USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  24  25  26  27  28  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Bashir
Moderator
#751 - Wysłana: 19 Maj 2011 11:37:07
Odpowiedz 
Eeee Panowie, może by tak po prostu sobie odpuścić... po co nerwy psuć ...
Jurgen
Moderator
#752 - Wysłana: 19 Maj 2011 13:45:06
Odpowiedz 
Bashir

Gdyby to była kwestia zwykłej sprzeczki czy lepszy jest Galaxy czy Defiant, to pewnie trzeba byłoby sobie odpuścić.

mozg_kl2

1. Co do tego policjanta to prawda. Tylko że zadania Policji określone sa przez różne przepisy. I teraz jak policjant zrobi coś, do czego nie ma prawa, to dopiero mu się oberwie. Zresztą dobrym przykładem jest straz miejska: istnieje cały czas, ale jej zadania się zmieniają. Wczesniej mogli łapac na fotoradary, a teraz nie mogą, bo zmieniono przepisy. I co? Jak teraz SM pstryknie Ci fotkę, to moga Ci naskoczyć. I z tego tez powodu ja wczesniej banowac nie chciałem. Nie wiem, czy byłeś już wtedy na forum, ale ja zostałem moderatorem tylko po to, żeby usuwać spam i boty (i przypominam, że w takim charakterze wybrali mnie użytkownicy). Wtedy mieliśmy z tym duży problem i trzeba było kilku osób, żeby na bieżąco cały ten bałagan usuwać. Dopiero niedawno przegłosowaliscie, że jednak ma to być aktywna moderacja, a nie tylko "porządkowy", więc daj wresazcie spokój.

2. Co do słownictwa, to sprawa jest prosta: zróbmy indeks słów zakazanych albo uznajmy, że wszystkie sa dozwolone, przegłosujmy i już. Ja w każdym razie nie będę dostosowywał się do jednego czy dwóch użytkowników, bo ci akurat najgłośniej krzyczą. A dopóki decyzji nie będzie będe postępował wg własnej oceny, czyli: czego np. nie napiszesz w normalnym piśmie/zadaniu domowym itp., to na forum tez się nie nadaje.
mozg_kl2
Użytkownik
#753 - Wysłana: 19 Maj 2011 15:38:40
Odpowiedz 
Jurgen:
mozg_kl2

1. Co do tego policjanta to prawda. Tylko że zadania Policji określone sa przez różne przepisy. I teraz jak policjant zrobi coś, do czego nie ma prawa, to dopiero mu się oberwie. Zresztą dobrym przykładem jest straz miejska: istnieje cały czas, ale jej zadania się zmieniają. Wczesniej mogli łapac na fotoradary, a teraz nie mogą, bo zmieniono przepisy. I co? Jak teraz SM pstryknie Ci fotkę, to moga Ci naskoczyć. I z tego tez powodu ja wczesniej banowac nie chciałem. Nie wiem, czy byłeś już wtedy na forum, ale ja zostałem moderatorem tylko po to, żeby usuwać spam i boty (i przypominam, że w takim charakterze wybrali mnie użytkownicy). Wtedy mieliśmy z tym duży problem i trzeba było kilku osób, żeby na bieżąco cały ten bałagan usuwać. Dopiero niedawno przegłosowaliscie, że jednak ma to być aktywna moderacja, a nie tylko "porządkowy", więc daj wresazcie spokój.

2. Co do słownictwa, to sprawa jest prosta: zróbmy indeks słów zakazanych albo uznajmy, że wszystkie sa dozwolone, przegłosujmy i już. Ja w każdym razie nie będę dostosowywał się do jednego czy dwóch użytkowników, bo ci akurat najgłośniej krzyczą. A dopóki decyzji nie będzie będe postępował wg własnej oceny, czyli: czego np. nie napiszesz w normalnym piśmie/zadaniu domowym itp., to na forum tez się nie nadaje.

ładna przemowa brawo. Tylko dalej nie powiedziałeś, który konkretnie punkt nowego regulaminu złamałem?
Jurgen
Moderator
#754 - Wysłana: 20 Maj 2011 07:41:39
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Tylko dalej nie powiedziałeś, który konkretnie punkt nowego regulaminu złamałem?

Nie ma regulaminu. Nie napisaliście go.
mozg_kl2
Użytkownik
#755 - Wysłana: 20 Maj 2011 09:15:58
Odpowiedz 
Jurgen:
Nie ma regulaminu. Nie napisaliście go.

Zatem na jakiej podstawie dajesz mi ostrzeżenie?
Jurgen
Moderator
#756 - Wysłana: 20 Maj 2011 09:44:38
Odpowiedz 
mozg_kl2

Zobacz wyniki głosowania. Elementy precedensu miały pozostać. Zresztą do czasu spisania regulaminu będą tylko precedensy.
mozg_kl2
Użytkownik
#757 - Wysłana: 20 Maj 2011 10:39:28
Odpowiedz 
Jurgen:
mozg_kl2

Zobacz wyniki głosowania. Elementy precedensu miały pozostać. Zresztą do czasu spisania regulaminu będą tylko precedensy.

Twoim obowiązkiem jako moderatora jest udowodnienie, że dałeś mi ostrzezenie zgodnie z prawem a nie moim przekopywanie postów. Narazie widze samowolkę.
Jurgen
Moderator
#758 - Wysłana: 20 Maj 2011 10:52:26
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Twoim obowiązkiem jako moderatora jest udowodnienie, że dałeś mi ostrzezenie zgodnie z prawem

???
Madame Picard
Moderator
#759 - Wysłana: 20 Maj 2011 11:01:23 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Narazie widze samowolkę.

To chyba powinno Ci się podobać biorąc pod uwagę, że napisałeś z podziwem:

mozg_kl2:
Q jakoś nikogo nie pytał o nic.

Tak, żyjemy w totalitarnym reżimie dyktatora Jurgena.
Pański protest został odnotowany w dzienniku pokładowym.

Czy moglibyśmy tym samym zakończyć tę żenującą dyskusję na temat dupy?
Jurgen
Moderator
#760 - Wysłana: 20 Maj 2011 11:10:08
Odpowiedz 
Madame Picard:

Jak najbardziej. Dodam tylko, że jak moja decyzja się komuś nie podoba, to można do Kaia apelować.
mozg_kl2
Użytkownik
#761 - Wysłana: 20 Maj 2011 12:19:20 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Madame Picard:
mozg_kl2: Narazie widze samowolkę.
To chyba powinno Ci się podobać biorąc pod uwagę, że napisałeś z podziwem:

mozg_kl2: Q jakoś nikogo nie pytał o nic.

Tylko Q działał według zasad. Tu widze ich załamnie, tylko, że jak się poźniej okazało w ogole ich nie ma.

Madame Picard:
Tak, żyjemy w totalitarnym reżimie dyktatora Jurgena.
Pański protest został odnotowany w dzienniku pokładowym.

Cytując bonda mam to w dupie. Zresztą to nie zemnie sie teraz smieją tylko z Ciebie.

Jurgen:
Jak najbardziej. Dodam tylko, że jak moja decyzja się komuś nie podoba, to można do Kaia apelować.

HAHA możę odrazu napisze do świetego mikołaja. Większe szanse, żę odpisze.

Madame Picard:

Chodzi o zasady a nie o dupe. NIe ja zacząłem ten burdel.
Madame Picard
Moderator
#762 - Wysłana: 20 Maj 2011 13:49:07 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Tylko Q działał według zasad.

Jakich zasad? Regulamin i zasady są takie same teraz jak i rok temu, czyli nie ma ich wcale, a dokładniej są takie, jak sobie w danym momencie moderator uzna.

mozg_kl2:
HAHA możę odrazu napisze do świetego mikołaja

O dobry pomysł .
Możesz wystosować też stanowczy protest, a nawet się oflagować .
Havoc
Użytkownik
#763 - Wysłana: 20 Maj 2011 22:50:13
Odpowiedz 
Madame Picard:

Juurgeen!.... Czy za ten ostatni wyraz nie należy się ostrzeżenie?? Czekam na reakcję! Tylko proszę mi nie ściemniać o kontekście.
Toudi
Użytkownik
#764 - Wysłana: 21 Maj 2011 01:08:40 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Wy naprawdę nie macie większych problemów na głowie?
Powiem szczerze, sprawy administracyjne na forum są przerażające. Userzy (część, przynajmniej) za bardzo się w to mieszają. W sprawy, o których ma decydować moderator, administrator. I jak pokazuje wasz przykład, demokracja się nie sprawdza.
Rządzić trzeba autorytatywnie. Mod podejmuje decyzję, zmienić ją może tylko gremium moderatorów lub admin.

No ale ja się tam mieszać nie będę. Wiem, że silnikowi forum wiele brakuje do doskonałości, ale opcja IGNOR na pewne tematy bardzo ułatwiła by mi tu życie...
mozg_kl2
Użytkownik
#765 - Wysłana: 21 Maj 2011 11:51:10
Odpowiedz 
Madame Picard:
O dobry pomysł .
Możesz wystosować też stanowczy protest, a nawet się oflagować .

Ciekawie czy też byłoby Ci tak zabawnie jakby to dotyczyło Ciebie?

Havoc:
Czy za ten ostatni wyraz nie należy się ostrzeżenie?? Czekam na reakcję! Tylko proszę mi nie ściemniać o kontekście.

Zartujesz? Włądza przeciwko sobie wystąpi? Jeszcze musiałaby sie przyznac do błędu? Ostrzeżenia są na bazie regulaminu któego nie ma i precedensów których być nie może bo nie ma regulaminu, zatem jak Jurgen ma zły dzień to strzeż się uzytkowniku.
patryk089x
Użytkownik
#766 - Wysłana: 21 Maj 2011 11:58:14
Odpowiedz 
mozg_kl2:
regulaminu któego nie ma

Ten regulamin istnieje... Tylko, że nie u nas, a w Mirror Universe

Zresztą zgadzam się, nie przeginajmy. Nie powinien taki mod mieć sobie prawa dawać wszystkim ostrzeżenia, za coś, czego nawet nie ma w regulaminie, zwłaszcza, że użycie przez mozga słowa "dupa" w typ zdaniu służyło tylko wzmocnieniu efektu.

Poza tym ta 'demokracja z elementami dyktatury' nieco się nie sprawdza. Powinno być tak: osoba, lub zespół osób powinni zrobić regulamin skrótowy: dosłownie 10 linijek: co wolno, czego nie wolno i powinno to pójść pod jakieś tam głosowanie, i gotowe. Koniec kropka.
Madame Picard
Moderator
#767 - Wysłana: 21 Maj 2011 12:56:06 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ciekawie czy też byłoby Ci tak zabawnie jakby to dotyczyło Ciebie?

Och, do mnie też ludzie miewali tu jakieś dziwne pretensje z... zza siódmego uchyłku wyciągnięte. Tylko, że ja miałam zwyczajowo te sprawy w... tam, gdzie słońce nie dochodzi. To naprawdę nie są sprawy, które bym uważała za poważne.

Ale tak już całkiem na serio, to co z tym regulaminem? Przegłosowaliśmy, że mają być kary i że ma być regulamin. Nawet zaproponowałam kilka punktów. No i co?
mozg_kl2
Użytkownik
#768 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:29:00
Odpowiedz 
Madame Picard:
to co z tym regulaminem?

Nie ma go. Działamy na podstawie humorów moderatora. Dupa jest zła rozpierniczyć i tam są drzwi nie.
TSan
Użytkownik
#769 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:31:42
Odpowiedz 
mozg_kl2

Rozpierniczyć to nie jest brzydkie słowo, w szkole można go użyć przy nauczycielu. Za "Tam są drzwi" Jurgen już mnie nieformalnie ostrzegł. Jeszcze jakieś "zastrzeżenia"?
mozg_kl2
Użytkownik
#770 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:43:23
Odpowiedz 
TSan

Dla mnie to co ostrzeżeń zabrakło? Dupa też nie jest brzydkim słowem.
Bashir
Moderator
#771 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:43:46
Odpowiedz 
Mam pomysł nowy ustrój oligarchiczny na forum: stwórzmy Radę Zasłużonych Userów. Rada będzie w drodze rozporządzenia ustalonego za pomocą wspólnego konsensusu bądź przez głosowanie ustalać czy komuś należy się ostrzeżenie bądź ban.

Moderator - w tym wypadku Jurgen - będzie dzierżył władzę wykonawczą i wykonywał rozporządzenia Rady Zasłużonych.

Rada Zasłużonych wybierze 3 userów, którzy będą stanowić Userowy Trybunał Odwoławczy. Gdy ktoś nie zgodzi się z rozporządzeniem na mocy, którego Moderator (zwany również Prewencyjno-Pokojową Siłą Zbrojną w skrocie PPSZ ), będzie mógł się odwołać do Trybunału, który rozważy jeszcze sprawę i przez głosowanie potwierdzi rozporządzenie Rady Zasłużonych bądź też ją odrzuci.

Wymagania jakie trzeba spełnić by wejść do Rady Zasłużonych:

- Minimum 3 lata od rejestracji na forum

- Minimum 500 postów.

- Brak ostrzeżeń, poważnych konfliktów na forum w ciągu ostatnich 2 lat.

- Znajomość przynajmniej 3 serial Star Trekowych i 5 filmów.

Rada zasłużonych będzie się składać z 7 członków. Do głosowania potrzeba minimum 4 członków (w wyjątkowych sytuacjach 3). Pierwszych członków wybierzemy na drodze powszechnego głosowania.

Madame Picard
Moderator
#772 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:52:12
Odpowiedz 
Bashir:
Pierwszych członków wybierzemy na drodze powszechnego głosowania.

Poproszę czipsy i colę .
TSan
Użytkownik
#773 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:52:26
Odpowiedz 
mozg_kl2

Powiesz tak przy nauczycielu albo urzędniku?

Bashir

Oczywiście Ty pierwszy kandydatem...
Bashir
Moderator
#774 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:54:36
Odpowiedz 
TSan:
Oczywiście Ty pierwszy kandydatem...

Tak. W zasadzie to jako pomysłodawca ustroju powinienem zająć miejsce honorowe w Radzie Zasłużonych, ale chcę mieć pełną legitymizacje do pełnienia tego zaszczytnego urzędu.

Madame Picard:
Poproszę czipsy i colę

Oj tam, oj tam... ostatnie głosowanie poszło w miarę dobrze
Eviva
Użytkownik
#775 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:55:21
Odpowiedz 
7 członków bez poważnych awantur na koncie MIMO trzech lat aktywnego przebywania na forum... Może być cienko.
Bashir
Moderator
#776 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:57:16
Odpowiedz 
Eviva

Ale nie liczymy konfliktów starszych niż 2 lata! I mam na myśli naprawdę poważne konflikty.
TSan
Użytkownik
#777 - Wysłana: 21 Maj 2011 21:57:30
Odpowiedz 
Bashir:
Oj tam, oj tam...

Za każdym razem gdy mówisz "Oj tam, oj tam", Bóg zabija małego kotka... Serio wierzysz, że taka rada jest możliwa? Popieram Evivę.
Poklok
Użytkownik
#778 - Wysłana: 21 Maj 2011 23:41:30 - Edytowany przez: Poklok
Odpowiedz 
Bashir:
Znajomość przynajmniej 3 serial Star Trekowych i 5 filmów.

A kto to sprawdzi? I jak? Egzamin zrobimy?

Tak w ogóle to pewnie głupi jestem, ale nie jestem pewien, czy piszesz serio, czy robisz sobie jaja. Bo jeśli to pierwsze, to w twierdzeniach o TWA może i jest ziarnko prawdy.

TSan:
Powiesz tak przy nauczycielu albo urzędniku?

Co ma piernik do wiatraka?

Aha: ogólnie jestem za tym, żeby Jurgen wlepiał ostrzeżenia, komu tylko mu się żywnie podoba, byle konsekwentnie. Po to daliśmy mu uprawnienia do modowania, żeby z nich korzystał.
Bashir
Moderator
#779 - Wysłana: 21 Maj 2011 23:48:42
Odpowiedz 
Poklok:
Tak w ogóle to pewnie głupi jestem, ale nie jestem pewien, czy piszesz serio, czy robisz sobie jaja

Ja też nie byłem pewien

Ale jak dopiszę do wymagań:

-posiadanie jednej z Phoenixowo-Star Trekowych koszulek które projektowaliśmy na forum...

... to chyba już będzie jasne to drugie

Ale swoją drogą taki skomplikowany system na forum byłby innowacyjny i przezabawny
Toudi
Użytkownik
#780 - Wysłana: 22 Maj 2011 00:02:29
Odpowiedz 
Bashir:
skomplikowany system

a nie prościej pomyśleć nad upgradem silnika forum?
 Strona:  ««  1  2  ...  24  25  26  27  28  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!