USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  25  26  27  28  29  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#781 - Wysłana: 22 Maj 2011 09:42:51 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Havoc:
Czy za ten ostatni wyraz nie należy się ostrzeżenie?? Czekam na reakcję! Tylko proszę mi nie ściemniać o kontekście.

Poklok:
ogólnie jestem za tym, żeby Jurgen wlepiał ostrzeżenia, komu tylko mu się żywnie podoba, byle konsekwentnie.

Nie, nie należy się i tak, będzie konsekwentnie:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3129&page=7#msg222287

Seybr za jednorazowy "wyskok" został tylko napomniany, bez formalnego ostrzeżenia. To samo dotyczy Madame Picard. Natomiast mozg zrobił to dwa razy w jednej dyskusji, w krótkim odcinku czasu:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1279&page=15#msg222633

I - jak widać - najwyraźniej miałem rację, bo nadal uważa, że tego typu słownictwo jest w porządku.

Natomiast co do T'San, to kwestię nie było tu samo słownictwo, tylko niekulkturalne wyrażenie się do innej osoby. Samo stwierdzenie "tam są drzwi"nie jest wulgarne czy niecenzuralne, natomiast potraktowanie tamk użytkownika mającego odmienne zdanie na aprobatę nie zasługuje.

PS Gdybym chciał być do końca konsekwentny, to mozg powinien otrzymac kolejne ostrzeżenie albo dwa: za słownictwo tu:

mozg_kl2:
Dla mnie to co ostrzeżeń zabrakło? Dupa też nie jest brzydkim słowem.

i za post (wycięty) w temacie "Kartoteka karna" - technicznym! Podobnie zresztą jak Picard (za post nie na temat - propozycję tego co pisać w tamtym temacie) i Eviva (tez za OT - protest przciw ostrzeżeniu). Nie robię tego ze względu na to, że po pierwsze jest to dyskusja o ostrzeżeniu własnie za to przewinienie, a sam temat kartoteka karna to nowość i nie chcę od razu uzywac formalnych środków. Jak sie wszyscy przyzwyczają, to wtedy o represji pomyślę.

PPS ja juz nie wiem, co z Wami jest... Nie karałem/ostrzegałem - było źle. Jak zacząłem ostrzeżenia dawać (bo przecież bana na razie nikt nie dostał) - tez jest źle. Co do regulaminu zaś - to może niech ktoś go najpierw napisze, a potem domaga się jego przestrzegania. Bo to, co stosował Q, było bardziej pojemne i rozciągliwe niż przepisy w ZSRR i PRLu.
TSan
Użytkownik
#782 - Wysłana: 22 Maj 2011 09:50:56
Odpowiedz 
Jurgen

Wiem wiem, przepraszam. Poniosło mnie...
Madame Picard
Moderator
#783 - Wysłana: 22 Maj 2011 10:53:10
Odpowiedz 
Jurgen:
ja juz nie wiem, co z Wami jest... Nie karałem/ostrzegałem - było źle. Jak zacząłem ostrzeżenia dawać (bo przecież bana na razie nikt nie dostał) - tez jest źle.

Przyzwyczajaj się: taki jest los moderatora na tym forum .
mozg_kl2
Użytkownik
#784 - Wysłana: 22 Maj 2011 11:37:47
Odpowiedz 
Bashir

Masz moj głos.

Madame Picard:
Poproszę czipsy i colę

a ja popcorn, z masełkiem i solą.

TSan:
urzędniku?

Żebys wiedziała, co ludzie mówią przy urzędnikach. Dupa to bardzo lekki kaliber. Na ogól leca grubsze słówka.

Eviva

Ja chce marcinka w radzie.

Jurgen:
Jak sie wszyscy przyzwyczają, to wtedy o represji pomyślę.

Proponuje utworzyć dodatkową kategorie tematów GUŁag, gdzie będą się wypowiadać, wszyscy prześladowani przez Jurgena. W tym tempie większość uzytkowników tam się znajdzie.

Madame Picard:
Przyzwyczajaj się: taki jest los moderatora na tym forum

Tak jasne. Najlepiej ofiarę systemu z siebie robić. Problemem nie jest karanie, tylko brak przejrzystych regulacji w tej kwestii. Wszystki opiera się na humorach moderatora, ktory nie jest odpowiedzialny za swoje decyzje przed nikim. Odwołanie do Kaia to mit. Byłby jasny regulamin co jak jest karane nie byłoby problemu.
Eviva
Użytkownik
#785 - Wysłana: 22 Maj 2011 11:45:22
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ja chce marcinka w radzie.

Jako przedstawiciel Frakcji Uciskanych byłby jak najbardziej a propos
Doctor_Who
Użytkownik
#786 - Wysłana: 22 Maj 2011 11:48:16
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Najlepiej ofiarę systemu z siebie robić.

Tobie to jak na razie wychodzi najlepiej. Zamiast narzekać na brak regulacji może byś jakieś zaproponował?

A całej tej dyskusji by nie było gdyby tak każdy miał dobrą wolę i zechciał zafundować sobie pewien minimalny poziom autocenzury i zamiast wiadomych słów napisać po prostu ''dostać po d...''.

Moim zdaniem jest to całkiem dopuszczalne w odpowiednim kontekście, interwencje moderatora powinny budzić jedynie ataki personalne. Czyli ''dostać po d...'' (o ludzkości w filmie SF) jest dla mnie OK, a tekst w stylu ''niech cię d... nie boli'' do usera (nawet wykropkowane) już nie.

Co do reakcji Jurgena - kojarzy mi się z tą panią - bez urazy.

No offence

Pytanie budzi używanie wulgaryzmów w sesji RPG. Czy jeśli wymyślę sobie np. sesję o żołdakach w stylu Colonial Marines, to postacie będą mogły od czasu ''rzucić mięsem'' (w granicy rozsądku) jeżeli będzie to zgodne z ich charakterem i sytuacją, w której się znajdują?
TSan
Użytkownik
#787 - Wysłana: 22 Maj 2011 12:14:22
Odpowiedz 
Doctor_Who

Prawdopodobnie będzie to możliwe, ale ocenzurowane *....
mozg_kl2
Użytkownik
#788 - Wysłana: 22 Maj 2011 14:01:05
Odpowiedz 
Eviva:
Jako przedstawiciel Frakcji Uciskanych byłby jak najbardziej a propos

Zatem głosuje na MarcinKa i Bashira.

Doctor_Who:
Zamiast narzekać na brak regulacji może byś jakieś zaproponował?

A po co? Na chwilę obecną jest kilka projektów, regulaminu które leża na półce i sie kurzą. Kolejny projekt jest potrzebny, jak rybie rower.

Doctor_Who:
Tobie to jak na razie wychodzi najlepiej.

Sorry ale ja nie robie z siebie ofiary. Wskazuje tylko dziury systemu. Brak jest jasny, regulacji dotyczacych kar. Jedni dostają odrazu ostrzeżenie inni nie. Wszystko zależy od uznania moderatora, i jego humorów. Szczególnie, że słowo, któego użyłem nie było mięsem, a jedynie wynikało z kontekstu. Ludziom jak opowiadam o ostrzeżeniu za wiadomo co, płaczą ze śmiechu.

TSan:
Doctor_Who

Prawdopodobnie będzie to możliwe, ale ocenzurowane *....

To będzie dużo kropek.
Elaan
Użytkownik
#789 - Wysłana: 22 Maj 2011 15:49:43 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Doctor_Who:
A całej tej dyskusji by nie było gdyby tak każdy miał dobrą wolę i zechciał zafundować sobie pewien minimalny poziom autocenzury

Dokładnie tak !
Trochę językowych hamulców jeszcze nikomu nie zaszkodziło .
Żadna wypowiedź nie stanie się świętą i niepodważalną prawdą tylko z tego powodu , że autor/ autorka [ niepotrzebne skreślić ] wplecie w nią wulgaryzm .

Doctor_Who:
Pytanie budzi używanie wulgaryzmów w sesji RPG. Czy jeśli wymyślę sobie np. sesję o żołdakach w stylu Colonial Marines, to postacie będą mogły od czasu ''rzucić mięsem'' (w granicy rozsądku) jeżeli będzie to zgodne z ich charakterem i sytuacją, w której się znajdują?

A jeśliby te postacie nie przeklinały lub ograniczyłbyś ich wypowiedzi tego typu do formy wykropkowanej , gorzej i mniej ciekawie by Ci się grało ? Nie sądzę .
Havoc
Użytkownik
#790 - Wysłana: 22 Maj 2011 16:56:28
Odpowiedz 
Jurgen:
Seybr za jednorazowy "wyskok" został tylko napomniany, bez formalnego ostrzeżenia. To samo dotyczy Madame Picard. Natomiast mozg zrobił to dwa razy w jednej dyskusji, w krótkim odcinku czasu

Dziwne masz zasady! Jeżeli zdecydowałeś, że "d***" jest słowem którego nie akceptujesz, to napomnienie mogło być stosowane tylko raz. Drugi i następne przypadki powinny być karane, niezależnie od tego czy to pierwszy czy piąty raz jednego urzyszkodnika. Madame Picard świetnie wiedziała, za co mozg_kl2 dostał ostrzeżenie. Zrobiła to z premedytacją.

Jurgen:
PPS ja juz nie wiem, co z Wami jest... Nie karałem/ostrzegałem - było źle. Jak zacząłem ostrzeżenia dawać (bo przecież bana na razie nikt nie dostał) - tez jest źle.

Jeżeli uważasz, że masz podstawy to powinieneś karać. Ale rób to z głową!
W tym przypadku wprowadziłeś taką zasadę, że gdybym chciał, mógłbym napisać posta z jednym wyrazem "D***", a Ty mógłbyś mnie jedynie napomnieć.... bo to "mój pierwszy raz"! A jeśli podobnych przypadków byłoby więcej?
Doctor_Who
Użytkownik
#791 - Wysłana: 22 Maj 2011 18:19:38
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
A jeśliby te postacie nie przeklinały lub ograniczyłbyś ich wypowiedzi tego typu do formy wykropkowanej , gorzej i mniej ciekawie by Ci się grało ? Nie sądzę .

To jak z potrawą i przyprawą. Odpowiednio użyty i dopasowany do kontekstu sytuacji wulgaryzm dodaje takiemu tekstowi (bo i trzeba pamiętać, że tekst sesji RPG to jak fikcja literacka) pikanterii i wiarygodności. Marine z ostatnim magazynkiem, na którego pędzi stado obcych raczej nie powie ''motyla noga''. Sęk w tym, by takiej potrawy nie - nomen omen - przepieprz... przesolić .

Ale poczekam na oficjalną decyzję moderacji w tej materii.
mozg_kl2
Użytkownik
#792 - Wysłana: 23 Maj 2011 08:29:54
Odpowiedz 
Elaan:
Trochę językowych hamulców jeszcze nikomu nie zaszkodziło .
Żadna wypowiedź nie stanie się świętą i niepodważalną prawdą tylko z tego powodu , że autor/ autorka [ niepotrzebne skreślić ] wplecie w nią wulgaryzm .

Jestem, za. ROzmawiałem z Picardem, nikogo to nie zabolało, nikt nic nie napisałem, i nagle moderator postanowił nas oświecicswoją nadgorliwością. Jak się ma pałkę, to trzeba wiedzieć kiedy i na kogo ją użyć a nie walic na ślepo.

Havoc:
Dziwne masz zasady!

Witaj na dzikim zachodzie.

Elaan:

Chyba nie oglądałaś ALien, bez lektora.
Elaan
Użytkownik
#793 - Wysłana: 23 Maj 2011 19:32:52
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Chyba nie oglądałaś ALien, bez lektora.

Racja , nie oglądam bez lektora , bo nie znam angielskiego .
Ale fakt , że postacie klną po angielsku nie zobowiązuje mnie do tego samego po polsku .
Jeśli oni nie szanują swego języka to ich sprawa .
Eviva
Użytkownik
#794 - Wysłana: 23 Maj 2011 19:35:25
Odpowiedz 
Elaan:
Ale fakt , że postacie klną po angielsku nie zobowiązuje mnie do tego samego po polsku .
Jeśli oni nie szanują swego języka to ich sprawa .

Dokładnie tak! Mnie rynsztokowa łacina nie kręci - rozumiem jakieś mocne słowo w odpowiednim kontekście raz, dwa, ale nie bez przerwy. To taka różnica jak między odrobiną pieprzu w potrawce, a posiłkiem złożonym z samego pieprzu.
mozg_kl2
Użytkownik
#795 - Wysłana: 23 Maj 2011 19:50:03
Odpowiedz 
Elaan
Eviva

Tym razem czytanie, ze zrozumieniem Wam nie wyszło. Mowa była o dialogach marines. Przywołałem Aliens, gdyż tak występują tego typu postacie, i jeżyk który oddaje specyfikę komunikacji pomiędzy członkami tej grupy zawodowej. Sorry ale żołnierze nie majączasu mówić pięknym językiem.

Elaan:
nie oglądam bez lektora , bo nie znam angielskiego .

A napisy?
Elaan
Użytkownik
#796 - Wysłana: 23 Maj 2011 20:25:18
Odpowiedz 
mozg_kl2:
A napisy?

Mówiąc krótko - czytam kiedy muszę , kiedy mi naprawdę na czymś zależy .
mozg_kl2
Użytkownik
#797 - Wysłana: 24 Maj 2011 06:44:59
Odpowiedz 
Elaan:
Mówiąc krótko - czytam kiedy muszę , kiedy mi naprawdę na czymś zależy

Wiesz, ze Polska to jedyny kraj na świecie w którym występuje lektor?

Elaan:
czytam kiedy muszę

Czyli nigdy?
Madame Picard
Moderator
#798 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:14:51
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Wiesz, ze Polska to jedyny kraj na świecie w którym występuje lektor?

Chyba pierwszy raz ucieszyłam się z faktu, że mieszkam w Polsce .
Ja wiem, że pewnie niektórzy z Was by woleli, żeby puszczać filmy tylko w oryginale, w ostateczności z napisami, ale ludzie są bardziej zróżnicowani niż może się wydawać z Waszej perspektywy i naprawdę nie wszyscy są młodzi, zdrowi, zdolni i sprawni. A niektórzy mają - szokująca informacja - problemy ze wzrokiem.
Doctor_Who
Użytkownik
#799 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:19:23 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Madame Picard

Wolę z drzew obgryzać korę, niż oglądać film z lektorem .
Niestety moi domownicy mają na ten temat inne zdanie , więc kompromis musi być.

Madame Picard:
udzie są bardziej zróżnicowani niż może się wydawać z Waszej perspektywy i naprawdę nie wszyscy są młodzi, zdrowi, zdolni i sprawni. A niektórzy mają - szokująca informacja - problemy ze wzrokiem.

Ale jest jeszcze coś takiego jak dubbing...

Tutaj może się na mnie niektórzy rzucą, ale z dwojga złego wolę już jak każda postać ma własny głos, niż faceta zagłuszającego swym barytonem, powiedzmy, na przykład Salmę Hayek.

PS. A co z moim pytaniem ?!
Madame Picard
Moderator
#800 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:30:58
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Wolę z drzew obgryzać korę, niż oglądać film z lektorem

No i fajnie, tylko czemu zmuszać innych do podzielania swych upodobań?
Dubbing nie zmusza mnie do wysilania wzroku, więc jest pod tym względem OK. Przyznam, że mnie drażni, ale to być może kwestia przyzwyczajenia.

Doctor_Who:
PS. A co z moim pytaniem ?!

Jakim pytaniem?
mozg_kl2
Użytkownik
#801 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:36:43
Odpowiedz 
Madame Picard:
Chyba pierwszy raz ucieszyłam się z faktu, że mieszkam w Polsce

Ja przeciwnie. Zawsze byłem za równaniem w górę a nie w dół. Zresztą niektóe kanały wprowadzajać opcje wybory lektor/napisy i chwała im za to.

Madame Picard:
A niektórzy mają - szokująca informacja - problemy ze wzrokiem.

Ja mam wadę wzroku -3,25 i nie trawie lektora. Zagłusza muzykę, zmienia sens wypowiedzi.

Doctor_Who:
Ale jest jeszcze coś takiego jak dubbing...

Słusznie, skoro Niemcy, Włosi, Hiszpanie potrafia dubbingować Treka dlaczego nie my? Trek podany został przykłądowo.
Doctor_Who
Użytkownik
#802 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:47:22
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
No i fajnie, tylko czemu zmuszać innych do podzielania swych upodobań?

Ja i tak zawsze w chacie bywam w takich wypadkach przegłosowywany.

Madame Picard:
Jakim pytaniem?

Pytałem się naszą drogą moderację o dyspensę co do stosowania ostrych słów w uzasadnionych fabularnie przypadkach w sesji RPG.

Co do napisów - ja mam krótkowzroczność, ponadto na słońce nie wychodzę bez specjalnych szkieł, a napisy wolę. Kluczem jest opanowanie czytania całych wypowiedzi i wyzbyć się nawyku czytania od lewej do prawej.
Madame Picard
Moderator
#803 - Wysłana: 24 Maj 2011 10:51:21 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ja mam wadę wzroku -3,25 i nie trawie lektora.

Zapewniam Cię, że eśli to tylko krótkowzroczność, to nie masz pojęcia, co to są problemy ze wzrokiem i życzę Ci, żebyś się nigdy tego nie dowiedział. Mówię to z własnego doświadczenia, bo póki miałam tylko wadę -5, mogłam normalnie czytać książki i chodzić do kina. Po 4 zapaleniach nerwów wzrokowych nie mogę, a telewizję oglądam z nosem przy telewizorze, bo inaczej nie rozpoznaję kształtów. O czytaniu napisów mogę sobie pomarzyć. Niech siłom wyższym będą dzięki za filmy z lektorem.

Doctor_Who:
Pytałem się naszą drogą moderację o dyspensę co do stosowania ostrych słów w uzasadnionych fabularnie przypadkach w sesji RPG.

Pytaj Jurgena. Ja od ponad roku nie zajmuję się już moderacją.
Doctor_Who
Użytkownik
#804 - Wysłana: 24 Maj 2011 11:54:34
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
Po 4 zapaleniach nerwów wzrokowych nie mogę, a telewizję oglądam z nosem przy telewizorze, bo inaczej nie rozpoznaję kształtów.

Ciekawe jak rozwiązana jest sprawa takich osób w krajach, gdzie w TV dominują napisy, np. w Szwecji; tym bardziej, że z reguły organizacje konsumenckie są na ogół tam prężne i czy nie podnoszą protestów i zarzutów o dyskryminację. Zastanawiam się całkiem poważnie, jako z wykształcenia ludek od zarządzania i marketingu.
Madame Picard
Moderator
#805 - Wysłana: 24 Maj 2011 12:43:04
Odpowiedz 
Doctor_Who

Dobre pytanie. Może rzeczywiście bardziej powszechny jest tam dubbing albo można wybierać sobie opcję z lektorem?
mozg_kl2
Użytkownik
#806 - Wysłana: 24 Maj 2011 12:55:02
Odpowiedz 
Madame Picard:
Dobre pytanie. Może rzeczywiście bardziej powszechny jest tam dubbing albo można wybierać sobie opcję z lektorem?

Raczej to pierwsze. Jak pisze lektor to polski wynalazek made PRL. Taki dubbing dla ubogich
Jurgen
Moderator
#807 - Wysłana: 24 Maj 2011 15:17:12
Odpowiedz 
Doctor_Who

Sesja to sesja. Od tego jest MG i gracze, żeby o tym decydować. Ja nie zamierzam sie w to mieszać. No, chyba że przegłosujecie, że sesji to też dotyczy. Tylko dziwnie byłoby mi np. Kevina Chase'a banować.

Havoc

Dziwne, nie dziwne. Sytuacja, co ciekawe jest nowa. Do tej pory jedynie chyba Seybrowi zdarzało się raz na jakiś czas rzucić czymś "niewykropkowanym". I tyle. To co proponuje mozg to jest zupełna nowość na tym forum. Ale wracaqjąc do tematu: ustawodawca tez, wprowadzając jakiś przepis, powinien zostawić czas od publikacji do wejścia w zycie, taki okres przejściowy. To samo możesz sobie "przyłożyć" do naszego przykładu.

Eviva

Eviva:
rozumiem jakieś mocne słowo w odpowiednim kontekście raz, dwa, ale nie bez przerwy. To taka różnica jak między odrobiną pieprzu w potrawce, a posiłkiem złożonym z samego pieprzu.

Dokładnie. W tym "raz, dwa" zwróciłoby sie komuś nieoficjalnie uwagę i byłby spokój na dłuższy czas.
The_D
Użytkownik
#808 - Wysłana: 24 Maj 2011 17:03:27
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Raczej to pierwsze. Jak pisze lektor to polski wynalazek made PRL. Taki dubbing dla ubogich

Może nie tyle PRL co ogólniej demoludów, choć nie wszystkich.
Elaan
Użytkownik
#809 - Wysłana: 24 Maj 2011 17:13:59
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Słusznie, skoro Niemcy, Włosi, Hiszpanie potrafią dubbingować Treka dlaczego nie my? Trek podany został przykładowo.

Kilka lat temu oglądałam dubbingowanego Treka II na jednej z niemieckich stacji .
Mówiąc krótko - wiało grozą !
Uczyłam się trochę niemieckiego , więc od biedy rozumiałam dialogi .
Ale słuchanie szwargotającej Uhury po prostu łamało mi serce .
Eviva
Użytkownik
#810 - Wysłana: 24 Maj 2011 18:38:11
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jak pisze lektor to polski wynalazek made PRL. Taki dubbing dla ubogich

Ty chyba nie słyszałeś nigdy dubbingu made in ZSRR. Polegało to na tym, że był to normalny dubbing - tyle że słychać było też tekst oryginalny.... czyli przeżycie naprawdę niezapomniane.

mozg_kl2:
skoro Niemcy, Włosi, Hiszpanie potrafia dubbingować Treka dlaczego nie my?

Niemcy nie tylko uprawiają dubbing. Dokonują również przy tym mniej lub bardziej subtelnych zmian w tekście, czasem całkiem zmieniając wymowe scen. Klasycznym przykładem jest TOS"Amok Time", gdzie podłożony tekst niemiecki wyraźnie mówił, że to co się działo... to tylko majaczenia Spocka chorego na kosmiczną febrę
 Strona:  ««  1  2  ...  25  26  27  28  29  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!