USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  38  39  40  41  42  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1171 - Wysłana: 8 Mar 2012 09:31:25
Odpowiedz 
poligon

poligon:
Po pierwsze nie w sposób zaszczucia i nieuczciwego podejscia moderatorów, a w zasdzie twojej moderacji bo na innych moderatorów bylo o wiele mniej skarg.

Jak już mówiłem - nie mnie oceniać - (aczkolwiek jeśli już mówimy o skargach na moderację, to pod moją nieobecność w pierwszej połowie ubiegłego roku wybuchały największe awantury i wspominano mnie wtedy raczej z utęsknieniem).
Natomiast co do podejścia: nawet jeśli przyjąć, że masz rację i był taki problem, to teraz tego problemu już nie ma. Powtórzę, by w końcu dotarło: teraz moderacja jest w 100% oddolna, znaczy: mój wpływ na to kto z nami zostanie, a kto nie, nie jest większy od wpływu pozostałych Userów.
poligon
Użytkownik
#1172 - Wysłana: 8 Mar 2012 09:41:56
Odpowiedz 
Q__:
teraz moderacja jest w 100% oddolna, znaczy: mój wpływ na to kto z nami zostanie, a kto nie, nie jest większy od wpływu pozostałych Userów.

Dobra zakoncze ten watek, i zostawie tylko proroczą konkluzje. Oddolna moderacja na tym forum oznacza, że ludzie emocjonalnie podchodzący do swoich poglądów np wzgledem wiary czy kwesti poprawnosci politycznej a takich jest tu wiecej bedą robić nagonki. Zobaczymy co z tego wyniknie zwlaszcza w dziale polityka. EOT
Q__
Moderator
#1173 - Wysłana: 14 Mar 2012 15:06:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ok. Dukat postawił wniosek o bana dla Usera znanego jako Queerbot.

Proszę głosować.

Pytanie dodatkowe: co robimy z uporczywym politykowaniem w wydaniu Dukata i poligona? Mam to wycinać, czy też powinniśmy pomyśleć o banie?
Paradoks
Użytkownik
#1174 - Wysłana: 14 Mar 2012 15:34:22
Odpowiedz 
Q__

Głosuję przeciw zbanowaniu Queerbota. Z odpowiedzią na pytanie dodatkowe się wstrzymam, bo nie wiem dokładnie, o co cho i chyba nie chcę się zagłębiać.
IDIC
Użytkownik
#1175 - Wysłana: 14 Mar 2012 15:37:26 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Q__:

Proszę głosować

Q__
jakieś uzasadnienie dla tego wniosku?
warto byłoby zamieścić je tutaj
ewentualnie wkleić linki do postów Usera znanego jako Queerbot
które to posty zmusiły innego usera, żeby - jak to całkiem niedawno określił Jeszcze Inny User - "poleciał do tatusia na skargę"

aha! rozumiem, że linki nie będą prowadziły do kloaki określanej na pokładzie USS Phoenix eufemistycznym mianem "Opad szczęki - polityka"
całkiem niedawno - zdaje się - zapadło quasi-ustalenie, że nad wejściem do wzmiankowanej kloaki wisi wielki napis "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"
co w praktyce oznacza, że każden jeden user wchodzi do kloaki na tzw. własną odpowiedzialność
w pełni świadom tego, że może oberwać określeniem etymologicznie powiązanym ze specyfiką przybytku (np. "bezładna masa kału")
poligon
Użytkownik
#1176 - Wysłana: 14 Mar 2012 15:38:49 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
Widze że zabrakło linka do tematu o banie. . Przeoczenie czy celowe działenie? Zawsze linki byly

IDIC:
całkiem niedawno - zdaje się - zapadło quasi-ustalenie, że nad wejściem do wzmiankowanej kloaki wisi wielki napis "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"
co w praktyce oznacza, że każden jeden user wchodzi do kloaki na tzw. własną odpowiedzialność
w pełni świadom tego, że może oberwać określeniem etymologicznie powiązanym ze specyfiką przybytku (np. "bezładna masa kału")

I nikt nie miał o to pretensji jak fedkowi wylali kubeł pomyj na głowe(sam zainteresowany odpuścił). Problem sie zrobił kiedy dział zamknięto.

Ustalenia zależą od humoru i interpretacji Q__, tak na arginesie.
Q__
Moderator
#1177 - Wysłana: 14 Mar 2012 15:57:37
Odpowiedz 
Paradoks

Paradoks:
Z odpowiedzią na pytanie dodatkowe się wstrzymam, bo nie wiem dokładnie, o co cho i chyba nie chcę się zagłębiać.

Chodzi o to co obecnie się rozgrywa w topicu o grach komputerowych.

IDIC

IDIC:

Niech wnioskodawca je przedstawia. Ja jego wniosek przedstawiłem "z urzędu", nie w dowód solidarności.
Mariusz
Użytkownik
#1178 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:01:23
Odpowiedz 
Q__:
Proszę głosować.

Przeciw.

Pytanie dodatkowe: co robimy z uporczywym politykowaniem w wydaniu Dukata i poligona? Mam to wycinać, czy też powinniśmy pomyśleć o banie?

Wycinać bezlitośnie, no chyba że politykowanie to znajduje się w topiku poświęconym właśnie politykowaniu. W ogóle to powinno się wycinać wszelkie treści niezgodne z tematem danego topiku.

To że ktoś komuś powiedział że jest głupi a tamten w odpowiedzi się rozbeczał to nie jest dla mnie żaden problem.
Natomiast to że tracę mój cenny czas na przeglądanie wątku gdzie co innego jest w tytule a co innego w środku to jest DUŻY problem.
Na wszystko jest odpowiednie miejsce, a nawet jak nie ma to założenie nowego topiku nic nie kosztuje.
IDIC
Użytkownik
#1179 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:03:11
Odpowiedz 
poligon:
I nikt nie miał o to pretensji jak fedkowi wylali kubeł pomyj na głowe(sam zainteresowany odpuścił). Problem sie zrobił kiedy dział zamknięto.

poligon

z tego, co piszesz wynika, że w zastniałej sytuacji działaniem logicznie uzasadnionym byłoby odblokowanie wejścia do kloaki, nie zaś banowanie Usera znanego jako Queerbot

nie żebym się jakoś skarżyła w kwestii tego głosowania
co to - to nie
wprost przeciwnie: głosowania nad banem dla Queerbota to moje ulubione głosowania na pokładzie USS Phoenix
powiem więcej: to jedyne głosowania, w których decyduje się wziąć udział
w pozostałych głosu nie zabieram
mam traumę od czasu kiedy ogłoszono głosowanie-farsę nad banem dożywotnim dla jednego z userów przy czym - uwaga! uwaga! - stawiającym wniosek był sam we własnej osobie ów user
Dukat
Użytkownik
#1180 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:05:24
Odpowiedz 
IDIC:
warto byłoby zamieścić je tutaj

Źle się kopiuje cytaty z zamkniętego wątku, ale masz:

"Jak dla mnie jesteś śmieciem."
"Owszem, jesteście głupi."
"Wasze umysły to już tylko bezładna masa kału"
"Zapytaj raczej: Co na to twój dziadek? Przewraca się w grobie widząc jak jego późny wnuk dobrowolnie odebrał sobie resztki godności."

W skrócie: wyzwiska pod adresem innych użytkowników. Na dodatek w dyskusji, w której nie brał wcześniej udziału. Po prostu wszedł i zwyzywał.

w takich sytuacjach ban powinien być "za automatu". Głosowanie nad tym nie ma sensu, bo prowadzi do patologii.

IDIC:
aha! rozumiem, że linki nie będą prowadziły do kloaki określanej na pokładzie USS Phoenix eufemistycznym mianem "Opad szczęki - polityka"

Co za różnica, gdzie padają wyzwiska? Tym bardziej, ze (podkreślam) Queerbot nie brał udziału w dyskusji, a jedynie wszedł obrzucić innych wyzwiskami.
poligon
Użytkownik
#1181 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:06:25
Odpowiedz 
IDIC:
z tego, co piszesz wynika, że w zastniałej sytuacji działaniem logicznie uzasadnionym byłoby odblokowanie wejścia do kloaki, nie zaś banowanie Usera znanego jako Queerbot

Dokładnie. Ale tylko z tego powodu że FederacyjneMSW tak zadecydowal to jego sprawa i skoro On sam odpusił temat...

IDIC:
wprost przeciwnie: głosowania nad banem dla Queerbota to moje ulubione głosowania na pokładzie USS Phoenix
powiem więcej: to jedyne głosowania, w których decyduje się wziąć udział
w pozostałych głosu nie zabieram
mam traumę od czasu kiedy ogłoszono głosowanie-farsę nad banem dożywotnim dla jednego z userów przy czym - uwaga! uwaga! - stawiającym wniosek był sam we własnej osobie ów user

Nie znam sytuacji, wiec ciezko mi się wypowiedzieć, może jakiś link?
Q__
Moderator
#1182 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:06:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
z tego, co piszesz wynika, że w zastniałej sytuacji działaniem logicznie uzasadnionym byłoby odblokowanie wejścia do kloaki

A może jednak zamknąć kloakę raz, a dobrze? Po co tolerować szambo z cuchnącą zawartością na Forum?
(No, chyba, że poproszę Kai'a o to, by "Polityka..." nie pojawiala się na stronie głównej Forum i okaże się to technicznie wykonalne.)

Dukat

Dukat:
W skrócie: wyzwiska pod adresem innych użytkowników. Na dodatek w dyskusji, w której nie brał wcześniej udziału. Po prostu wszedł i zwyzywał.

Może powiesz w odpowiedzi na co się to zdarzyło? Nie wyrywajmy z kontekstu.
Elaan
Użytkownik
#1183 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:17:47 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Co do bana dla Queerbota to jestem przeciw.
Dziwi mnie natomiast dlaczego nie dostał jeszcze ostrzeżenia.
Jeżeli podobne wypowiedzi z jego strony się powtórzą, na pewno zagłosuję za banem.

Co do politykowania Dukata i poligona lub kogokolwiek innego poza tematem "Polityka" - ciąć z automatu i bez litości.

Poza tym doszłam do wniosku, że Q i IDIC jednak mają rację: należy otworzyć "Politykę" i zrobić z niej rezerwat - bez moderacji.
Kto tam wejdzie, z drapieżnikami niechaj radzi sobie sam.
Dukat
Użytkownik
#1184 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:29:22 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Q__:
Może powiesz w odpowiedzi na co się to zdarzyło? Nie wyrywajmy z kontekstu.

Jakie znaczenie ma kontekst? Była dyskusja, były przedstawiane różne poglądy, wymieniane argumenty. Bardziej czytałem, niż dyskutowałem. Ty za to brałeś udział w dyskusji i mimo to był spokój. Nagle wpadł Queerbot i zaczął z wyzwiskami.

Q__:
Chodzi o to co obecnie się rozgrywa w topicu o grach komputerowych.

A co się rozgrywa? Dyskusja o przemocy w grach. Siła rzeczy to temat zahacząjacy o politykę. Postulat zakazu lub ograniczenia dostępu do niektórych gier jest polityczny. Twierdzenie, ze gry to "kozioł ofiarny" jest polityczne itd itp. No bo w czym jest gorsza gra postacią fikcyjnego dilera narkotyków, od realnego sprzedawania ludziom etanolu? no i masz... no znowu polityka.

Elaan:
Poza tym doszłam do wniosku, że Q i IDIC jednak mają rację: należy otworzyć "Politykę" i zrobić z niej rezerwat - bez moderacji.

Bez sensu, ale może masz jeszcze jakiś inny głupi pomysł? Przy okazji przypominam, ze wyzwiska pojawiły się w chwili gdy obrażanie innych użytkowników nie było mile widziane na forum, a znacznie lżejsze odzywki wywoływały reakcje alergiczne u Q__.
Q__
Moderator
#1185 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:33:07
Odpowiedz 
Dukat

Wnioski z dyskusji/głosowania są jasne. Queerbot nie dostanie bana (uff), dostanie za to ostrzeżenie, bo jednak przegiął.

"Polityka..." zostaje otwarta w roli rezerwatu.

Zahaczanie o tematy polityczne poza nią będzie wycinane bez litości. To chyba wszystko.
Dukat
Użytkownik
#1186 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:36:04
Odpowiedz 
Q__:

Tym samym dyskusja tam będzie niemożliwa.

Q__:
Zahaczanie o tematy polityczne poza nią będzie wycinane bez litości.

Tym samy połowa innych tematów traci sens. Ot wspomnę "Bitwę o Los Angeles", pamiętasz jak zahaczyłeś o politykę pisząc o praktykach wojska i NASA w sponsorowaniu filmów? Takie rzeczy będzie trzeba teraz wycinać...
Q__
Moderator
#1187 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:39:46
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Tym samym dyskusja tam będzie niemożliwa.

Co może i lepiej...

Dukat:
Tym samy połowa innych tematów traci sens. Ot wspomnę "Bitwę o Los Angeles", pamiętasz jak zahaczyłeś o politykę pisząc o praktykach wojska i NASA w sponsorowaniu filmów? Takie rzeczy będzie trzeba teraz wycinać...

Rozumiem, że lubisz czarno/biało, ale użyjmy fuzzy logic. Mowa byla o politykowaniu wprost, nie o treściach przewijających się delikatnie w tle dyskusji...
IDIC
Użytkownik
#1188 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:46:38
Odpowiedz 
Q__:

Zahaczanie o tematy polityczne poza nią będzie wycinane bez litości. To chyba wszystko

Q__

niniejszym praworządnie informuję, że wątek pt. "Bany, winterszajsy etc" nie jest wlaściwym miejscem dla snucia rozważań nad ewentualnymi rozwiązaniami systemowymi dotyczącymi kloaki
tutaj się głosuje, a w zasadzie głosowało się ...
nad banem dla Queerbota
z prawdziwą przykrością stwierdzam, że to głosowanie zostało już zakończone
z tego wszystkiego nawet nie zdążyłam napisać, że jestem przeciwko
mam nauczkę na następny raz (tj. jeśli padnie kolejny wniosek o bana dla Queerbota): najpierw głosować przeciwko, a później dopiero pytać, o co chodzi
Dukat
Użytkownik
#1189 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:50:04
Odpowiedz 
Q__:
Rozumiem, że lubisz czarno/biało, ale użyjmy fuzzy logic. Mowa byla o politykowaniu wprost, nie o treściach przewijających się delikatnie w tle dyskusji...

Subiektywne odczucia. Efekt będzie teak: jak opinia jest zgodna z poglądami Q__ to jest OK, jak jest niezgodna to "polityka" i "ciaaaach!!".

IDIC:
mam nauczkę na następny raz (tj. jeśli padnie kolejny wniosek o bana dla Queerbota): najpierw głosować przeciwko, a później dopiero pytać, o co chodzi

To jesteś dla mnie śmieciem.
Q__
Moderator
#1190 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:50:54
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
z prawdziwą przykrością stwierdzam, że to głosowanie zostało już zakończone

A ja myślałem, że głosowałaś przeciw...
Elaan
Użytkownik
#1191 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:55:09
Odpowiedz 
Dukat:
To jesteś dla mnie śmieciem.

Za tę wypowiedź w stosunku do IDIC , wnioskuję o ostrzeżenie dla Dukata.
Q__
Moderator
#1192 - Wysłana: 14 Mar 2012 16:58:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Sądzę, że tematu Dukat nie rozwiążemy bez bana. Permanentnego, obawiam się. I niniejszym stawiam ponownie wniosek o to.

(Pierwszy głosując za tym rozwiązaniem.)
Dukat
Użytkownik
#1193 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:02:31 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Q__
O widzisz, jak ładnie umiesz reagować? Przy takim samym przewinieniu kogoś z różową kokardką udawałeś, że nic nie widzisz. Teraz jeszcze racz uzasadnić swój wniosek panie Dreed.
poligon
Użytkownik
#1194 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:03:34
Odpowiedz 
Q__:
Sądzę, że tematu Dukat nie rozwiążemy bez bana. Permanentnego, obawiam się. I niniejszym stawiam ponownie wniosek o to.

Prosze o uzasadnienie czy słowo śmieć czyms różni się od głupki, macie mózgi zamiast kału, by dawać pernamentnego bana. Poza tym to nawiązanie do retoryki Queerbota(zabrakło cudzysłowia), fakt niepotrzebne, ale moze sama zainteresowana sie w tym temacie wypowie.
Dukat
Użytkownik
#1195 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:05:31
Odpowiedz 
poligon:
Poza tym to nawiązanie do retoryki Queerbota(zabrakło cudzysłowia), fakt niepotrzebne, ale moze sama zainteresowana sie w tym temacie wypowie.

O tak, niech bogini Kali się wypowie
IDIC
Użytkownik
#1196 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:06:01 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Elaan:
Za tę wypowiedź w stosunku do IDIC , wnioskuję o ostrzeżenie dla Dukata

ależ to zupełnie zbędny wniosek, Elaan
w istocie większą obelgą byłaby - biorąc pod uwagę osobę autora - skierowana pod moim adresem opinia pochlebna
Q__
Moderator
#1197 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:06:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Teraz jeszcze racz uzasadnić swój wniosek.

Z lubością. Uzasadnieniem są Twoje zachowania, które - choć traktowane z osobna mogą wydawać się drobnymi uciążliwostkami - po zsumowaniu dają w efekcie całkowitą destabilizację Phoenixa jako Forum.
Ciągłe słowne utarczki, uporczywe wracanie do niechcianej tematyki politycznej, różne formy obrażania Wspóluserów, to wszystko składa się na obraz destrukcyjnego trollingu. W pełni świadomego, jak sądzę.

Byłeś główną przyczyną ponownego wprowadzenia moderacji. Po banie czasowym uspokoiłeś się na chwilę, teraz znów wracasz do starego stylu. Jak dla mnie nie jest on akceptowalny.
Elaan
Użytkownik
#1198 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:15:41
Odpowiedz 
Q__:
Sądzę, że tematu Dukat nie rozwiążemy bez bana.

To wielce prawdopodobne, ale nadal jestem przeciwna banowi permanentnemu już teraz.
Niech przejdzie całą regulaminową ścieżkę, a może po drodze coś do niego dotrze. Kto wie?
Dukat
Użytkownik
#1199 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:16:26
Odpowiedz 
Q__:
Uzasadnieniem są Twoje zachowania, które - choć traktowane z osobna mogą wydawać się drobnymi uciążliwostkami - po zsumowaniu dają w efekcie całkowitą destabilizację Phoenixa jako Forum.

Destabilizujące są Twoje metody moderacji. Tolerowanie zaczepnych i obraźliwych zachowań jednych użytkowników, a równocześnie upominanie i karanie innych.

Q__:
uporczywe wracanie do niechcianej tematyki politycznej

Zerknij na zestaw cytatów w temacie o Grach. Gdyby były moje autorstwa pewnie zarzuciłbyś mi "wracanie do tematyki politycznej". Masz paranoję!

Q__:
różne formy obrażania Wspóluserów

U innych to ci nie przeszkadza, nawet jak przyjmuje o wiele gorsze, ostrzejsze formy (o czym pisałem wcześniej).

Q__:
to wszystko składa się na obraz destrukcyjnego trollingu. W pełni świadomego, jak sądzę.

Tak, dziś to robię w pełni świadomie. Jestem jednak sprowokowany. Pamiętaj, sprowokowanym podobno pozwalasz na więcej Przynajmniej tak twierdzisz jak bronisz kogoś kto obraża innych...

IDIC:
w istocie większą obelgą byłaby - biorąc pod uwagę osobę autora - skierowana pod moim adresem opinia pochlebna

Cóż za błyskotliwość. Będzie mi tylko Ciebie brakowało jak dostane bana. Taka perła wśród wieprzy, no niezwykłe.
Kain
Użytkownik
#1200 - Wysłana: 14 Mar 2012 17:25:38
Odpowiedz 
Jestem w 100% za banem permanentnym dla usera Dukat-a.
 Strona:  ««  1  2  ...  38  39  40  41  42  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!