USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Mężczyźni - fani star treka!!!
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
mr homn
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Sier 2007 21:49:40
Odpowiedz 
Co sądzicie drodzy mężczyźni - forumowicze!!

Z moich obserwacji wynika, iz statystyczny, średni fan ST w Polsce, (bardziej w Polsce niż na świecie) i przynajmniej na tym forum to:

1. mężczyzna (w 99,9%)
2. w wieku 18-30 (rzadko starszy)
3. rasy białej (jak to śpiewał weird al yankovich WHITE & NERDY - polecam teledysk z motywem ST

Ilu z was spełnia te kryteria i jak myślicie, dlaczego tak jest, ja mam swoją teorię, ale powiedzmy że dam najpierw innym się wypowiedzieć!

ps. dlaczego np. topiki typu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1853
zawierają tylko formę męską, czyżby kobiety/fanki nie mogły dowodzić statkami?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:02:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mr homn

rasy białej

W Polsce dość trudno o innych...

dlaczego np. topiki typu:
zawierają tylko formę męską, czyżby kobiety/fanki nie mogły dowodzić statkami?

Taki podświadomy seksizm zapewne... (Albo też odruch wynikający z ilościowej przewagi panó na Forum.)
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:09:38
Odpowiedz 

Ktoś się tutaj nie łapie w wiek. Czyli staruszki są wśród nas ;].

Łapie się w 3 kategorie. Tylko iż z tym % się nie zgodzę wolę 40 % alkoholu.
Delta
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:12:46
Odpowiedz 
mr homn
rasy białej (jak to śpiewał weird al yankovich WHITE & NERDY - polecam teledysk z motywem ST

Ten teledysk?
http://www.youtube.com/watch?v=XbVtbc_XzrI
mr homn
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:17:58
Odpowiedz 
Delta
Ten teledysk?

Tak ten, który już prawie 900.000 ludzi obejrzało Nad lózkiem Ala wiszą zdjęcia dwóch znajomych postaci ST!

Żeby było jasno ja też się łapie w te 3 kategorie! I wolę napoje 15% alkoholu

Q___
Taki podświadomy seksizm zapewne...

Nieładnie

Chciałbym żeby jakas kobieta wypowiedziała się w tym topiku!!
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:21:01
Odpowiedz 
mr homn

Nieładnie

Skoro se go uświadomilim, to już postęp...

Chciałbym żeby jakas kobieta wypowiedziała się w tym topiku!!

Cierpliwości...
mr homn
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Sier 2007 22:52:06
Odpowiedz 
Q__
Skoro se go uświadomilim, to już postęp...
No nie wiem... a kto go sobie uświadomił? Może tylko ty Q__?
Cierpliwości...
Kropla drąży skałę!
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 12 Sier 2007 23:11:50
Odpowiedz 
mr homn

No nie wiem... a kto go sobie uświadomił? Może tylko ty Q__?

No ja akurat w/w topicu nie zakładałem...
mr homn
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Sier 2007 23:16:41
Odpowiedz 
Q__
No ja akurat w/w topicu nie zakładałem...

Przecież ni chodzi tylko o nadmieniony Topic! Problem/pytanie tu postawione jest szersze...
warlock24
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Sier 2007 23:32:51 - Edytowany przez: warlock24
Odpowiedz 
bardziej w Polsce niż na świecie

wszędzie nie tylko w polsce

i przynajmniej na tym forum to:

1. mężczyzna (w 99,9%)
3. rasy białej (jak to śpiewał weird al yankovich WHITE & NERDY - polecam teledysk z motywem ST

wypisz wymaluj cały ja (czemu tylko w 99,9%?)

Ilu z was spełnia te kryteria i jak myślicie, dlaczego tak jest

to bardzo proste pytanie

1. Jeżeli kobieta interesuje się science fiction to tylko dlatego że interesuje się tym facet, którego ona ma na oku, więc chce znaleźć z nim jakikolwiek temat do rozmów. I nie wmawiajcie mi że jest inaczej - moje wnioski zostały sprawdzone w praktyce Dlatego właśnie prawdziwymi fanami są tylko faceci

2. Jeżeli facet nie jest w stanie zdobyć kobiety ze swoich snów, a nie chce się mieszać w związki z takimi do których czuje nawet odrazę - nie chce zaakceptować rzeczywistości, ucieka w świat wyobraźni (tym akurat jest sf). U kobiet chyba jest o wiele mniej przypadków ucieczki od życia prawda?

i już... proste prawda?
Karo
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Sier 2007 23:39:22
Odpowiedz 
więc ja jako kobieta muszę się wypowiedzieć

warlock24

1. Jeżeli kobieta interesuje się science fiction to tylko dlatego że interesuje się tym facet, którego ona ma na oku, więc chce znaleźć z nim jakikolwiek temat do rozmów. I nie wmawiajcie mi że jest inaczej - moje wnioski zostały sprawdzone w praktyce Dlatego właśnie prawdziwymi fanami są tylko faceci

mój facet się nie interesuje , z byciem fanem to już się mogę zgodzić prędzej ja tam nie pamiętam ile wyrzutni ma jaki okręt poprostu oglądanie dobrych filmów science fiction sprawia mi przyjemność podobnie jak czytanie książek z tego gatunku
warlock24
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Sier 2007 23:59:51
Odpowiedz 
Karo

ty wiesz co? Ty dziwna jesteś
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 13 Sier 2007 00:00:38
Odpowiedz 
Karo

ja tam nie pamiętam ile wyrzutni ma jaki okręt poprostu oglądanie dobrych filmów science fiction sprawia mi przyjemność podobnie jak czytanie książek z tego gatunku

Przyznam się w sekrecie: ja też .
kanna
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Sier 2007 08:38:41
Odpowiedz 
warlock24
ty wiesz co? Ty dziwna jesteś

Niespecjalnie Karo jest dziwna, ja tez tak mam...

Jeżeli kobieta interesuje się science fiction to tylko dlatego że interesuje się tym facet

Cóż, juz to pisałam, ale MUSZĘ powtórzyć: jak zaciągnęłam męża na st do kina, to siedzieli sami faceci, z 10 (biali, wiek różny, 15-45 lat) i wszyscy patrzyli na mnie ze współczuciem, a na ich twarzach wypisane było "Musiał ja facet podstepnie zwabic na ten film..."

Najpierw polubiłam st i fantastyke, a potem męża

Karo
Jesteśmy w tym 0,1%... trzeba poracować nad popularyzacją Forum wsród kobit, to zepchniemy kolegów mr homn i
warlock24 do defewnsywy
Lili
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Sier 2007 09:58:50
Odpowiedz 
Nie tylko mężczyźni.
Od niedawna jestem fanką ST (nie za sprawą faceta bo go nie mam). Nie obejrzałam jeszcze wszystkiego i niewiele wiem o świecie ST. Od pewnego czasu obserwuję także forum. Jestem onieśmielona wiedzą innych forumowiczów. Obawiam się tego jak zostanę przez Was przyjęta (nie mam pozytywnych doświadczeń z innych stron tego typu).

Dlaczego kobiety nie oglądają ST??
Ja kiedyś zapytałam koleżanek o Star Trek. Odpowiedzi były różne np.: ty to oglądasz?, to nie dla mnie, ja i sci-fi?, to taka bajka albo to coś takiego jak Star Wars?? lub reagowały śmiechem.
A że kobiety są dziwne to jedna z drugą myśli sobie tak "Po co ja mam sie zajmować czymś z czego inni się śmieją??"
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:04:39
Odpowiedz 
Witamy nową forumowiczkę.
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:05:24
Odpowiedz 
Lili
Uderz w stół , a nożyce sie odezwą Witam na Forum, tu nie chodzi o wiedzę, tylko o wymiane myśli, doswiadczeń i poczucie wspólnoty

To dobre miejsce dla Ciebie
mr homn
Użytkownik
#18 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:05:54
Odpowiedz 
Q__

Cierpliwości...

Karo
kanna
Jakoś długo czekac nie musiałem

warlock24
moje wnioski zostały sprawdzone w praktyce
Oj ciekaw jestem tej praktyki warlocku

kanna
Niespecjalnie Karo jest dziwna, ja tez tak mam...

No to jest na 4ka! Ja tez szukam bardziej przyjmności niż imaginowania sobie jakby wyglądała klasa Galaxy gdyby ująć wieżyczkę tu, a dodać trochę tam...

Mnie do SF wciągnęła płeć przeciwna, te 0,01%

Jesteśmy w tym 0,1%... trzeba poracować nad popularyzacją Forum wsród kobit, to zepchniemy kolegów mr homn i
warlock24 do defewnsywy

Halo, moze podzielimy się 50/50??? BTW: czy ktoś wie ile jest kobiet na tym forum!? Ja bardzo chętnie zobaczyłbym jak przejmujecie to forum, ciekaw jestem jak ono by wygladało z większą reprezentacją płci pięknej??

W odpowiedzi na moje pytanie: Moim zdaniem nadreprezentacja mężczyzn w świecie fanów SF czy ST spowodowana jest tym, iż wśród autorów SF czy ST istnieje nadreprezentacja mężczyzn. Reżyserzy, scenarzyści, pisarze itp. to w gruncie rzeczy mężczyźni, a reżyserki (sory reżysery) i scenarzystki, pisarki można policzyć na przysłowiowych "palcach jednej ręki" (mnie się osobiście Jeanne M. Dillard od razu narzuca). Świat przedstawiany przez mężyczn w nowelach czy scenariuszach zgoła rózni się od tego co piszą kobiety, dlatego wśród fanów/ek przeważają faceci. Kobiety poszukują też raczej czegoś innego w opowieściach SF niż mężczyźni, o czym było już pisane w tym topiku!
W ST jest kilka dobrych przykładów kobiet-bohaterek i bardzo dobrze, bo to zwracało uwagę kobiet-fanek na tematykę SF i przyciągało do serialu. Cały temat rzekomego romansu Janeway-Chackotay stowrzył bodajże najpłodniejszy temat fan-ficów w historii!, których autorkami były w przeważającej mierze kobiety, dziewczyny-fanki.
Oczywiście są to pewne uproszczenia i przykłady, które podpierają moją teorię i zawsze się znajdą takie które mogą ją obalić ale ja tak to mniej więcej widzę!

Panie do piór, przed i za kamery!!! A świat ST będzie pełniejszy!
mr homn
Użytkownik
#19 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:10:40
Odpowiedz 
Karo
kanna
Lili
To już mamy trzy Panie Witam na forum Lili! Ja też tu dopiero co Nie bądź onieśmielona, tylko zapraszamy do dyskusji
Alex
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:12:57
Odpowiedz 
warlock24

mysle ze w obu przypadkach popelniasz zbyt daleko idace uogolnienie.
kobiety jako osoby ktore lubia byc podobne do innych kolezanek ( oczywiscie przyjmujemy ze do pewnego wieku), chca ich akceptacji, beda ogladaly to samo co one, czytaly to samo i sluchalo taka sama muzyke--> jezeli tak nie robia sa: glupie/ niemodne/niewarto sie z nimi kolegowac itp.
ale oczywiscie zdarzaja sie wyjatki potwierdzajace regule i znajduja sie one na tym forum.
jestem fanka ST, lubie fantastyke i nie musze sie zmuszac do tego zeby ogladac te filmy.
Seybr
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:26:38
Odpowiedz 
U mnie jest tak. Oglądam kolejny sezon Voyagera. To ostatni ST został mi do obejrzenia. Nie raz jest tak, włącz kolejny odcinek. Sama z chęcią oglądała DS9, teraz Voyagera. Choć twierdzi zgodnie ze mną iż DS 9 to lepszy serial.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:28:26
Odpowiedz 
kanna

Skąd ja znam podobną kolejność...

Lili

Jestem onieśmielona wiedzą innych forumowiczów. Obawiam się tego jak zostanę przez Was przyjęta (nie mam pozytywnych doświadczeń z innych stron tego typu).

Zostaniesz przyjęta zdecydowanie pozytywnie .

mr homn

To już mamy trzy Panie

Zapomniałeś o jeszcze dwóch, choć ich posty masz okazję czytać codziennie;]]

Są to:

Alex
Jo_anka
mr homn
Użytkownik
#23 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:33:04 - Edytowany przez: mr homn
Odpowiedz 
Karo
kanna
Lili
Alex
Jo_anka

Przepraszam, jestem dość "nowy" na forum, nie patrzę każdemu w profil Więc 5 Pań! Jak już wspomniałem: "na palcach jednej ręki można policzyć" smutne
Jo_anka
Użytkownik
#24 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:34:05 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Statystyka wsrod znajomych (poza forum) i rodziny:
do milosnikow SF zalicza sie:
- Mama
- kuzyn 45 letni i jego syn 15 letni
- starsza ode mnie o dwa lata, kolezanka tez po Archeologi
- przyjaciolka, mojej przyjaciolki godziny ST byly swiete, nie odbierala telefonow, musiala byc w domu, itp.
Wszystkie wymienione osoby (poza synem kuzyna, przekroczyly juz 40-dziestke i mieszkaly sporo lat za granica - tam polknely bakcyla Treka.

PS. mialam tez kontakt z pracownica PAN-u, Archeolog po 60-siatce i psycholog po 50-siatce, pracownica IPiN w W-wie dobrze zorientowanymi w Treku.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:38:20
Odpowiedz 
Seybr

Choć twierdzi zgodnie ze mną iż DS 9 to lepszy serial.

To i gust ma dobry.

mr homn

Jak już wspomniałem: "na palcach jednej ręki można policzyć" smutne

No akurat dla mnie obecność jednej z tych Pań na Forum wywołała b. pozytywne efekty.

Jo_anka

Wszystkie wymienione osoby (poza synem kuzyna, przekroczyly juz 40-dziestke

Kochanie, Ty sie aż tak wiekiem nie chwal.
mr homn
Użytkownik
#26 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:40:27
Odpowiedz 
Seybr
Czyli staruszki są wśród nas ;].
warlock24
wszędzie nie tylko w polsce
Jo_anka
Wszystkie wymienione osoby (poza synem kuzyna, przekroczyly juz 40-dziestke i mieszkaly sporo lat za granica - tam polknely bakcyla Treka.
No właśnie mi się wydaje że zagranicą (na tzw. Zachodzie) jest troszeczke inaczej z fanami/fankami treka niż w Polsce. Inne społęczeństwo-inny zbiór fanów/fanek. Czasami oglądam konwenty ST na youtube i tam kobiety, mężyczźni dużo starsi się wypowiadają (tacy po prostu fani ST TOS-ST ENT). Bardzo miło
Paradoks
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:40:34
Odpowiedz 
Statystyka wsrod znajomych (poza forum) i rodziny:
do milosnikow SF zalicza sie:
- Mama
- kuzyn 45 letni i jego syn 15 letni
- przyjaciolka, mojej przyjaciolki godziny ST byly swiete, nie odbierala telefonow, musiala byc w domu, itp.

To zaprowadź je na nasze forum...
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:43:45
Odpowiedz 
mr homn

No właśnie mi się wydaje że zagranicą (na tzw. Zachodzie) jest troszeczke inaczej z fanami/fankami treka niż w Polsce. Inne społęczeństwo-inny zbiór fanów/fanek. Czasami oglądam konwenty ST na youtube i tam kobiety, mężyczźni dużo starsi się wypowiadają

Bo tam historia Trek liczy sie od TOSu... U nas tak naprawdę od TNG w TVP, w późnych latach '80...
mr homn
Użytkownik
#29 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:44:26
Odpowiedz 
Q__
No akurat dla mnie obecność jednej z tych Pań na Forum wywołała b. pozytywne efekty.

Nie jest mi smutno, dlatego że jedna z tych Pań wywołała "b. pozytywne efekty" na ciebie, tylko dlatego że dobrze byłoby gdyby Pań na forum było więcej Dyskusje byłyby ciekawsze i pewnie "Kochanie" częściej by się zdarzało
Jo_anka
Użytkownik
#30 - Wysłana: 13 Sier 2007 10:44:54 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Q__
Wiek tych osob wymienialam jako element nie zgodny ze stereotypem! Po pierwsze, starsze, a po drugie, glownie kobiety! A ja, coz, zdazylam sie jeszcze 'zalapac' na poznego Gomolke...
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Mężczyźni - fani star treka!!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!