USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co dalej z USS Phoenix?
 Strona:  ««  1  2  ...  19  20  21  22  23  ...  30  31  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#601 - Wysłana: 3 Mar 2014 12:32:05
Q__:
Kto wie jakie scenariusze przygotują na tej podstawie nasi fanowscy profesjonaliści?

A może ekipa Abramsa już czerpie inspiracje, w końcu ID był o Osamie

Q__:
Tochę by to też można rozpisać na Cardassian, Bajoran i UFP i na niektóre scenariusze z SW EU. (Może ery CW, może Nowej Republiki i okrojonego Imperium?)

Tak, też mi Cardasianie przyszli do głowy, ale przez Abramsowe filmy myślę bardziej w ramach TOS-a
Q__
Moderator
#602 - Wysłana: 3 Mar 2014 12:46:08 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
A może ekipa Abramsa już czerpie inspiracje, w końcu ID był o Osamie

No, niby teraz ma być o Klingonach... Tylko czemu wojna?

ps. Obrazek sprzed dobrych paru lat, a'propos:
Queerbot
Użytkownik
#603 - Wysłana: 3 Mar 2014 12:55:45 - Edytowany przez: Queerbot
Mav:
Tematy Trekowe totalnie wyczerpane, a polityki lepiej nie ruszać, bo po co? Nawet nie ma żadnego ciekawego serialu SF, o którym można by podyskutować. Całe SF leży i kwiczy.

UTOPIA

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3701&page=0

Jest tam sekretny komiks, jest sf, jest polityka
Mav
Użytkownik
#604 - Wysłana: 3 Mar 2014 14:12:45
Q__:
No, niby teraz ma być o Klingonach... Tylko czemu wojna?

Nie musi być regularna wojna, tyko taka wisząca w powietrzu plus incydenty. Jakby to dobrze rozegrać, to mógłby powstać ciekawy materiał na politycznego i militarnego (w sensie ukazania potyczki technologicznej dwóch ras i realiów teatru wojennego w przestrzeni kosmicznej, a nie fajerwerków a'la DS9) Star Treka.

Ale chyba się zgodzimy, że taki materiał w stylu Abramsa to będą głownie krzyki, wariację, kolorowe strzelaniny itd.

Queerbot:
UTOPIA

Wiesz, mi się marzy takie prawdziwe Space SF Niby miał być serial na podstawie EVE Online (choć nic wielkiego sobie po tym obiecywać raczej nie można), ale coś temat ucichł.
Q__
Moderator
#605 - Wysłana: 3 Mar 2014 19:35:38
Mav

Mav:
Ale chyba się zgodzimy, że taki materiał w stylu Abramsa to będą głownie krzyki, wariację, kolorowe strzelaniny itd.

Cóż, na tym tle nawet fajerwerki a'la DS9 wspomina się prawie z przyjemnością...

Ale skoro Trek nam się superheroizuje, to może komentarz do tego z kanału Stana Lee (tak, TEGO Stana Lee) z YT?
http://www.youtube.com/watch?v=H8s9aXRL95E
Złośliwi mówią, że to najlepszy Trek z Abramsverse.

Cały cykl zresztą dobry:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLp3Kk8tovQCr 0fb5C0jaVkeQLamb8eqz8
http://www.youtube.com/playlist?list=PLp3Kk8tovQCo tGTbpuJP2zD4Jv56px9Iy
(Niektórych herosów widzieliśmy dwa razy, więc może i z Treka będzie powtórka?)
Mav
Użytkownik
#606 - Wysłana: 4 Mar 2014 16:42:50
Q__:
Złośliwi mówią, że to najlepszy Trek z Abramsverse

Redshirty najlepsi
Q__
Moderator
#607 - Wysłana: 4 Mar 2014 16:48:45
Mav

Mav:
Redshirty najlepsi

A zwłaszcza scena, gdzie Kirk typuje ochotnika.
Queerbot
Użytkownik
#608 - Wysłana: 4 Mar 2014 16:50:33 - Edytowany przez: Queerbot
Mav:
Wiesz, mi się marzy takie prawdziwe Space SF

Mnie też, ale jakoś nie widzę na to szans. Miałem nadzieję, że Blood and Chrome zamieni się w normalny serial (chociaż mógłby wyjść równie nudny jak pierwszy prequel nBSG - jak to się nazywało?). Teraz leci coś, co nazywa się Helix, to nie jest space opera, ale coś w rodzaju thrillera z elementami sf. Zasadza się na znanym i lubianym pomyśle: Antarktyda + śmiercionośne wirusy. Widziałem wczoraj pilota i nie jestem bardzo zachwycony, ale nie jestem tak zażenowany jak w przypadku Falling Skies albo Defiance.

Swoją drogą mam takie pytanie nie na temat. Co stało się na forum 27 grudnia 2012 roku o godzinie 05:21:20?
Q__
Moderator
#609 - Wysłana: 4 Mar 2014 17:30:02 - Edytowany przez: Q__
Queerbot

Queerbot:
pierwszy prequel nBSG - jak to się nazywało?

Caprica.

(Acz zakładam, że tytuł znasz, tylko ironicznie się od niego dystansujesz.)

Queerbot:
Teraz leci coś, co nazywa się Helix, to nie jest space opera, ale coś w rodzaju thrillera z elementami sf. Zasadza się na znanym i lubianym pomyśle: Antarktyda + śmiercionośne wirusy. Widziałem wczoraj pilota i nie jestem bardzo zachwycony, ale nie jestem tak zażenowany jak w przypadku Falling Skies albo Defiance.

W/w serial od jakiegoś czasu jest tu omawiany:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=2828&page=2#msg262580

Queerbot:
Swoją drogą mam takie pytanie nie na temat. Co stało się na forum 27 grudnia 2012 roku o godzinie 05:21:20?

Nic. To chyba spamboty były.
The_D
Użytkownik
#610 - Wysłana: 5 Mar 2014 22:08:14
Q__:
Złośliwi mówią, że to najlepszy Trek z Abramsverse.

Jednak większość agów odnosi się do elementów które były i w samym TOS-ie. Może to wskazywać, że główną winą neo-treka jest po prostu nijakość, z której nawet ciężko się kreatywnie naśmiewać.
Q__
Moderator
#611 - Wysłana: 6 Mar 2014 09:35:07
The_D

The_D:
Może to wskazywać, że główną winą neo-treka jest po prostu nijakość, z której nawet ciężko się kreatywnie naśmiewać.

W "dwunastce" niewątpliwie. "Jedenastka" miała przynajmniej mocne otwarcie, z którego naśmiewać się trudno (choć mieliśmy wysyp dowcipów o Robau) i czerwonego potwora stanowiącego - wraz z innymi starwarsowymi kliszami dla kpiny cel wymarzony, choć dość oczywisty.
Mav
Użytkownik
#612 - Wysłana: 6 Mar 2014 13:55:03
Q__:
W "dwunastce" niewątpliwie. "Jedenastka" miała przynajmniej mocne otwarcie, z którego naśmiewać się trudno

Z tym sie zgodzić nie moge W standardach Treka otwarcie jest świetne, ale chwalić się nim na lewo i prawo nie można przez... Romulan... Wszystko jest świetne do momentu wywołania na ekran "obcych", którzy atakują Kelvina. Generalnie wszyscy "obcy" psują tą scene, jak np. szeroko-oczna pielęgniarka, czy nawet obco wyglądający, ale jednak nie pasujący tam dziwny gado-rybny gość, co pojawia sie na sekunde.
Q__
Moderator
#613 - Wysłana: 6 Mar 2014 20:22:28
Mav

Mav:
Wszystko jest świetne do momentu wywołania na ekran "obcych", którzy atakują Kelvina. Generalnie wszyscy "obcy" psują tą scene, jak np. szeroko-oczna pielęgniarka, czy nawet obco wyglądający, ale jednak nie pasujący tam dziwny gado-rybny gość, co pojawia sie na sekunde.

Owszem, gdy tylko pojawia się Nero... bardzo ludzki zresztą Romulanin, co rzecz dodatkowo psuje... scena natychmiast traci w oczach widza (przynajmniej moich), ale nie przesadzajmy: w Treku zawsze humanoidy były i kto miał przywyknąć, to przywyknął. Zwł. w USA.

ps. Ta gado-rybna to jest gościówa, grana przez Polkę zresztą...
Mav
Użytkownik
#614 - Wysłana: 6 Mar 2014 22:01:42
Q__:
ale nie przesadzajmy: w Treku zawsze humanoidy były i kto miał przywyknąć, to przywyknął. Zwł. w USA.

Oczywiście. Dlatego napisałem, że w kontekście Treka scena jest świetna (najlepsza?). Natomiast argument o przywyknięciu tak nie do końca mi sie podoba To, że ludzie do czegoś przywykli nie znaczy, że ma tak zostać.

Powiedzmy sobie szczerze, że podchodząc do tej sceny z czystym umysłem nastawionym na logiczne i analityczne myślenie, nie wyjdzie nam nic innego jak ziemski okręt USS Kelvin zaatakowany przez wytatuowanych ludzi, którzy zdają się być jakimiś bandytami, piratami szukającymi jakiegoś Spocka

Oglądając z takim nastawieniem otwarcie INS dojdziemy do wniosku, że to jakiś eksperyment w którym ludzie umieścili innych ludzi na jakiejś planecie pozbawiając ich pamięci i technologii, obserwując ich w ukryciu jak sobie radzą. Albo, że odnależli kolonie na której mieszkają ludzie i próbują zrozumieć jak tam się znależli

Q__:
ps. Ta gado-rybna to jest gościówa, grana przez Polkę zresztą..

Nie wiedziałem. Taki polski akcent u Abramsa
Q__
Moderator
#615 - Wysłana: 6 Mar 2014 22:14:48 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
Powiedzmy sobie szczerze, że podchodząc do tej sceny z czystym umysłem nastawionym na logiczne i analityczne myślenie, nie wyjdzie nam nic innego jak ziemski okręt USS Kelvin zaatakowany przez wytatuowanych ludzi, którzy zdają się być jakimiś bandytami, piratami

W dodatku b. mało przekonujący bandyci. Wymoczki takie niewyraziste...

Mav:
Nie wiedziałem. Taki polski akcent u Abramsa

Pisałem o pani Alnschloss K'Bentayr (bo tak się zwie) daawno temu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=1817&page=1#msg165825
A Pah Wraith jeszcze wcześniej, dodając kolejne abramsowe polonicum:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=11&topic=2470#msg137242
Mav
Użytkownik
#616 - Wysłana: 6 Mar 2014 22:38:53
Q__:

Napisałeś o tym 17 Maja 2009 r. A ja wtargnąłem na forum 30 Maja 2009 r.
Queerbot
Użytkownik
#617 - Wysłana: 7 Mar 2014 11:15:16
Q__:

Isaaca Bashevisa Singera (a obok niego An-skiego, Asza, Pereca i innych) nie uznaje się za pisarzy polskich, bo nie pisali po polsku (chociaż doskonale znali i pisywali), więc jeśli chcieć być konsekwentnym i przyjąć to samo kryterium, także pani Katarzyny Kowalczyk nie można chyba uznać za polską aktorkę ani za polski akcent w Treku; wciąż pozostaje nim więc raczej nazwisko doktor Katarzyny Pułaski, granej przez new yorkerkę Dianę Muldaur
Q__
Moderator
#618 - Wysłana: 7 Mar 2014 17:14:43
Queerbot

Queerbot:
więc jeśli chcieć być konsekwentnym i przyjąć to samo kryterium, także pani Katarzyny Kowalczyk nie można chyba uznać za polską aktorkę ani za polski akcent w Treku

Tak mało polskich akcentów w Treku, że nie zabraniaj nam brzytwy się chwytać , zwł., że dziewczę owo w Gdańsku urodzone...

Co MA poświadczy:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Katarzyna_Kowalczy k
Queerbot
Użytkownik
#619 - Wysłana: 7 Mar 2014 17:38:31
Q__:
Tak mało polskich akcentów w Treku, że nie zabraniaj nam brzytwy się chwytać , zwł., że dziewczę owo w Gdańsku urodzone...

Ja absolutnie nie odbieram, tylko strasznie ubolewam, że Polska była dla Treka nieistotna i nigdy raczej się do niej nie odwoływano (a odwoływano się do Rosji, Japonii, załogi bywały internacjonalne i chwalono się wielonarodowością) i ten akcencik w postaci Kowalczyk jest dość gorzki Nawet wspomniana Pulaski (którą to postać przerażająco cenię) raczej odwołuje się do bohaterskiego Amerykanina polskiego pochodzenia, niż bohaterskiego Polaka na amerykańskiej ziemi.
Q__
Moderator
#620 - Wysłana: 7 Mar 2014 18:04:27
Queerbot

Queerbot:
Nawet wspomniana Pulaski (którą to postać przerażająco cenię) raczej odwołuje się do bohaterskiego Amerykanina polskiego pochodzenia, niż bohaterskiego Polaka na amerykańskiej ziemi.

Eeetam, Amerykanin (nawet bohaterski) na polskim rosole by się nie znał.

A'propos:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Pulaski's_chicken_ soup
Q__
Moderator
#621 - Wysłana: 21 Mar 2014 19:43:10 - Edytowany przez: Q__
Chciałem napisać, że b. się cieszę widząc ponownie takie nicki jak Madame Picard, Jo_anka, Joe Chip, Queerbot, dziś Paradoks i - EDIT - Bashir na forum .

(Co nie znaczy, by nie cieszyli mnie Ci, którzy zostali na Phoenixie przez cały - miniony - niełatwy czas.)

To oznacza, że może być jakieś "dalej" dla forum.

Tyle.
Elaan
Użytkownik
#622 - Wysłana: 22 Mar 2014 16:05:44
Q__:
To oznacza, że może być jakieś "dalej" dla forum.

Ostrożnie, Q__.
Nie zapominaj, co pisano czasami na starych mapach: "Dalej mieszkają już tylko smoki...".
Q__
Moderator
#623 - Wysłana: 22 Mar 2014 16:21:05
Elaan

Jednego smoka na main site zauważyłem... To masz na myśli?
Elaan
Użytkownik
#624 - Wysłana: 22 Mar 2014 16:38:17
Q__:
To masz na myśli?

Nie, nie to. Zresztą wiesz, że ja rzadko kiedy zaglądam na main site.
Ale piosenka o żółtym pudełku fajna.
Seybr
Użytkownik
#625 - Wysłana: 23 Mar 2014 08:07:27
Elaan:
Ale piosenka o żółtym pudełku fajna.

Fajna, ale to jest napaść na moje uszy. Taki fałszowanie. Spok logicznie nie powinien śpiewać ;].
Q__
Moderator
#626 - Wysłana: 23 Mar 2014 14:00:47 - Edytowany przez: Q__
Elaan
Seybr

Dobra, macie te pioseneczkę:
http://www.youtube.com/watch?v=ljQXXwLWhhY

Ale... mylisz się Seybr, zdarzył się śpiewający S.P.O.C.K.:
http://www.youtube.com/watch?v=Y0kzI9m6gO0
Adek
Użytkownik
#627 - Wysłana: 23 Mar 2014 14:09:32 - Edytowany przez: Adek
Obawiam się, że nawet takie znakomitości jak Madame Picard, Jo_anka czy Elaan i inni nie przywrócą już dawnej świetności podupadłego już z deko portalu. Jakby tak jeszcze ze 3 osoby przestały pisać to Phoenix nie różniłby się już niczym od małych forów a właściwie foro-czatów innych dawnych forumowiczów. Dlatego ja i tak już bazuję na gg/face co daje praktycznie podobną satysfakcję i tematykę co forum. Z reguły wolę pisać ze znajomymi niż z kimś tam na forum. W sumie co było do obgadania na forum to juz dawno to zostało obgadane przeze mnie i innych a o prywatnych sprawach tutaj raczej nie będę się rozpisywać. Ostatnio sporo tu się pisze o Star Trek a ja tak w sumie nie jestem już takim fanem treka jak kiedyś. Tematy które poruszam nie cieszą się zainteresowaniem i w sumie na odwrót. Obecny obraz Phoenixa przypomina mi trochę Putina, który marzy o przywróceniu krajowi dawnej świetności i imperialności ale niestety czasy swietności ZSRR już chyba nie wrócą z takim rozmachem jak kiedyś. Tak samo tutaj, ot została grupka postfederacyjnych maniaków, znających się tam jakoś z dawnych czasów imperialnych Phoenixa i lubiących się trochę i to tyle. hehe
Elaan
Użytkownik
#628 - Wysłana: 23 Mar 2014 19:50:02 - Edytowany przez: Elaan
Adek

Choć nie przeczę, że to pożywka dla mojej próżności, jednak muszę zaprotestować.
Nie mnie stawać w jednym szeregu z phoenixowymi znakomitościami, które wymieniłeś - jak i tymi nie wymienionymi.

Nie zgadzam się jednak z Tobą, co do nieuchronności rychłego upadku forum - bo rozumiem, że to właśnie sugerujesz.

"Z reguły wolę pisać ze znajomymi niż z kimś tam na forum."
Czy to znaczy, że osoby z Phoenixa traktujesz jako, powiedzmy, "bardziej obce" tylko dlatego, że formuła forum nie przewiduje lajków, słitfoci i tym podobnych bzdur?

Ostatnio sporo tu się pisze o Star Trek - to akurat nieco zabawny zarzut wobec forum poświęconego właśnie ST, nie sądzisz?
A że Twoje zainteresowanie Trekiem przygasło? - no cóż, bywa i tak, znajdziesz zapewne inne pasje.

Tematy które poruszam nie cieszą się zainteresowaniem - znam to, niezbyt miłe uczucie. Ale jeśli wnosisz w ten sposób coś nowego lub pożytecznego na forum, to na pewno będą kontynuowane.

Tak samo tutaj, ot została grupka postfederacyjnych maniaków, znających się tam jakoś z dawnych czasów imperialnych Phoenixa i lubiących się trochę i to tyle. - A ja powiedziałabym: I AŻ TYLE.
Nie mam nic przeciwko byciu "postfederacyjną maniaczką" i rozmowom - w miejscu "oswojonym" niczym Dziesiąty Dziobowy - z podobnie dotkniętymi trekową manią - nawet jeśli nie zawsze i nie we wszystkim się zgadzamy.
pirogronian
Użytkownik
#629 - Wysłana: 23 Mar 2014 20:19:00 - Edytowany przez: pirogronian
Adek:
Tak samo tutaj, ot została grupka postfederacyjnych maniaków

Przynajmniej można nadążyć za tym, co piszą...

A poza tym, parafrazując kogoś tam... Dopóki jest Q, dopóty jest nadzieja
Q__
Moderator
#630 - Wysłana: 23 Mar 2014 20:34:35
pirogronian

pirogronian:
Dopóki jest Q, dopóty jest nadzieja

Znaczy: zakładasz, że wyprodukuję nowych Userów pstryknięciem palców, jak się naprawdę wkurzę?

Czy, że forum wygląda ostatnio - chwilami - tak:
http://www.youtube.com/watch?v=WWX6TyN-zQk
 Strona:  ««  1  2  ...  19  20  21  22  23  ...  30  31  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co dalej z USS Phoenix?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!