład offtopka.

Rzeczywiście jest to moje ulubione forum. To chyba przez względnie małą liczbę forumowiczów panuje to taka mila atmosfera.
Psyker
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Sty 2008 16:35:05
Odpowiedz 
Wyobraźcie sobie co by było, gdyby siedziały tutaj tysiące fanów... toż to anarchia by była i silnik nie spełniałby wymogów moderatorskich
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Sty 2008 17:08:33
Odpowiedz 
Moja refleksja......... Napijemy się dziś browara z kumplami i................
tuvok
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:26:51
Odpowiedz 
To jest najlepsze forum, jakie znam. Dlaczegoż to? Ano dlatego, że każdy tutaj jest miły i o cokolwiek się zapyta, to nikt nigdy nie odpisze "używaj opcji 'szukaj' spamerze".

włączając w to Dinotreka i paru innych gosci?
Madame Picard
Moderator
#14 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:34:13
Odpowiedz 
Podpisuję się obiema rękami. Jestem tu wprawdzie dopiero od 2 miesięcy, ale mam wrażenie, jakbym siedziała tu z Wami od dawna. Jak dłuższy czas (np. pół dnia ) nie mogę tu zajrzeć, to czuję, że bardzo mi tego brakuje. Było mi bardzo miło, że mnie szybko zaakceptowaliście; na innych forach różnie bywa z przyjmowaniem nowych.
Podoba mi się, że nie ma tutaj najazdu trolli (jak Wy to robicie?! - ja moderuję pewne forum i użeranie się z trollami jest tam po prostu codziennością). Podoba mi się, że wszyscy zwracają się do siebie grzecznie i kulturalnie. Podoba mi się, że dyskutujecie przy użyciu argumentów, a nie "argumentu" pt. jesteś żałosny(a). Podoba mi się, że nikt nie ściga ludzi za offtopy. W końcu offtop to naturalna część dyskusji. IRL też tak jest, że przechodzi się płynnie od jednego tematu do drugiego i ucinanie tego jest po prostu sztuczne. I w ogóle całe forum bardzo mi się podoba .
The_D
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:45:25
Odpowiedz 
Mi się wydaje, że Kirk do Spocka, w tym odcinku o plancie-raju.

Z wyjątkiem pierwszego cytatu, który pochodzi z TNG (Home Soil) i jest ogólnie o ludziach
Psyker
Użytkownik
#16 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:48:14
Odpowiedz 
Pytanie, jak my to robimy, iż trolli u nas njet? Ano po prostu - trzeba trafić w niszę, która nie interesuje takich osobników
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:25:52
Odpowiedz 
Psyker

O, i nie ma ostrzeżeń.

Bywają. Ale nie za OT. Zresztą baardzo rzadko.

(Nieprawda zresztą - bywał sam uśmieszek...)

Domko

Szczególnie, że czynią to również moderatorzy i admini.

Wystarczy spojrzeć w statystyki.

To jest najlepsze forum - to fakt. Jakby był jakiś konkurs, w którym należałoby wybrać najlepsze forum, bez wahania wybrałbym to.

Zgadzam się. Choćby z racji klimatu.

Pah Wraith

No, akurat co po niektórzy znają i adminów (junior) i modów swoich

Nawet twarzą w twarz.

Psyker

A jakie niby tutaj bluzgi miały by padać? "Ty szpiczasto-uchy romulaninie, ty"?

Komuś tam od Romulan kiedyś nawrzucałem...

Delta

Takie "barwne metafory" to niektórzy tutaj mogliby poczytać za komplement.

Fakt.

The_D

"twoja stara zakuła wzory Cardano"

tuvok

włączając w to Dinotreka i paru innych gosci?

W każdym raju musi być wąż, czy inny dinożarł.

Psyker

Pytanie, jak my to robimy, iż trolli u nas njet?

Jak nie ma? Ze trzech pamiętam.
Psyker
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:26:52
Odpowiedz 
(Nieprawda zresztą - bywał sam uśmieszek...)

Hmm... Minimalna długość postu - sam uśmieszek (Aksjomat Q)

Komuś tam od Romulan kiedyś nawrzucałem...

o jezusiu, to ja nie wnikam

Jak nie ma? Ze trzech pamiętam

Jakież to dobro mnie spotkało, że mnie wtedy tu nie było .
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:31:27
Odpowiedz 
Ano dlatego, że każdy tutaj jest miły i o cokolwiek się zapyta, to nikt nigdy nie odpisze "używaj opcji 'szukaj' spamerze".

Akurat to drugie zdarza się dość często...
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:31:33
Odpowiedz 
Pytanie, jak my to robimy, iż trolli u nas njet?

Ja bym to jednak zwalał na karby średniej wieku. Po prostu Star Trek to zabawa dla oldbojów (po części dlatego, że gdy w Polsce złoty wiek skończył się w poprzednim tysiącleciu) stąd brak na forum rozwydrzonych gimnazjalistów.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:31:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Psyker

o jezusiu, to ja nie wnikam

Nawet dwóm przedstawicielom Phoenixowej włądzy z Krakowa.

Jakież to dobro mnie spotkało, że mnie wtedy tu nie było

Ja wiem? waterhouse miał z nimi trochę roboty, ale z perspektywy czasu nawet zabawni byli.

Jurgen

Akurat to drugie zdarza się dość często

Ale w kulturalniejszej formie.

The_D

stąd brak na forum rozwydrzonych gimnazjalistów.

Jeden był. Nawet przestawał trollić, gdy szedł lekcje odrabiać
Psyker
Użytkownik
#22 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:35:08
Odpowiedz 
Ja wiem? waterhouse miał z nimi trochę roboty, ale z perspektywy czasu nawet zabawni byli.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:40:39
Odpowiedz 
Psyker

Wszystko dobre, co się dobrze kończy.

No z ich punktu widzenia to nie był happy end .
Lt Antkov
Użytkownik
#24 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:42:17
Odpowiedz 
Podobnie jak Madame Picard też jestem nowy, może jestem z Wami trochę dłużej Dziękuję ze mnie "przyjęliście" do swojego grona My jesteśmy jak jedna wielka rodzina
Psyker
Użytkownik
#25 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:43:04
Odpowiedz 
No z ich punktu widzenia to nie był happy end

Lol... Wiecie co? Dochodzę do wniosku, że tak źle i tak niedobrze. Nie ma trolli i spamerów, to się nudzimy i narzekamy, jakie to za spokojne i pustawe jest forum. A jak już są i robią burdel, to mamy ich dość. Co my jesteśmy Polacy co by na wszystko narzekać? Ee... wróć, nie było tego ostatniego.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:45:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Lt Antkov

Dziękuję ze mnie "przyjęliście" do swojego grona

A czemu nie mieliśmy przyjąć?

My jesteśmy jak jedna wielka rodzina

Owszem.

Psyker

Nie ma trolli i spamerów, to się nudzimy i narzekamy, jakie to za spokojne i pustawe jest forum.

Ja wiem, czy narzekamy na nudę? Sporo nowych osób wciaz dochodzi. Stare i po paru latach wracają...
Psyker
Użytkownik
#27 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:47:35
Odpowiedz 
Dziękuję ze mnie "przyjęliście" do swojego grona

Jeśli mnie, zatwardziałego (nadal) fana Star Wars przyjęli, to każdego kulturalnego człowieka przyjmą
kanna
Użytkownik
#28 - Wysłana: 27 Sty 2008 22:30:36
Odpowiedz 
Dawbo temu, w lipcu, jak zaczęłam tu bywać, uczyniłam Q__ osobiste wyznanie które pozwole sobie przekopiować, bo
sie wpisuje w ten topic. I pasuje do wszystkich nas, co sie tu spotykamy.

dawno, dawno temu, 10 lat i wiecej, kiedy zaczynałam się bawic netem, spotykałam mnóstwo ludzi podobnych do Ciebie i innych tu zapaleńców - towrzyskich, inteligentnych , z poczuciem humoru. Potem coś sie porobilo i zaczęło być trudno sie poruszać - albo, intymne, zawzyczaj propozycje; albo bandy przeklinających wyrostków. Odpusciłam więc, i zajęłam się innymi rzeczam.
Więc jestem na prawdę mile zaskoczona, ze jakoś się tu wszystko cywilizuje i normalni ludzie nadal sie pojawiają. I do tego pasjonują się Star Trekiem
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 28 Sty 2008 00:10:07
Odpowiedz 
Psyker

Jeśli mnie, zatwardziałego (nadal) fana Star Wars przyjęli,

Ba sporo z nas żywi też skryty sentyment do SW (przynajmniej niektórych cześci) np. ja.

kanna

uczyniłam Q__ osobiste wyznanie

Dobra, dobra, nie przesadź z komplementami. (Choć tak uwielbiam je słyszeć,)
kanna
Użytkownik
#30 - Wysłana: 28 Sty 2008 00:16:32 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Psyker

Ja jestem zagorzałą fanka GW - od zawsze To znaczy od momentu jak zobaczylam cz. IV w kinie, a lta miałam wtedy kilka. To była moja trampolina w świat fantastyki.

Q_
nie przesadź z komplementami

Teraz to właściwie nie Tobie je prawię (Tobie było w VII), ale innym Forumowiczom.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Zebrało się na refleksje...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!