USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co dalej z USS Phoenix?
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  30  31  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#331 - Wysłana: 10 Lut 2010 11:47:03
Odpowiedz 
Madame Picard:
Proponuję dodatkowo postawić przy każdym userze policję, która by sprawdzała, czy nie utrzymuje on do nieregulaminowych kontaktów .

Chciała byś poczytac jak dwóch facetów gada o seksie i alkoholu. Słownictwo nie jest z górnej półki. Zaraz po tym na forum piszą całkowicie inaczej :P. Dwa oblicza faceta ;].
Adek
Użytkownik
#332 - Wysłana: 10 Lut 2010 12:30:23
Odpowiedz 
Seybr:
Chciała byś poczytac jak dwóch facetów gada o seksie i alkoholu. Słownictwo nie jest z górnej półki. Zaraz po tym na forum piszą całkowicie inaczej :P. Dwa oblicza faceta ;].

Rzeczywiście. Przy tego typu tematach dwóch facetów potrafi rozmawiać dość niewybrednie. Myślę, że jednak każdy czuje minimum przyzwoitości o czym i jak można pogadać sobie prywatnie na GG a o czym publicznie na forum. Zależy jeszcze jaka grupa rozmówców się zbierze. Myślę, że tutaj jednak poziom dyskusji jest dość wyśrubowany i niejako to do czegoś zobowiązuje.
Madame Picard
Moderator
#333 - Wysłana: 10 Lut 2010 13:05:11
Odpowiedz 
Seybr
Adek

To dość oczywiste, że ludzie (nie tylko faceci ) zachowują się różnie w różnych sytuacjach: inaczej z kumplami na imprezie, inaczej w kościele, inaczej na imieninach u cioci. Byłoby dość dziwnie postrzegane, gdybyśmy zachowywali się w kościele jak na imieninach u cioci, na imieninach u cioci jak na imprezie z kumplami, a na imprezie z kumplami jak w kościele .
Q__
Moderator
#334 - Wysłana: 10 Lut 2010 14:23:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard
Havoc

Zważywszy na to, że sami se gotujemy los forumowy... Przypomina mi się dowcip jak to chodzi pijany dookoła beczki i myśli: "k*** mać kiedy się wreszcie ten płot skończy". Mamy tu takie samo kręcenie się w kółko, na własne życzenie, Połączone z zawężeniem perspektywy widzenia problemu.

Tzn każdy widzi tylko swój problem. Eviva, że "ją tłamszą" - nie widzi dlaczego. Delta, że nie banują Evivy - też nie spojrzy, że dotąd nawet Barusza i Przewodasa nie zbanowano. biter, że "nie dano mu się rozwijać", nie widzi, że sam niepotrzebnie ustawiał się w opozycji. Doctor_Who ma idee fixe "forum bez banów". RaulC zauważa tylko, że kolegów mu krytykują. Teraz Ty, Havoc, widzisz same minusy pozaforumowych kontaktów Userów - rozmów na GG, spotkań na żywo itd. A Ty, Madame Picard, same plusy. (Ja pewnie też jestem nieobiektywny .)

Tymczasem prawda jest taka, że te pozaforumowe kontakty przyniosły sporo plusów z inacjatywą TrekSfery na czele (poza tym, że wspomnę tylko o sobie: poznałem dzięki temu nowych przyjaciół, przeżyłem b. miło wspominaną historię miłosną, wyswatałem jedną udaną parę - pewnie sporo Forumowiczów dorzuci tu od siebie co dobrego im kontakty pozaforumowe wniosły) - tu jestem po stronie Madame Picard. Natomiast argumentacja Havoca też nie jest pozbawiona racji - minusem bowiem tych kontaktów stało się to, że trudne sprawy forum były dyskutowane na GG, nie w sposób otwarty (moja wina, preferowałem to, by na forum publicznym panowała harmonia, a było to zamiatanie spraw pod dywan). Od dziś ze swojej strony deklaruję, że sprawy forumowe (nie licząc szybkich narad moderatorów - ale te były prowadzone na GG i dawniej) będę załatwał tylko na forum (tzn. nawet zawiadomienia o dinkach i spambotach będę przyjmował tylko w stosownym topicu - widzisz problem miej odwagę mówić o nim wprost, nim narośnie). Cóż, Madame Picard, mijmy odwagę przyznać, że przyzwyczailiśmy ludzi, że odwalamy brudną robotę, a samoregulacja ma postać donosów; inna rzecz, że żeby tak się stało potrzeba obu stron, czyli nie tylko my zawiniliśmy... (W efekcie wygladało to tak, jak byśmy użerali się w pustce z nie przeszkadzajacymi nikomu Userami, jak byśmy sami kogoś prześladowali, bo nam się coś uroiło, a tymczasem: i na Picarda, i na Evivę skargi przecież - w pewnych okresach - szły masowo.)

Nie mogę natomiast zadeklarować, że zerwę przyjacielskie kontakty -czy to na GG czy IRL - ze znajomymi tu poznanymi, bo po prostu miałbym poważne kłopoty z dotrzymaniem tej obietnicy.

ps. kolejną sprawą wymagającą przegłosowania z tej racji, że stanowimy zbieraninę znacznie liczniejszą i bardziej zróżnicowaną niż u zarania forum jest pytanie: jakich norm kultury chcemy, bo np. dla mnie jako zwykłego usera, nie moda czy admina, większość tego co pisał Mordah mieści się swobodnie w dopuszczalnej normie, a znów dla np. Paradoksa - nie. Większość Userów traktowała tolerancyjnie wczesne floodowanie Evivy, a znów Seybr, Darnok i ja byliśmy niezadowoleni. Większość Użytkowników chciała bana dla Przewodasa - mnie wkurzał, ale uważałem, że podstawowych zasad nie łamie. W sprawie nadekspresji Picarda podziały były chyba szczególnie ostre. Itd. itp. Faktycznie chyba czas na doprecyzowanie co wykracza poza "punkt drugi", a co nie - inaczej każdorazowo będą takie flame'y.
Seybr
Użytkownik
#335 - Wysłana: 10 Lut 2010 14:53:38
Odpowiedz 
Madame Picard

No wiesz ja inaczej zachowuje się przy kumplach w Pubie, inaczej na typowo męskiej imprezie u kumpla. W tedy odchamiam się, jestem nie grzeczny. Jednak zawsze robie to z rozumem, no w granicach. Wiesz jacy fa ceci są. Choc my na męskiej imprezie zaczynamy rozmawiac, to od pierdół a kończymy na tematch o rodzinie, dzieciach, pomocy. Alkohol tak nas zmienia, a może my doroslismy ? Tak samo inaczej zachowuje się ja na np. na balu myśliwskim, inaczej w klubie kiedy gram seta.

Q__:
Nie mogę natomiast zadeklarować, że zerwę przyjacielskie kontakty -czy to na GG czy IRL - ze znajomymi tu poznanymi, bo po prostu miałbym poważne kłopoty z dotrzymaniem tej obietnicy.

Hehe mam nadzieje, wiesz może kiedyś was poznam. Mój mały Rosomaczek dorasta i wiesz chyba ma jakies cechy Q. Czasem nie da się z nim pertraktowac.
Jurgen
Moderator
#336 - Wysłana: 10 Lut 2010 17:52:11
Odpowiedz 
Q__

Ja mam taki pomysł, żebyśmy na razie przestali reformować forum. Zdaję sobie sprawę, że ten pomysł może wydawać się trochę absurdalny, ale moje rozumowanie jest takie: owszem, forum wymag pewnych zmian. Problem jest z forumowiczami, którzy często sami nie wiedzą, jakiego rozwiązania problemu by chcieli (np. w sprawie moderacji). Problem jest też z faktem, że może powinniśmy najpierw pozwolic opaść emocjom i dopiero za jakiś czas, na spokojnie zastanowić się, co należałoby zrobić i przede wszystkim, co da się zrobić...
Q__
Moderator
#337 - Wysłana: 10 Lut 2010 18:19:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Ok. Ustalmy może jakiś termin rozmów o reformach, postarajmy się przekonać starych Użytkowników, którzy nas opuścili do wzięcia udziału w tej dyskusji, przemyslmy sami do tego czasu jaką wizję Phoenixa mamy. Jak sądzisz, miesiac wystarczy na coś takiego?

ps. natomiast decyzja o respektowaniu tylko informacji zgłaszanych w stosownych topicach jako podstawy do interwencji (pomijając sytuacje jednoznaczne, które sami wychwycimy - boty, dinek, b. oczywisty trolling, bluzgi, ew. groźby) została przekonsultowana przez oboje aktywnych moderatorów i jest nieodwołalna
Jurgen
Moderator
#338 - Wysłana: 10 Lut 2010 19:16:47
Odpowiedz 
Q__

Trudno mi powiedziec, czy miesiąc wystarczy. Myśle, że mi - tak. Natomiat nie wiem, jak pozostałym użytkownikom. Zwłaszcza jeżeli masz (ambitny) plan przekonania też tych, którzy niegdyś stąd odeszli.
Na początek jest to pewnie termin dobry, jak każdy inny.
Havoc
Użytkownik
#339 - Wysłana: 10 Lut 2010 21:18:51
Odpowiedz 
Q
Madame Picard

Mi bynajmniej nie chodzi o zakaz kontaktów przez GG. W końcu czasu się cofnąć nie da (jeszcze).
To jest po prostu moja obserwacja.

Q__:
Teraz Ty, Havoc, widzisz same minusy pozaforumowych kontaktów Userów - rozmów na GG, spotkań na żywo itd.

Nad interpretujesz. Nie mówię, ze to same minusy. Stwierdzam, że to zmienia stosunki pomiędzy userami. Czasami in minus. I żeby nie było wątpliwości, mam na myśli "prywatne" rozmowy przez GG czy inne komunikatory, gdy tematem jest inny user, lub jakaś forumowa afera.
Doctor_Who
Użytkownik
#340 - Wysłana: 10 Lut 2010 21:38:30 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Seybr

Mam tylko małą prośbę. Staraj się nazywać rzeczy i ludzi po imieniu, ok?
Wyraziłeś jasno swoje zdanie w tej sprawie i że uważasz, iż Eviva winna była dostać bana. W porządku, masz do tego zdania prawo [jak każdy do swojego]. Po co więc wracasz do tematu stosując jakieś dziwne zamienniki i omówienia w rodzaju ''pewna osoba'', ''ktoś tu potrzebuje bata'' itd.?
Jurgen
Moderator
#341 - Wysłana: 13 Lut 2010 19:41:57
Odpowiedz 
Q__

Nie wiem, jak długo wiadomości pozostają na stroniach Onetu, więc czy dałoby się jakoś "wciągnąć" tę stronę na Phoenixa?

http://wiadomosci.onet.pl/2128179,12,polacy_oszuki wani_na_wyspach_zycie_to_udreka,item.html

W najgorszym razie trzeba będzie to "na żywca" skopiować. Zależy mi na tym, bo wydaje mi się, że w części news ten oddaje sytuacje, które zdarzały się na naszym forum.
Q__
Moderator
#342 - Wysłana: 13 Lut 2010 21:34:46
Odpowiedz 
Jurgen

Swobodnie wystarczy wybór kluczowych cytatów.
Bashir
Moderator
#343 - Wysłana: 14 Lut 2010 01:02:30
Odpowiedz 
Jurgen
onet.pl:
"Niektórzy imigranci z różnych powodów mogą policji nie ufać, a przed złożeniem doniesienia może powstrzymywać ich obawa przed konsekwencjami. Chcemy im powiedzieć, że bez względu na ich doświadczenia w ich własnych krajach, tutejsza policja współpracuje z lokalnymi mieszkańcami i jest po to, by ludziom pomagać" - cytuje STV

Mam pytanie. W którym momencie te słowa padły w ST V ?
Pah Wraith
Użytkownik
#344 - Wysłana: 14 Lut 2010 09:41:45
Odpowiedz 
Z dedykacją dla wszystkich na forum:
http://www.youtube.com/watch?v=j5CETMV4nz0

pozdrawiam!
Bashir
Moderator
#345 - Wysłana: 14 Lut 2010 10:19:27
Odpowiedz 
Pah, to nie sprawiedliwe, nie wszyscy na forum się kłócą... nawet zdaje się że sporo grupa userów jest ponad to
The_D
Użytkownik
#346 - Wysłana: 14 Lut 2010 10:35:05
Odpowiedz 
Jako gorzkie pocieszenie powiem, że na forum Nowej Fantastyki redakcja postanowiła odbanować znanego także nam Konrada Lewandowskiego vel Przewodasa. I przy tym co tam się teraz dzieje nasze sprzeczki wyglądają jak kłótnia nobliwych dżentelmenów o pogodzie.
Q__
Moderator
#347 - Wysłana: 14 Lut 2010 12:47:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie wiem co Cię trzyma z dala od nas, ale mogłoby w pońcu przestać trzymać, złośliwcze .
Q__
Moderator
#348 - Wysłana: 5 Mar 2010 14:59:06
Odpowiedz 
Wierni (i mniej wierni )!

Pan Nasz Kai wychyli się z krzaka ognistego i zakomunikował mnie, arcykapłanowi sewmu, co następuje:

Kai 14:38:30
dzis po 17 przeprowadzka serwerowni
strona nie bedzie dzialac przez dluzszy czas
moze i jutro jeszcze
mozesz dac znac na forum

Amen.
Q__
Moderator
#349 - Wysłana: 19 Gru 2010 22:40:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Do jutra potrzebna jest reklama Phoenixa do numeru specjalnego "Pathfindera" poświęconego TrekSferze. Zrobiłem coś takiego:

Jeśli ktoś jest w stanie zrobić do jutra coś w tym stylu, a wyższej jakości, będę bardzo wdzięczny.

ps. technicznie jest to:
-z lewej: logo Phoenixa wzięte z naszej strony głównej;
-po środku: napis w brzmieniu:
U.S.S. Phoenix - www.startrek.pl
Najstarszy Polski Serwis o Star Trek
Spadkobierca U.S.S. Solaris
2001-2010
-po prawej: logo Ex-Astris-Excellentia Award z naszej stopki redakcyjnej (złożone ze standardowego paska EAE A i - ponownie - logo Phoenixa)
-w roli tła: najładniejsze (IMO) dostępne w konfiguracji forum tło zwane nightstar3
biter
Użytkownik
#350 - Wysłana: 19 Gru 2010 22:50:16
Odpowiedz 
Q__
To w przyszłym roku strzeli nam dyszka? a można wiedzieć mniej więcej dokładnie kiedy? to by się jakiegoś szampana obaliło czy coś,
The_D
Użytkownik
#351 - Wysłana: 20 Gru 2010 00:55:08
Odpowiedz 
Według danych z whois domena startrek.pl została zarejestrowana 2000.07.04 13:00:00, ale nie wiem jak się to ma do startu samego serwisu. W tamtych czasach nie miałem jeszcze internetu, a gdy pierwszy raz trafiłem na trekowy fandom USS Solaris był już w drodze na kosmiczną emeryturę.
Q__
Moderator
#352 - Wysłana: 20 Gru 2010 01:32:01
Odpowiedz 
biter
The_D

Dobra, Panowie, o rocznicy gadacie, a do pomocy to się żaden nie zgłasza .
Queerbot
Użytkownik
#353 - Wysłana: 20 Gru 2010 03:02:32 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#354 - Wysłana: 20 Gru 2010 12:08:11
Odpowiedz 
Queerbot

A coś bardziej serio i większego?
mozg_kl2
Użytkownik
#355 - Wysłana: 20 Gru 2010 13:04:48 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__:
Queerbot

A coś bardziej serio i większego

I to podobno ja niby trolluje?

WKońcu 10 lat stukneło nam w tym roku czy stuknie w nadchodzącym bo widze tu pewne rozbierzności. Nie lepiej zamiast 2001 -2010 dac coś w stylu istnieje od 2001 roku? Moja propozycja USS Phoenix sukcesor USS Solaris z wami już od 10 lat.
Q__
Moderator
#356 - Wysłana: 20 Gru 2010 13:46:17
Odpowiedz 
mozg_kl2

W sumie propozycja merytorycznie jak najbardziej słuszna, ale już (dopiero) zatwierdziłem gotową wersję projektu :] (podobna do pierwotnej tylko większa):
kordian
Użytkownik
#357 - Wysłana: 20 Gru 2010 14:16:48
Odpowiedz 
sorry ale to wygląda jak klepsydra , aż się przestraszyłem ;)

ten portal to jedyne startrekowe miejsce na jakie zaglądam, a właściwie jedyne dotyczące ogólnie SF na jakie zaglądam ;)
Q__
Moderator
#358 - Wysłana: 20 Gru 2010 14:26:57
Odpowiedz 
kordian

kordian:
sorry ale to wygląda jak klepsydra , aż się przestraszyłem

Ta data i ten klepsydowaty kształt EAE?
biter
Użytkownik
#359 - Wysłana: 20 Gru 2010 15:38:04
Odpowiedz 
Q__
Fakt faktem, podanie dwóch dat wygląda jak klepsydra, lepiej było początkową tylko ale nie jest źle.
mozg_kl2
Użytkownik
#360 - Wysłana: 20 Gru 2010 19:15:40
Odpowiedz 
biter:
Q__
Fakt faktem, podanie dwóch dat wygląda jak klepsydra, lepiej było początkową tylko ale nie jest źle

Niestety ale musze się zgodzić wyglada jakbyśmy chcieli zwijać biznes. Wersja któa proponowałem wyglądałałby znacznie lepiej.
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  30  31  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co dalej z USS Phoenix?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!