USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  37  38  39  40  41  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1141 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:09:45 - Edytowany przez: Q__
Dobra Chlopcy i Dziewczynki... Zdaje się, że sytuacja dojrzała do postawienia wniosku o głosowanie nad banem permanentnym dla usera poligon. Jako, że user ów był jedną z głównych przyczyn powrotu do moderacji na Phoenixie (co wymownie pokazuje Wasze nastawienie doń) pozwolę sobie zastosować - ze względu na wyjątkowość sytuacji - procedurę odwrotną. Jeśli nie zobaczą wyrażnego sprzeciwu poligon dostanie permanentnego bana moderatorskiego.

(Podobną procedurę postuluję zastosować - jeśli zajdzie potrzeba - w wypadku Dukata.)
poligon
Użytkownik
#1142 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:16:26
Ciekawy wniosek, dyktowany prywata. Ograniczyłem tematy poltyczne do jednego forum gdzie tego miejsce. Ograniczyłem OT. Nie robie wycieczek personalnych, nie obrażam użytkowników.

Wspomne że dostałem dwa dyskusyjne warny. Swoje pretensje trzymam w odpowiednich do tego działach.

Wszystko widze ma związek z moja propozycją złożoną w ankiecie. Myśle ze jest to temat do dyskusji a stara się go uciąć.

Dodm tylko by uzytkownicy przesledzili moje dyskusje na forum, wytkneli mi miejsca gdzie obraziłem ich, wysmiałem. Rozumiem, że dyskusja czasami była gorąca ale starałem się azachować umiar, kilkakrotnie odpuszczalem. Zostawiam to mam nadzieje obiektywnej ocenie.
Enterprise D
Użytkownik
#1143 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:21:35
NIE! Żadnego bana!
Przecież on nic złego nie robi, tylko coś tam w polityce pisał, ale to nic takiego.
WIĘC Z MOJEJ STRONY WYRAŹNY SPRZECIW!
Dukat
Użytkownik
#1144 - Wysłana: 6 Mar 2012 14:00:55
Niedobry Q__. Jestem przeciwko Żałobie Narodowej, podnoszeniu wieku emerytalnego do 67 lat, podnoszeniu VAT i akcyzy oraz banowi dla poligona.
Q__
Moderator
#1145 - Wysłana: 6 Mar 2012 14:04:02 - Edytowany przez: Q__
Dukat

Głos odnotowany. Z tym, że za rozmyślne, a perfidne, naruszenie moratorium powyższa procedura okołobanowa niniejszym obejmuje i Ciebie.

(Przyznam jednak, że toniesz z niejakim wdziękiem.)
Mav
Użytkownik
#1146 - Wysłana: 6 Mar 2012 14:13:11 - Edytowany przez: Mav
Q__

I tak ostatnio mało tutaj aktywnych użytkowników, więc nie ma co ich jeszcze dodatkowo odstrzeliwać Nic strasznego przecież nie zrobili
poligon
Użytkownik
#1147 - Wysłana: 6 Mar 2012 14:48:10
Mav:
Nic strasznego przecież nie zrobili

Miałem wlasne zdanie to straszna zbrodnia. Dlatego wyjasniłem powyżej swoje stanowsko i zamierzam go bronic. Zauważ że posty polityczne poszły w jedno miejsce i nie zamierzam ich wywlekac. To typowo prywatny konflikt w którym Q__ używa swojej władzy. Zaczeło sie od kilku gorących dyskusji jak jeszcze nie miał możliwości banowania. Nawet nie potrafi określić konkretnych przewin i zasłania się mglistymi pojeciami. Dlatego w celu wyjaśnienia rzadam

1. Gdzie obraziłem użytkownika.
2. Gdzie użyłem flooda, OT po zakonczeniu amnesti
3. Chce tez by użytkownicy zapoznali się z historia dwóch ostrzezen jakie otrzymalem
4. Staralem się szanować cudze zdanie i nie wysmiewać go.

Dlatego czekam na konkrety a nie kapturowy sąd.

Niniejszym ciesze się ze są użytkownicy zauważający absurdalność całej sytuacji.
mozg_kl2
Użytkownik
#1148 - Wysłana: 6 Mar 2012 14:55:49
poligon:
kapturowy sąd.

Sąd kapturowy był zwykłym sadem w okresie bezkrólewie na terenie Polski. Nie ma on nic wspólnego z przypisywanym mu w jeżyku potocznym znaczeniem.
poligon
Użytkownik
#1149 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:14:37 - Edytowany przez: poligon
Prosze nie OT-owac.

Do tego tematy zalozone przeze mnie.

Ostatnio wysłane tematy: Naziści w kosmosie
Czy dojdzie do wojny w Iranie.
Stereotypy w Star Treku
Przyszłość Federacji czyli Brave New World
Dokąd zmierza serialowa S-F

W tym jeden syfny, który opusciłem bo niczego nie wnosił.

Do tego do przejrzenia sa tematy w których się udzielałem, malo w nich polityki, ataków.
Q__
Moderator
#1150 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:22:13 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
I tak ostatnio mało tutaj aktywnych użytkowników, więc nie ma co ich jeszcze dodatkowo odstrzeliwać

Co przegłosujecie, to będzie. Zastanawiam się jednak nieśmiało czy fakt, że ostatnio mało tutaj aktywnych użytkowników nie jest właśnie wynikiem (nad)aktywności naszych gagatków?

poligon

poligon:
syfny

Na słownictwo mógłbyś jednak uważać...
Dukat
Użytkownik
#1151 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:26:22
Q__:
Zastanawiam się jednak nieśmiało czy fakt, że ostatnio mało tutaj aktywnych użytkowników nie jest właśnie wynikiem (nad)aktywności naszych gagatków?

Takie brednie wywołały kiedyś w Evivie poczucie winy, które doprowadziło ją do dobrowolnego wygnania. Zastanów się czy to nie ty odstraszasz userów. W każdym wątku jesteś najmądrzejszy, nieraz obrażasz innych, a sam straszysz banami za byle co jak tylko masz takie uprawnienia.
Przymykasz oko na obrażanie osób, z którymi się nie zgadzasz. Masz wszelkie cechy typowe dla trolla, a niewiele przymiotów moda.
poligon
Użytkownik
#1152 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:29:06 - Edytowany przez: poligon
Q__:
Na słownictwo mógłbyś jednak uważać...

Strasznie czepliwy jesteś. W moich stronach mowi sie by ktoś czepił sie karuzeli.

Dukat:
Takie brednie wywołały kiedyś w Evivie poczucie winy

Z tego co pamietam podobnie było z 7 z 9.

Dukat:
Przymykasz oko na obrażanie osób, z którymi się nie zgadzasz. Masz wszelkie cechy typowe dla trolla, a niewiele przymiotów moda.

Z takim modowaniem przyznam szczerze nie spotkałem sie, i mysle że cieżko byłoby znaleźć takie forum.

Dukat:
Przymykasz oko na obrażanie osób, z którymi się nie zgadzasz.

I sam obraza, prowokując, liczac na wulgarną odzywke a wtedy może sobie poszaleć.

Cieszę się, że grudniowe głosowanie (wynikłe zresztą z tego, że okazałem Ci - jak uznano - nadmierną dozę wyrozumiałości) to potwierdziło...

Glosowania nie zmienią faktów. Zarzuty sa postawione i nie potrafisz się do nich odnieść. Potrafisz tylko antagonizować userów.
Q__
Moderator
#1153 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:33:46 - Edytowany przez: Q__
Dukat

Dukat:
Takie brednie wywołały kiedyś w Evivie poczucie winy, które doprowadziło ją do dobrowolnego wygnania.

Nie wiem czy to były brednie, czy nie. Wiem, że nie ja najgorliwiej głosiłem to zdanie (prześledź stare dyskusje, skoro musisz już odgrzewać stare kotlety i wtedy wygłaszaj opinie, z łaski swojej).

Dukat:
Zastanów się czy to nie ty odstraszasz userów. W każdym wątku jesteś najmądrzejszy, nieraz obrażasz innych

Luster szukamy, jak to Lem napisał?

Dukat:
Masz wszelkie cechy typowe dla trolla, a niewiele przymiotów moda.

Cieszę się, że grudniowe głosowanie (wynikłe zresztą z tego, że okazałem Ci - jak uznano - nadmierną dozę wyrozumiałości) to potwierdziło...

ps. poligon, Dukat: jak macie ochotę mnie obgadywać zapraszam do "Co myślimy o...", tu proszę chlewa nie robić, bo zacznę ciąć bez backupu
poligon
Użytkownik
#1154 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:40:05
Q__:
ps. poligon, Dukat: jak macie ochotę mnie obgadywać zapraszam do "Co myślimy o...", tu proszę chlewa nie robić, bo zacznę ciąć bez backupu

Dlatego czekam abyś się odniósł do moich 4 punktów, jak na razie nie widze żadnych konkretnych powodów do pernamentnego bana. Pdasz nam je łaskawie? Czy bedziesz karał usera za to co glosi czy za to co zrobil?
Elaan
Użytkownik
#1155 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:42:52 - Edytowany przez: Elaan
Moje zdanie na temat stylu wypowiedzi poligona i Dukata z ostatniego okresu jest, jak sądzę, nikomu nie tajne.
Siejąc wiatr, zebrali burzę, więc nie powinni się skarżyć, że świszcze im koło uszu. Także poprawa ortografii i literówek nikomu jeszcze nie zaszkodziła.

Ale skoro już przywracamy moderację, nie zaczynajmy od precedensów.
Jeśli poligon czeka na konkrety, proponuję zebrać jego przewiny w temacie "Kartoteka karna" i nałożyć nań kary zgodnie z regulaminem, jaki poparła ostatnio większość userów.
Jeżeli zaś poligon z karami owymi się nie zgadza, ma prawo apelować do Kai`a - po ich odbyciu.
To samo dotyczy też, oczywiście, Dukata.
poligon
Użytkownik
#1156 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:46:47
Elaan:
Jeśli poligon czeka na konkrety, proponuję zebrać jego przewiny w temacie "Kartoteka karna" i nałożyć nań kary zgodnie z regulaminem, jaki poparła ostatnio większość userów.
Jeżeli zaś poligon z karami owymi się nie zgadza, ma prawo apelować do Kai`a - po ich odbyciu.

I w pelni sie z tym zgadzm. Nie zgadzam sie natomiast z sądem kapturowym który tu sie odbywa.
Elaan
Użytkownik
#1157 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:49:46
poligon:
Nie zgadzam sie natomiast z sądem kapturowym który tu sie odbywa.

Powtarzasz to po raz drugi - a wszyscy umiemy czytać. Gdybym ja była modem, podpadłoby pod trolling.
Q__
Moderator
#1158 - Wysłana: 6 Mar 2012 15:50:49
poligon

Masz na Forum sporo dowodów, że Wasze zachowanie spotykało się z nieprzychylnymi reakcjami Użytkowników, prośbami o powrót instytucji moderacji etc.
Moderacja jest u nas pochodną woli Użytkowników (którzy - po raz drugi - kategorycznie opowiedzieli się za jej istnieniem), skoro zaś nasi Userzy zdają się uważać Waszą obecność za znaczącą niedogodność w funkcjonowaniu Phoenixa głosowanie ma dać okazję do potwierdzenia tej opinii lub jej negatywnej weryfikacji.

Tu głosujemy nad banami, nie oceniamy przymiotów - lub ich braku - u współużytkowników (temat adekwatny do tego drugiego celu Ci wskazałem). Rozumiem, że jesteś przeciwny banowi dla siebie, przyjmuję to do wiadomości. Reszta tego co miałeś tu do powiedzenia jest offtopem w temacie technicznym i nie poleciała tylko w dowód mojej dobrej woli. Czy teraz się rozumiemy?
mozg_kl2
Użytkownik
#1159 - Wysłana: 7 Mar 2012 08:18:36
Q__

W kewsti bana dla Dukata wstrzymuje się do głosu. Jeśłi chodzi o poligona, jstem przeciw. Fakt, że grał momentami ostro, jednak często gęsto był nie sprawiedliwie traktowany przez ciebie, oraz był prowokowanym. Ja rozumiem jego sytuację, bo sam byłem w podobnej. Powtarza się sytuacja Q użytkownik prowokuje, Q moderator rządzi i dzieli.
Q__
Moderator
#1160 - Wysłana: 7 Mar 2012 10:49:04 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Powtarza się sytuacja Q użytkownik prowokuje, Q moderator rządzi i dzieli.

Cholera... Jeśli kolejna osoba moje - rozpaczliwe nieraz* - próby przekonywania bierze za atak, będę miał nad czym myśleć...

Głos odnotowany.

(Inna sprawa natomiast, że gdyby Dukat i poligon nie pojawili się na Forum jednocześnie, każdy z nich dostosowałby się do panującego u nas stylu znacznie szybciej lub sam "odpadł" od Forum bez nijakich moderatorskich sankcji. Występując razem i nakręcając się wzajemnie stworzyli to co stworzyli. Faktem jest też, że uważam poligona za - potencjalnie - cenniejszy nabytek dla Forum, jako, że w jego wypowiedziach było znacznie więcej merytoryki związanej z charakterem Phoenixa.)

* bo pewnie nikt w to nie uwierzy, ale jestem skrajnym przeciwnikiem instytucji banów permanentnych... serio: wole przekonywać, "straszyć", błagać niż banować, pewnie dlatego daje to czasem rozpaczliwe efekty...
Kor
Użytkownik
#1161 - Wysłana: 7 Mar 2012 11:02:05 - Edytowany przez: Kor
Znowu zaczynacie. Q__ - jedna sprawa. Po prostu nie wypowiadaj się o userach jako "nabytkach" itp. bo chociaż wiadomo, że chodzi często o zwykły wkład w interesujące z punktu widzenia tego forum dyskusje, to jednak dziwnie to brzmi

PS. Było pewne, że ponowna szeroko zakrojona moderacja to będzie kontynuacja nieskończonych dysput. Jeśli ma być moderacja, to powinna być maksymalnie ograniczona i ścisła. Szkoda, że mnie nie było w czasie głosowania.

W kwestii głosowania banów: przeciw i przeciw. Dajmy ludziom się przyzwyczaić.
Q__
Moderator
#1162 - Wysłana: 7 Mar 2012 11:39:34 - Edytowany przez: Q__
Kor

Głos odnotowany.

Kor:
Jeśli ma być moderacja, to powinna być maksymalnie ograniczona i ścisła.

Zdziwisz się, ale jestem ZA.
Q__
Moderator
#1163 - Wysłana: 7 Mar 2012 17:24:33 - Edytowany przez: Q__
Podsumowując wyniki (sprzeciw nie był może zbyt gwałtowny, ale podparty solidną argumentacją): bany czasowe skończą się po upływie 24h. Co oznacza, że Dukat już ma prawo do nas wrócić, a poligon odbanowany zostanie za niecałe 20 minut.
Kolejnych interwencji w sprawie zachowań wspomnianych Userów nie zamierzam podejmować bez wyartykułowania przez Was - w tym topicu lub w "Uwagach i prośbach do moderatorów..."- jednoznacznych oczekiwań w tym zakresie.
Eviva
Użytkownik
#1164 - Wysłana: 7 Mar 2012 18:07:31
mozg_kl2:
Powtarza się sytuacja Q użytkownik prowokuje, Q moderator rządzi i dzieli.

Czy Ty czasem nie przesadzasz? Q_ ma swoje wady, ja sama nieraz na niego najeżdżałam aż miło, ale naprawdę stara się być bezstronny i traktować ludzi fair. Gdyby ulegał własnym uprzedzeniom, a przy okazji faworyzował zdanie kumpli, jak nic oberwałabym bana permanentnego i żadne płacze ani lamenty by nie pomogły. Nawet nie wiesz, jak było blisko. I nie chodzi tylko o mnie, innym też burza przeszła nad głową.
Q jako moderator się sprawdza. Bywa zbyt zasadniczy, ale nie dręczy ludzi dla swego widzimisię. Nawet ja to widzę.
Q__
Moderator
#1165 - Wysłana: 7 Mar 2012 19:34:40 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

Może jeszcze drobne wyjaśnienie:

mozg_kl2:
Jeśłi chodzi o poligona, jstem przeciw. Fakt, że grał momentami ostro, jednak często gęsto był nie sprawiedliwie traktowany przez ciebie, oraz był prowokowanym.

Moją podstawą do reakcji na jego zachowania nie był fakt, że w pewnym momencie poszedł ze mną w dyskusyjne tango, a reakcje Współuserów na jego zachowania, w tym Twoje:
mozg_kl2:
Homo brednie znowu atakują.

A więc dość jednoznaczne oskarżenie o flood.

Ponadto: nawet gdybyś miał rację, że go - nieintencjonalnie - sprowokowałem rzucanie wulgaryzmami i obelgami (nawet przez osobę, którą "nakręcił" przeciwnik w dyskusji) było u nas zawsze karane.

Przypominam też, że gdy deklarowałem się jako zwolennik moderacji-minimum, o której potem mówił i Delta sam zagrzewaleś mnie do moderatorskich interewncji słowami:
mozg_kl2:
Zakasja powoli rękawy.

To chyba wszystko w tej sprawie.
poligon
Użytkownik
#1166 - Wysłana: 8 Mar 2012 08:33:55
Q__:
Homo brednie znowu atakują.
A więc dość jednoznaczne oskarżenie o flood

Taa teraz kazdy taki wątek bedzie floodem i karany banem. Nie podoba się nie czytać. Ja jak nie lubie nie czytam postów MacinaK odnośnie mangi, i nie narzekam.
Q__
Moderator
#1167 - Wysłana: 8 Mar 2012 08:50:52
poligon

poligon:
Taa teraz kazdy taki wątek bedzie floodem i karany banem. Nie podoba się nie czytać. Ja jak nie lubie nie czytam postów MacinaK odnośnie mangi, i nie narzekam.

Ujmijmy to tak. Rzecz ocenią nasi Współforumowicze. Będzie im przeszkadzać - będę interweniował. Nie będzie? - pisz sobie do woli.

Zresztą zamiast narzekać może byś podziękował za kredyt zaufania, który Ci - w sumie - okazaliśmy.
poligon
Użytkownik
#1168 - Wysłana: 8 Mar 2012 08:54:12
Q__:
Ujmijmy to tak. Rzecz ocenią nasi Współforumowicze. Będzie im przeszkadzać - będę interweniował. Nie będzie? - pisz sobie do woli.

Podejscie piłata, wszyscy wiemy jakie tu poglądy panuja. I jaka jest interpretacja faktów. Przesledziłem wile dyskusji i wiem ze to był głowny problem tego forum, dlatego tak wielu uzytkowników odeszło. Wiekszosć ich wykończyła.
Q__
Moderator
#1169 - Wysłana: 8 Mar 2012 09:16:40
poligon

poligon:
wiem ze to był głowny problem tego forum, dlatego tak wielu uzytkowników odeszło. Wiekszosć ich wykończyła.

Offtopujesz, brachu, aż miło, ale odpowiem.

Na większości forów tak właśnie jest. W początkowym okresie z tarć klaruje się jakaś grupa (albo grupa ta przychodzi od razu jako np. twórcy witryny) i to ona ustala swoje - pisane i niepisane - standardy. Ci ktorzy przychodzą potem albo dostosowują się do tych standardów na starcie, albo po początkowych "zgrzytach" wpasowują się jednak w dane forum (czasem powodując w/w standardów redefinicję), albo też - i tak jest bardzo często - idą gdzie indziej. To jest normalne.

Nawet Delta - główny, wszak, krytyk mojego stylu moderacji - przyznał, że odpadanie (użył wręcz słowa ginięcie) części newbies jest rzeczą normalną i wskazaną.
poligon
Użytkownik
#1170 - Wysłana: 8 Mar 2012 09:21:53
Q__:
Na większości forów tak właśnie jest. W początkowym okresie z tarć klaruje się jakaś grupa (albo grupa ta przychodzi od razu jako np. twórcy witryny) i to ona ustala swoje - pisane i niepisane - standardy. Ci ktorzy przychodzą potem albo dostosowują się do tych standardów na starcie, albo po początkowych "zgrzytach" wpasowują się jednak w dane forum (czasem powodując w/w standardów redefinicję), albo też - i tak jest bardzo często - idą gdzie indziej. To jest normalne.

Po pierwsze nie w sposób zaszczucia i nieuczciwego podejscia moderatorów, a w zasdzie twojej moderacji bo na innych moderatorów bylo o wiele mniej skarg. Niestety ta prosta prawda nie trafia do ciebie. Masz klapki na oczach swoja wizje Wunderlandu. Na dalszą mete doprowadzi to do smierci tego forum.
 Strona:  ««  1  2  ...  37  38  39  40  41  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!