USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#631 - Wysłana: 8 Kwi 2011 10:11:03 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
mozg_kl2

mozg_kl2:
Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepuje się po plecach, oraz kombinuje jak obronić swoich członków. Zapomnieliście swietego ognia jeszcze do tego Waszego zjazdu czarownic. Nie wdaje się jednak w OT.

ty zawsze musisz sie Mnie czepiac jak jak rzep psiego ogona. Jeszcze, żebys pisał z sensem, to rozumiem.

mozg_kl2:
Obawiam się, że Seybr nie może zostać mode bo wtedy rozpatrywałby wniosek składany przez siebie

rozumiem, że ty decydujesz o porzadku panującym na forum. Odmawiasz cześci userów prawa do wybrania zastępcy noderatora. Bo moderator wybrany głosami "Kółka Wzajemnej Adoracji" będzie miał legitymacje władze, a wybrany głosami członków okreslonem przez IDIC mianej "grupy USS Independence" jej miec nie będzie. Rozumiem, że dzielicie userów na tych prawych i tych złych.

mozg_kl2:
Dodatkowo nawet nie stara się być obiektywny

Wiesz, wielokrotnie nie zgadzałem się w wielu aspektach z Seybyrem, ale ani razu nie wydziwiał jak ty.

Popatrz, juz się nie zgadza wasza ocena a Seybr od razu jest "nieobiektywny". . Powtarzam kim ty jetsteś i kto dał Tobie rpawo robienia takiego baalganu na forum?

mozg_kl2:
Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji i poklepuje się po plecach, oraz kombinuje jak obronić swoich członków.

Seybr jest członkiem czego niby? Kurcze widze, że teraz Ty wszedzie widzisz ukaldy spiski. Lecz się cżłowieku.

mozg_kl2:
, ja i IDIC zwróciliśmy na to uwagę i my dostajemy bana,

dostaliście? więc po co te bzdury wypisujesz? Macie "swoich" moderatorów. czegot ak się boicie?

mozg_kl2:
wstanie i zaśpiewanie Międzynarodówki.

i jedziemy.

http://www.youtube.com/watch?v=bFCd5RvbDLc
Bashir
Moderator
#632 - Wysłana: 8 Kwi 2011 10:16:23
Jako obecny - samozwańczy kandydat na moderatora wzywam do zachowania spokoju i miru na forum a zwłaszcza w obrębie tzw. 'tematu technicznego'
TSan
Użytkownik
#633 - Wysłana: 8 Kwi 2011 11:10:37
FederacyjneMSZ

Fedek, nie drażnij móżdzka. Nie warto.

Bashir

FederacyjneMSZ
Użytkownik
#634 - Wysłana: 8 Kwi 2011 11:18:24
Bashir:
- samozwańczy kandydat na moderatora

rewolucja wre..

TSan:
Fedek, nie drażnij móżdzka

OKi z mojej strony EOT
TSan
Użytkownik
#635 - Wysłana: 8 Kwi 2011 12:25:45
Jeśli Jurgen się zgodzi, wstępni kandydaci na moderatorów to;

Bashir
Seybr
TSan

Rozumiem, że Eviva nie zamierza plątać się w moderację.
Bashir
Moderator
#636 - Wysłana: 8 Kwi 2011 14:33:46
To szybko! Głosujmy za mną póki Jurgena nie ma !
Jurgen
Moderator
#637 - Wysłana: 8 Kwi 2011 14:53:05 - Edytowany przez: Jurgen
Po pierwsze, kwestia Q. To nigdy nie było problemem, bo system nie dopuszczał dublowania nicków. Druga sprawa to długość. Q został Q__, bo forum wymaga trzyliterowego nicka. I teraz pytanie, czy można użyć tego samego nicka z innymi _? Szczerze mówiąc, to nie wiem... W kazdym razie do bana to to sie nie nadaje. No i jeszcze jedno: Ortkaj zdaje się stwierdził, że nick _Q_ może mylić się z moderatorem. Nick moderatora powinien pozostawać pod taką samą ochroną jak nick każdego innego użytkownika. Więc argumantacji tej raczej bym nie uzywał Problem rozwiązywałbym w ogóle na poziomie podobieństwa do nicka zwykłego użytkownika.

Po drugie, kwestia czemu nic nie robiłem (to zdaje się zarzut Seybra). Skoro nie było mnie na forum, to co miałem zrobić? Nawet przy dużej ilości modów, zdarza się, że żadnego z nich na forum nie ma. Tak to po prostu działa.

Po trzecie, co do mojej zgody na jakiś moderatorów. Ja już podnosiłem, zwłaszcza, gdy tworzyliśy moderację, że nie jestem zwolennikiem łączenia funkcji moderatorów i jakiś władz (adminów) portalu. Po to powstała zasada podziału władzy, czy np. zasada niepołączalności. Sędzia na przykład, nie tylko że nie może być politykiem, nie może także należeć do partii politycznej. Ale wracając do rozdziału modów i adminów, niestety to rozwiązanie się nie sprawdziło czego przykłąd mieliśmy przy jednej z ostatnich awantur. Dlatego ja ograniczam się tylko i wyłącznie do funkcji moderatora (bez względu na jego uprawnienia) i żadnych zgód wyrażał nie będę, to nie moja działka.
Swiądczy to także o Waszej nieznajomości zasad działania forum: do tej pory (kolejna patologia) moderatorzy dobierani byli trochę na zasadzie kooptacji przez dotychczasowych modów (główne Q) i zgłaszania ich Kaiowi, który ich akceptował lub nie (raczej akceptował) i czynił ich modami. Jezeli więc planujecie zwiększyć liczbę modów, to w tym momencie powinniście uderzyć do Kaia.

Po czwarte, w kwestii kilku kategorii modów, to zaproponowany tu przez T'San podział jest trochę do niczego, bo "hierarchia" rozmija się z uprawnieniami, a pierwsza katoegroia w ogóle nie potrzebuje uprawnień i powinni to robić użytkownicy w ramach samoregulacji. Ja osobiście rozważałem niegdyś taki podział na "modów-prokuratorów/policjantów" i "modów-sędziów", bo póki co mamy modów-sędziów Dreddów. I o ile koncepcja wydaje mi się słuszna, to u nas byłaby problemem, bo forum jest małe i kameralne, a to doprowadziloby do jego sformalizowania i w rezultacie zaiast rozmawiac zajmowalibyśmy się procedurami karania.

PS Co do banowania, to - uprzedzając trochę zakończenie ankiety - w tej sytuacji widzę duży rozdźwięk między Waszymi głosami, a życzeniami. Bo jeżeli żądacie karania i to na podstawie regulaminu, a ten sprowadza się do kilku zasad, to niestety efekt będzie taki, że będę musiał ten szczątkowy regulamin rozwinąć, czyli będzie w sumie moje widzimisie i porecedensy. Ale w sumie - jak mawiał jeden z moich wykładówców - to normalne. U nas umowę pisze się "jak jest dobrze" i miesci się ona na jednej-kilkuy kartkach. A jak zrobi się źle, to się okaże, że mnóstwo rzeczy brakuje i trzeba sięgać do ustaw i kodeksów. Umowę piszę się właśnie "na źle" i niestety, taki powinien tez być regulamin. Jak holendrzy przywieźli firmie tego wykładowcy (znaczy, on tam był radcą prawnym) umowę, to miała ona 200 stron i wszystko co trzeba, było uregulowane.

Bashir:
Głosujmy za mną póki Jurgena nie ma

Już zdaje się zaznaczałem: "Helm wszystko widzi, o wszystkim wie i wszystko osądza"
Bashir
Moderator
#638 - Wysłana: 8 Kwi 2011 15:02:44
Jurgen

Ja wiem, że to Kai akceptuje! Jaki by był ze mnie samozwańczy mod gdybym tego nie wiedział ! Ale za nim udamy się do Kai to musimy Twoją aprobatę uzyskać :-P jako jego aktualnie najbliższego współpracownika w kwestiach forumowych
Jurgen
Moderator
#639 - Wysłana: 8 Kwi 2011 15:16:10
Bashir:
Ale za nim udamy się do Kai to musimy Twoją aprobatę uzyskać

Ale ja już mówiłem - ja dostosuję się do wszelkich decyzji Kaia i użytkowników. No prawie. Powtórki z niedemokratycznego systemu raczej bym nie chciał.
Do Kaia więc sopkojnie możecie iść.
Madame Picard
Moderator
#640 - Wysłana: 8 Kwi 2011 15:32:35
Jurgen:
Powtórki z niedemokratycznego systemu raczej bym nie chciał.

Rozumiem, że system polegający na deklaracji "Chcę być modem!", ewentualnie "Chcę być modem i popierają mnie Zośka i Ziuta!" jest w pełni demokratyczny .
mozg_kl2
Użytkownik
#641 - Wysłana: 8 Kwi 2011 15:38:06
Jurgen:
Do Kaia więc sopkojnie możecie iść.

Ja Panie Marszałku w kwestii formalnie. Pytania mam. Czy osobu udające się do Kai z informacją odnoście sytuacji na forum zostaną uznane za: A) skarzypyty, współpracownicy gommory, kapusie, szpicle a ich rodziny oskarżone o współprace z NKWD czy B) bohaterów walki z kontrrewolucja? Dalej Czy Kaiowi zostanie przedstawona cała sytuacja tj stałe rasistowskie wyskoki pewnych użytkowników czy tylko ten wycinek przychylny dla tych osób, a swiatiajacy np mnie i IDIC w złym świetle?

Zanosi siętutaj powoli na nocną zmiane. Eviva skrzykneła kolegów. Koledzy złożyli wniosek o bana dla tych co śmieli zwrócić uwagę pewnym osobą na ich zachowanie. Wnioskodawca następnie stał się katem i rozpocznie banowanie wrogów ludowych, a na stanowiska kata wybrali go przyjaciele króliczka. Proponuje dzień po tym wydarzeniu poddać pod głosowanie zmiane nazwy z Phoenix na Independence.
TSan
Użytkownik
#642 - Wysłana: 8 Kwi 2011 16:10:16
Jurgen

Mimo Twojej dezaprobaty, "mod od banów" by się przydał.

I jedno pytanko: gdzie jest Kai?

mozg_kl2

Weź sobie odpuść. Usiłujesz tylko wszczynać kłótnię. Zresztą co Cię będę pouczać, zacznę poprostu ignorować Twoje posty. Polecam to również innym forumowiczom.
Jurgen
Moderator
#643 - Wysłana: 8 Kwi 2011 17:10:38 - Edytowany przez: Jurgen
TSan

TSan:
Mimo Twojej dezaprobaty, "mod od banów" by się przydał.

Jakiej dezparobaty? Nie wiem, skąd przekonanie, że ja nie lubię banowac czy coś w tym rodzaju. Ja po prostu uważam, że - póki co - nie mam legitymacji do tego.

TSan:
gdzie jest Kai?

Nie wiem.

mozg_kl2

mozg_kl2:
Ja Panie Marszałku w kwestii formalnie. Pytania mam. Czy osobu udające się do Kai z informacją odnoście sytuacji na forum zostaną uznane za: A) skarzypyty, współpracownicy gommory, kapusie, szpicle a ich rodziny oskarżone o współprace z NKWD czy B) bohaterów walki z kontrrewolucja? Dalej Czy Kaiowi zostanie przedstawona cała sytuacja tj stałe rasistowskie wyskoki pewnych użytkowników czy tylko ten wycinek przychylny dla tych osób, a swiatiajacy np mnie i IDIC w złym świetle?

A skąd ja mam wiedzieć?

Madame Picard:
Rozumiem, że system polegający na deklaracji "Chcę być modem!", ewentualnie "Chcę być modem i popierają mnie Zośka i Ziuta!" jest w pełni demokratyczny

Jest. Że przy okazji to - delikatnie mówiąc - partyzantka, to już inna sprawa.
TSan
Użytkownik
#644 - Wysłana: 8 Kwi 2011 17:48:37
Jurgen

Bez obrazy, ale jesteś trochę delikatniejszy od Q__. Zwykle to On dawał bany itp.

Skoro nie wiemy gdzei jest Kai, to musisz sam zdecydować.

P.S. Ostatnia wypowiedź Kaiego datuje się na 24 października 2010. Właśnie, zauważyliście, że niektórzy forumowicze w dziwny sposób znikają? Q__, patryk089x, Kai...
Paradoks
Użytkownik
#645 - Wysłana: 8 Kwi 2011 17:53:37
TSan:

Jak to nie wiemy gdzie jest? A próbowałaś napisać maila?

TSan:
P.S. Ostatnia wypowiedź Kaiego datuje się na 24 października 2010. Właśnie, zauważyliście, że niektórzy forumowicze w dziwny sposób znikają? Q__, patryk089x, Kai...

Ale Kai na forum nie udzielał się z zasady i ten 24 października to jeden z rzadkich wyjątków. Pisał w zasadzie tylko w sprawach ściśle związanych z funkcjonowaniem portalu i forum.
Seybr
Użytkownik
#646 - Wysłana: 8 Kwi 2011 18:00:29
Jurgen:
Po drugie, kwestia czemu nic nie robiłem (to zdaje się zarzut Seybra). Skoro nie było mnie na forum, to co miałem zrobić? Nawet przy dużej ilości modów, zdarza się, że żadnego z nich na forum nie ma. Tak to po prostu działa.

Jeżeli piłem do ciebie to akurat nie o brak twojej obecności.

TSan:
Bez obrazy, ale jesteś trochę delikatniejszy od Q__. Zwykle to On dawał bany itp.

Zbyt delikatny, prawnicze gadanie nie zawsze się sprawdza.
Jurgen
Moderator
#647 - Wysłana: 8 Kwi 2011 18:01:35 - Edytowany przez: Jurgen
TSan

TSan:
Zwykle to On dawał bany itp

Obawiam się, że nie znasz systemu banowania, który uskuteczniał Q (i ini moderatorzy razem z nim, czyli głównie ja i Madame Picard).

TSan:
Bez obrazy, ale jesteś trochę delikatniejszy od Q__.

Fakty są faktami, trudno się na nie obrażać. Faktem natomiast jest, że staram się nie rzucać banami na lewo i prawo. Ja mam do takiej roboty przygotowanie zawodowe i widziałem, jakie sa tego konsekwencję i wiem, co to jest polityka karna. Natomiast wątpię, by ci którzy mnie znają zawodowo powiedzieli, że jestem z tych delikatniejszych. Jakby spojrzeć na statystyki mojego wydziału (wieczystoksięgowy, a więc raczej z tych, gdzie się nie oddala), to niezależnie od obsady ponad połowa oddaleń toi były moje oddalenia. Nie widziałem statystyk np. z całego okręgu, ale po konsultacjach z kolegami nie wiem, czy którykolwiek z referendarzy w wydziałach ksiąg wieczystych oddala więcej niż ja.

TSan:

Dobra, załóżmy że się zgodzę i co...? Przecież ja nikomu uprawień nadać nie mogę, nawet gdybym chciał. To może zrobić tylko Kai, bo on jest właścicielem i administratorem portalu. Znowu wychodzi nieznajomośc zasad funkcjonowania strony, partyznatka.

TSan:
Ostatnia wypowiedź Kaiego datuje się na 24 października 2010

Kai nie zniknął. Po prostu odkąd pamiętam, czyli od 2005 r., wypowiada się bardzo rzadko. Natomiast gdyby go nie było, to strona dawno by juz nie funkcjonowała.

EDIT:

Seybr:
Jeżeli piłem do ciebie to akurat nie o brak twojej obecności.

Seybr:
Masz nowy przykład _Q_, jak dla mnie to jest podszywanie pod naszego kolegę. Pamiętasz pewnego trola z forum, sorry ale migasz się od swoich obowiązków

Jak to nie. Ale poważnie, to ja już o swoich obowiązkach pisałem.

Seybr:
Zbyt delikatny, prawnicze gadanie nie zawsze się sprawdza.

Pamiętasz tę zawieruchę, gdy banowaliśmy (a zwłaszcza Q) na lewo i prawo. Oberwał wtedy Biter, Fedek czy mózg. Po pierwsze, to nie przyniosło to żadnych skutków, pojawił się tylko opór wobec moderacji i krytyka każdego rozwiązania. Czyli moderacja na zasadzie demokracji współczesnorosyjskiej już była. Przecież w pewnym momencie ja tez banowałem. Gdy jednak zobaczyłem jak to funkcjonuje, wróciłem do swoich uprawnień. Ja - jako osoba po aplikacji sądowej i pracownik wymiaru sprawiedliwości - nie bardzo chciałem się pod takim czymś podpisywać. I niestety, ale teoretycy prawa mieli rację: pewne rozwiązania są konieczne i zaniechanie ich prowadzi do patologii. Takiej jak była u nas. Co do delikatności, to napisałem juz wyzej...
The_D
Użytkownik
#648 - Wysłana: 8 Kwi 2011 18:16:09 - Edytowany przez: The_D
TSan:
I jedno pytanko: gdzie jest Kai

Chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy pisząc, że Kai jest w Łodzi ;)

Jurgen:
Dobra, załóżmy że się zgodzę i co...? Przecież ja nikomu uprawień nadać nie mogę

Ale zgodzisz, się że sytuacja, w której zespół moderatorski jest wewnętrznie skonfliktowany jest gorsza od braku takiego zespołu. Stąd moim i innych zdaniem twoja aprobata kandydatury jest potrzebna.
TSan
Użytkownik
#649 - Wysłana: 8 Kwi 2011 18:28:55
Jurgen

Jurgen:
uskuteczniał Q

Był nieco ostrzejszy poprostu.

Jurgen:
staram się nie rzucać banami na lewo i prawo

Słusznie, to nikomu na dobre by nie wyszło.

Jurgen:
nieznajomośc zasad funkcjonowania strony, partyznatka.

Sządziłam, że ktos jeszcze ma hasła dostepu. Zresztą, czy ja wyglądam jak informatyk?
kanna
Użytkownik
#650 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:39:30
Czy - korzystając z ogólnie sprzyjajacego klimatu - też mogę się zgłosic na moderatora?
Jurgen
Moderator
#651 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:40:32
The_D:
Stąd moim i innych zdaniem twoja aprobata kandydatury jest potrzebna.

Ależ już pisałem: ja zaakceptuje kazde rozwiązanie, które wybiorą użytkownicy czy Kai.
Eviva
Użytkownik
#652 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:44:37
kanna:
Czy - korzystając z ogólnie sprzyjajacego klimatu - też mogę się zgłosic na moderatora?

Już Ci to proponowano, to żeś nie chciała. Skąd ta nagła zmiana?
TSan
Użytkownik
#653 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:45:34
Eviva

Kobieta zmienną jest...
kanna
Użytkownik
#654 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:45:48
Wszyscy się masowo zgłaszaja... sądziłam, ze to nowy trend
Jurgen
Moderator
#655 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:46:17
Eviva

Nie jestem pewien, czy Kanna pisała poważnie - w końcu "" było. A gdyby tak Kanna jak moderator zachowywała się jak jej postacie z naszych sesji, to by dopiero jazda była.
Eviva
Użytkownik
#656 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:47:21 - Edytowany przez: Eviva
kanna

Nie, nie trend. Ja się nie zgłosiłam, tylko mnie zgłoszono, ale i tak nie chcę. Mam wystarczająco dużo wrogów i bez moda pod nickiem.

Jurgen:
A gdyby tak Kanna jak moderator zachowywała się jak jej postacie z naszych sesji, to by dopiero jazda była

Ja ją znam - myślę, że jako mod byłaby bez zarzutu, ale podobno czasu na to nie ma.
TSan
Użytkownik
#657 - Wysłana: 8 Kwi 2011 19:47:51
Jurgen:
zachowywała się jak jej postacie z naszych sesji

Moglibyście zostawić horrory do innego tematu??
Bashir
Moderator
#658 - Wysłana: 9 Kwi 2011 00:48:19
Madame Picard:
Rozumiem, że system polegający na deklaracji "Chcę być modem!", ewentualnie "Chcę być modem i popierają mnie Zośka i Ziuta!" jest w pełni demokratyczny .

Ja mam wrażenie że tak wyglądają wybory na prezydenta, do sejmu... itd.

A tak przy okazji, będziesz na mnie głosować? wiesz że zawsze Cię lubiłem i wszystkie Twoje rpgowe postacie ?

Jak ja zostanę modem to każdy dostanie po 100 milionów i mieszkanie, a na forum zapanuje miłość, braterstwo, prawo i... ekchm... porządek
Vanja
Użytkownik
#659 - Wysłana: 9 Kwi 2011 08:34:55
Świetny pomysł z tym zwiększeniem liczby i podziałem uprawnień moderatorów! Dajmy każdemu użytkownikowi funkcję moda i prawo banowania. Dzięki temu w magiczny sposób zniknie chamstwo, rasizm i przekonanie o własnej nieomylności połączone z niezdolnością do wysłuchania nawet uzasadnionej krytyki*. Żeby nikt nie był pokrzywdzony przy nadawaniu funkcji proponuję jeszcze moderatorów do spraw:
ortografii
interpunkcji
stylistyki
merytoryki wypowiedzi
optymalnej długości posta
weryfikacji czy wątek jest w odpowiednim dziale
każdego działu forum
nadzoru pozostałych moderatorów (przynajmniej dwóch).

Dla siebie poproszę o moda do spraw niepokazywania się na forum. Nie chcę być jedynym użytkownikiem bez funkcji

*a jako efekt uboczny- wszyscy użytkownicy
TSan
Użytkownik
#660 - Wysłana: 9 Kwi 2011 10:40:32
Bashir:
wiesz że zawsze Cię lubiłem i wszystkie Twoje rpgowe postacie ?

Ej! To już jest podlizywania się!
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!