USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  36  37  38  39  40  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Vanja
Użytkownik
#1111 - Wysłana: 23 Gru 2011 23:39:45
Odpowiedz 
Dowody albo publiczne odwołanie pomówień i przeprosiny. Tyle z mojej strony w temacie.
Q__
Moderator
#1112 - Wysłana: 23 Gru 2011 23:45:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Vanja

Publicznie dowodów nie przedstawię, z powodów które już wyłuszczyła Elaan. Tak kategoryczne oczekiwnie przeprosin ze strony osoby, która uprzednio obrazila mnie publicznie jest - przykro mi to mówić - wyjątkowo niesmaczne.

Ponadto: mam pytanie co z historią założenia na niniejszym forum fikcyjnego konta, którą to historię potwierdza nawet - skrajnie życzliwa ci - Madame Picard. Jeśli to - jak twierdzisz - nie mozg_kl2, to kto?

Wesołych Świąt, mimo wszystko. I wyluzuj wreszcie.
Darnok
Użytkownik
#1113 - Wysłana: 23 Gru 2011 23:53:21 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Vanja:
To, że mózg ma dynamiczne IP nie świadczy o niczym.

dynamiczne IP nie oznacza, że raz ISP jest np. Netia a raz Neostrada. Mimo, że ciągną na tych samych (Neostrady) łączach.
Vanja:
Domagam się okazania dowodów a nie wspominania o plotkach.

Adres IP to dane osobowe, namawiasz go do przestępstwa, ponieważ Q takich rzeczy nie może publikować bez zgody i wiedzy osób, które z niego korzystały.
Vanja
Użytkownik
#1114 - Wysłana: 24 Gru 2011 00:07:53
Odpowiedz 
Darnok

A co powiesz o zachowaniu Q, który pomówił mnie o sockpuppetting i odmawia podania dowodów?

Q__

Pomówiłeś mnie publicznie więc publicznie przedstaw dowody a jeśli nie jesteś w stanie to odwołaj swoje słowa i przeproś. Personalia mózga nie mają tu nic do rzeczy.

Nie będę przepraszać za to, że wytknęłam twoje błędy.
Darnok
Użytkownik
#1115 - Wysłana: 24 Gru 2011 00:12:47
Odpowiedz 
Vanja:
A co powiesz o zachowaniu Q, który pomówił mnie o sockpuppetting i odmawia podania dowodów

a nie za to dostał bana mozg?
Toudi
Użytkownik
#1116 - Wysłana: 24 Gru 2011 00:17:46
Odpowiedz 
Darnok:
Adres IP to dane osobowe,

Z tym jest spory problem. Jednej strony wyrok sądu z 2010 mówi że to dane osobowe, z drugiej rząd ma wątpliwości i co rusz gada co innego, z trzeciej identyfikacja po IP nie jest najlepszym sposobem identyfikacji, z czwartej ostatnio wykryto że jakaś MAFIAA czy inne RIAA pobierane dane z sieci P2P i ta od razu podniosła larum, że to nie możliwe, że ktoś podszył się pod ich adresy...

Z kolejnej strony sam adres IP nijak nie identyfikuje osoby. Sam osobiście w ostatnim pół roku korzystałem z przynajmniej 6 różnych dostawców, z czego przynajmniej dwóch nie posiada geolokalizacji, bo adresy ich pewno przypisywane są po całej Polsce. Z czego tylko jeden z adresów ze wszystkich tych dostawców pozwala na próbę identyfikacji mnie, cała reszta będzie najczęściej prowadzić w ślepe zaułki.

Dalej kontynuując ten bezsensowny wykład, wiele platform upublicznia adresy IP przy np pisaniu komentarzy (blox na pewno, przy niezarejestrowanych, wyborcza zdaje się też), a jakoś ciężko mi uwierzyć, by ta grupa nie znała prawa.

I jeszcze, wcale jeśli ktoś nie chce podawać całego adresu, bo to po prostu jest bez sensu, to może podać grupę, które też wystarcza do identyfikacji.

Dobra, to wszystko i tak nie ważne, jakiś sąd kiedyś powiedział, że w danej sprawie adres IP to dana osobowa, ale jak wielokrotnie zwracano na tym forum uwagę, w Polsce nie obowiązuje precedens.

Ale osobiście nie rozumiem problemu z mózgiem, za to wasze posty czyta się jak niezgorszy kryminał, ktoś nawet wspominał o popcornie i coli, dobra to była rada. ;)
Q__
Moderator
#1117 - Wysłana: 24 Gru 2011 00:29:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Vanja

Vanja:
Pomówiłeś mnie publicznie więc publicznie przedstaw dowody a jeśli nie jesteś w stanie to odwołaj swoje słowa i przeproś. Personalia mózga nie mają tu nic do rzeczy.

Przestań nieudolnie odwracać kota ogonem i odpowiedz na proste pytanie: jak - jeśli nie mozg_kl2 - nazywa się fikcyjne konto, o planach którego założenia wspomina Madame Picard?

Oraz jak - znajac ciągnącą się conajmniej od czasów Barusza i jego wyczynów przeczulicę naszej community na tle takich zabaw - ktokolwiek, komu ponoć zależy na naszym forum mógł roić tak poronione plany?

Vanja:
Nie będę przepraszać za to, że wytknęłam twoje błędy.

Szkoda, że nie poczuwasz się do przeprosin za formę ich wytknięcia, za (wyśmiane przez Kaia jako relikt najgłupszych pogrywek ery POGFu) ujawnienie tajemnicy korespondencji i - "wygwiazdkowany" co prawda - jeden z najostrzejszych wulgaryzmów pod moim adresem.

Toudi

Skoro do końca nie wiadomo, to lepiej nie ryzykować, right?

(Cieszę się też, że doceniasz walor rozrywkowy tej naszej burzy w szklance wody .)
Eviva
Użytkownik
#1118 - Wysłana: 24 Gru 2011 10:47:22
Odpowiedz 
Q__

Wiesz, jakby tę burzę potraktować poważnie, to trzeba by forum faktycznie zamknąć, skoro generuje tyle jadu. Jednak byłaby to ogromna strata.
Elaan
Użytkownik
#1119 - Wysłana: 24 Gru 2011 11:42:27
Odpowiedz 
Vanja:
Dowody albo publiczne odwołanie pomówień i przeprosiny.

Zwolnij trochę i nie galopuj.
Wszystkie dowody ma Kai, i to wystarczy, bo w końcu to on podejmuje ostateczną decyzję w tej sprawie.
Zaczekaj więc, a być może otrzymasz żądane przeprosiny.
W imieniu EMPIR-u wypowiedział się już Waterhouse, więc ich w to nie mieszaj - chyba, że chcesz podważyć wiarygodność jego wypowiedzi.
Vanja
Użytkownik
#1120 - Wysłana: 24 Gru 2011 12:22:16
Odpowiedz 
Q__:
Przestań nieudolnie odwracać kota ogonem i odpowiedz na proste pytanie: jak - jeśli nie mozg_kl2 - nazywa się fikcyjne konto, o planach którego założenia wspomina Madame Picard?

Kota ogonem odwracasz tylko ty: Mózg klasy drugiej nie jest fikcyjnym kontem. Chcesz dalej tak twierdzić, twoja sprawa. Poza plotką w którą chcesz wierzyć i pewnie nawet wyolbrzymić dla swoich potrzeb nie masz nic na poparcie swojej tezy.

A dopóki ten stan rzeczy się nie zmieni, będę stosować się do rady Miłościwie Nam Panującego, którą napisał specjalnie dla mnie (nigdy nie skasuję tego maila)

Elaan

Cała sprawa mi już w tym momencie dynda- co do wielu rzeczy mam już jasność. Wczoraj się trochę uniosłam przez to, że przez 24 h wylewano na mnie pomyje, odbierając prawo do obrony. Tylko Wolkan by to nie ruszyło
Eviva
Użytkownik
#1121 - Wysłana: 24 Gru 2011 12:23:36
Odpowiedz 
Vanja

W ogóle nie rozumiem, co się z Tobą stało. Kiedyś byłaś taką fajną dziewczyną
Dukat
Użytkownik
#1122 - Wysłana: 24 Gru 2011 13:46:34
Odpowiedz 
Na pewno nadal jest fajna O ile wiem, ludzkie istoty z reguły nie zmieniają się nagle.
Q__
Moderator
#1123 - Wysłana: 24 Gru 2011 15:26:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Na pewno nadal jest fajna

Pękniesz ze śmiechu pewno, ale też w to wierzę .

(Aczkolwiek mogłaby pamiętać kto zaczął na forum pomyje lać i na kogo...)
Dukat
Użytkownik
#1124 - Wysłana: 24 Gru 2011 15:30:18
Odpowiedz 
Q__, ja nie pękam
Pah Wraith
Użytkownik
#1125 - Wysłana: 25 Gru 2011 11:59:40
Odpowiedz 
Los Galileo 7

USS Lagrange był niewielkim klubem miłośników Treka, częścią Starfleet International, rezydującym w Akron w stanie Ohio. Należała do niego m.in. Lynne Miller, która w 1989 roku za cenę 3.000 dolarów zakupiła wrak oryginalnego modelu wahadłowca Galileo 7.

Model ten zbudowany został na potrzeby TOS przez znaną firmę AMT dziś AMT/ERTL). Duży i nieporęczny rekwizyt po zamknięciu serii w 1969 roku niszczał przez wiele lat - wpierw w Instytucie Braille'a w Los Angeles gdzie stanowił pomoc terapeutyczną dla pacjentów, a później w rękach niejakiego Rogera Hisemana. Ten ojciec młodocianego miłośnika serialu trzymał model na podwórzu (!), gdzie wahadłowiec doznał wielu zniszczeń oddany na pastwę żywiołów. Zdewastowany Galileo za cenę ośmiu i pół tysiąca dolarów trafił w ręce Stephena Haskinsa, fana, który restaurował model i uczynił z niego główną atrakcję konwentu California Creation na 20tą rocznicę Star Treka. Niestety później przez 3 lata niszczał ponownie poddany szkodliwemu wpływowi pogody.

Lynne Miller w 1989 roku kupuje wahadłowiec, za wspomnianą kwotę i postanawia tchnąć nowe życie w pordzewiałą, zdewastowaną konstrukcję. Lynne i kilku członków USS Lagrange rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na renowację. Podczas Lagrange Con, który odbył się w Cleveland sprzedawano koszulki, z których dochód przeznaczony był na prace przy wraku Galileo. Ujrzeć można było zarówno wahadłowiec jak i pierwsze etapy renowacji.

Tim Gillespie i William “Buck” Krause zaangażowali się w prace na całego. W 1992 roku efekty ich starań oglądał Ed Miarecki, jeden z czołowych designerów TNG i późniejszych spin-offów.

Niestety w 1993 roku doszło do licznych kłótni w projekcie, w wyniku czego USS Lagrange odciął się od poczynań Lynne Miller, która w efekcie straciła wszelki zapał do prac nad ratowaniem wahadłowca i porzuciła model pozostawiając go "w spadku" właścicielowi miejsca, w którym Galileo był składowany.

Dosłownie kilka tygodni temu Lynne Miller odpowiedziała na zarzuty postawione jej przez Tima Gillespie na blogu Douga Drexlera. Trudno jednoznacznie stwierdzić kto zawinił. Z jednej strony członkowie projektu nazywają Lynne "trudną osobą", oskarżając ją o jego porażkę, z drugiej strony ona sama twierdzi, że właściwie w pojedynkę zmagała się z tym olbrzymim logistycznie problemem i nikt nie chciał w nim jej pomóc.

Kto zawinił? Nie wiemy. Jedno czego możemy być pewni to to, że dziś Galileo 7, część legendarnego dziedzictwa jednego z największych fenomenów popkultury zaginął. Jeśli jeszcze butwieje i rdzewieje gdzieś na wysypisku śmieci możemy za to podziękować tylko temperamentowi, nieumiejętności wspólnego działania i podsycaniu napięć w trakcie, paradoksalnie, realizowania swojego ukochanego hobby.

Garść linków:
http://startrekauction.blogspot.com/2011/07/shuttl ecraft-galileo-part-ii.html
http://drexfiles.wordpress.com/2009/02/12/fate-of- the-galileo-7/
Q__
Moderator
#1126 - Wysłana: 25 Gru 2011 12:01:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Sam wrzucisz na main site, czy ja mam?

ps. o radości z Twojego zjawienia nawet nie wspominam - tak jest oczywista...
Pah Wraith
Użytkownik
#1127 - Wysłana: 25 Gru 2011 12:14:37
Odpowiedz 
Q__
Q__:
Sam wrzucisz na main site, czy ja mam?

No, lekturę powyższego bardziej aktywnym użytkownikom forum polecam, ale jeśli taka wola, to proszę na stronę z tym również...

Q__:
ps. o radości z Twojego zjawienia nawet nie wspominam - tak jest oczywista...

Hoł hoł hoł
Eviva
Użytkownik
#1128 - Wysłana: 25 Gru 2011 12:26:42
Odpowiedz 
Pah Wraith
Q__

Przepraszam, ale czy tego typu wiadomość naprawdę powinna być w temacie "bany i winterszajsy"?
Q__
Moderator
#1129 - Wysłana: 25 Gru 2011 13:53:36
Odpowiedz 
Eviva

To chyba jedyny czas gdy my hasamy po Forum, a Ty pilnujesz porządku
Darnok
Użytkownik
#1130 - Wysłana: 25 Gru 2011 13:59:15
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Kto zawinił? Nie wiemy. Jedno czego możemy być pewni to to, że dziś Galileo 7, część legendarnego dziedzictwa jednego z największych fenomenów popkultury zaginął. Jeśli jeszcze butwieje i rdzewieje gdzieś na wysypisku śmieci możemy za to podziękować tylko temperamentowi, nieumiejętności wspólnego działania i podsycaniu napięć w trakcie, paradoksalnie, realizowania swojego ukochanego hobby.

Coś czuję, że gdyby to się działo na Phoenixie, to by się tak samo skończyło.
Q__
Moderator
#1131 - Wysłana: 25 Gru 2011 15:26:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darnok

Ależ tępak ze mnie, chyba trafnie wskazałeś o co chodziło Magistrowi Adminowi Emeritusowi Pah Wraithowi, a ja nie zajarzylem . Tym chętniej wrzuciłem tekst na main site w roli mementa, dla mnie także...
Eviva
Użytkownik
#1132 - Wysłana: 25 Gru 2011 16:59:54
Odpowiedz 
Q__:
To chyba jedyny czas gdy my hasamy po Forum, a Ty pilnujesz porządku

W Japonii nawet istnieje takie święto, na którym tradycyjnie odbywa się "odwrócenie ról" - starzy ubierają się jak młodzi, mężczyźni jak kobiety i tak dalej. No to i ja mogę porządku popilnować
Q__
Moderator
#1133 - Wysłana: 25 Gru 2011 18:22:29
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
W Japonii nawet istnieje takie święto, na którym tradycyjnie odbywa się "odwrócenie ról"

Europejskie średniowieczne tradycje karnawałowe (np. te obchodzone w Paryżu) zbudowane były na podobnym schemacie. (Ech tego szukaj u Victora Hugo w "Katedrze Marii Panny w Paryżu", znanej też jako "Dzwonnik z Notre Dame".)
Eviva
Użytkownik
#1134 - Wysłana: 25 Gru 2011 18:25:16
Odpowiedz 
Q__:
tego szukaj u Victora Hugo w "Katedrze Marii Panny w Paryżu", znanej też jako "Dzwonnik z Notre Dame"

Wspominał o tym również Aleksander Dumas w "Hrabim Monte Christo" i Pierre Louys w noweli "Kobieta i pajac". Ja naprawdę czytam, mój panie
Seybr
Użytkownik
#1135 - Wysłana: 25 Gru 2011 18:31:44
Odpowiedz 
Eviva:
starzy ubierają się jak młodzi, mężczyźni jak kobiety i tak dalej.

Ja mam ponoć zgrabne uda i pupę. Ale nie dam sobie nóg ogolić, ja nie Brad Pitt.
Eviva
Użytkownik
#1136 - Wysłana: 25 Gru 2011 19:01:18
Odpowiedz 
Seybr:
Ja mam ponoć zgrabne uda i pupę.

Gratulować

Seybr:
Ale nie dam sobie nóg ogolić, ja nie Brad Pitt.

I słusznie. Już król Salomon zauważył, ze owłosienie ciała szpeci kobietę, ale zdobi mężczyznę. Oto dowód:

Leo
Q__
Moderator
#1137 - Wysłana: 25 Gru 2011 20:11:24
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ja naprawdę czytam, mój panie

Niby wspominalem o tym do Ciebie, ale de facto pisałem z myślą o kimś kto może tego nie wiedzieć. No i czcząc w ten sposób przybycie Magistra Admina (błogosławiony niech będzie Pah Wraith, jego przyjście i odejście ) popisywałem się erudycją .
Eviva
Użytkownik
#1138 - Wysłana: 25 Gru 2011 20:23:56 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__

No to wybacz, ze źle odczytałam Twoje intencje i adres, pod którym pisałeś.... a nie, zwracałeś się przecież imiennie do mnie! W tej sytuacji o pomyłkę nietrudno.
Pah Wraith
Użytkownik
#1139 - Wysłana: 25 Gru 2011 21:31:10
Odpowiedz 
Q__
Q__:
Ależ tępak ze mnie, chyba trafnie wskazałeś o co chodziło Magistrowi Adminowi Emeritusowi Pah Wraithowi, a ja nie zajarzylem

Ano ;)
Q__
Moderator
#1140 - Wysłana: 25 Gru 2011 22:04:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Pah Wraith:
Ano ;)

Zamieściłem na main site i zamyśliłem się ponuro... (Vide mój comment...)
 Strona:  ««  1  2  ...  36  37  38  39  40  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!