USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc
 Strona:  ««  1  2  ...  13  14  15  16  17  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#421 - Wysłana: 18 Gru 2010 20:24:51
Odpowiedz 
Jurgen
Zasadniczo to wszystkim oprócz mnie MarcinK mówiąc oględnie lata więc nikt nie poprze restrykcyjnych działań moderacji skoro nie ma w tym interesu.

Miałem napisać tutaj długie memorandum na temat działań MarcinaK wszelkich za i przeciw banowi ale w zasadzie to nie wiem po co.

Ujmę to tak w skrócie. Jestem przeciwny wywalaniu userów szczególnie ze sam pare razy powinienem stąd polecieć jakby traktować moderowanie poważnie.

MarcinK dostał już ostrzeżenie i dwa bany, zdaje się że po żadnym nie przeprosił ale poprawcie mnie jeśli się mylę. Po każdym banie działał dalej tak samo.
Wierzę że młodość - za razem wiekiem jak i stażem - potrzebuje wyszumienia się i w normalnej sytuacji powiedział bym. Poczekajmy, znieśmy go jeszcze z miesiąc dwa, najwyżej nie odpisujmy na jego głupie teksty.
Tylko że to nie jest według mnie normalna sytuacja. Nie jest normalna bo jesteśmy na stronie o star treku na forum głównie o star treku a MarcinK nie ma nic do powiedzenia na temat Treka. Sądzę że gdyby miał to już by się z tym ujawnił. Tak samo nie powinien się wypowiadać na tematy polityczne skoro zupełnie ich nie rozumie i swoimi tekstami obraża innych ludzi powtarzając często teorie spiskowe i głupie slogany
Mam dylemat bo serce podpowiada mi głosowanie za wyrzuceniem go, ale wiem że jestem uprzedzony. Rozum proponuje, Dajmy mu szanse, niech pokaże że wie coś o treku i chce o nim rozmawiać to poczekamy może się ucywilizuje. Jeśli nic o treku nie wie to wyleci.

To nie jest forum o japońskich potworach a tak zaczynam się na nim czuć.
Ostatecznie głosuję za persona non grata
Eviva
Użytkownik
#422 - Wysłana: 18 Gru 2010 20:55:46 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
A ja jestem zdecydowanie przeciw, mimo że MarcinK obrażał ustawicznie me uczucia religijne. Ja po prostu jestem przeciwna banom za parę słów (a nawet za parę tysięcy). Jeśli chodzi o mnie, to poparłabym ewentualnie jedynie bana dla pamiętnego Dinotreka, bo to, co wypisywał, jedynie zaśmiecało forum i było wulgarnym bełkotem.
biter
Użytkownik
#423 - Wysłana: 18 Gru 2010 21:13:29
Odpowiedz 
Eviva
MarcinK również jedynie zaśmieca forum, zauważ że nie napisałem nic odnośnie tego jak się odnosił do mnie, jego działania na forum to śmiecenie i mówienie nie na temat, można się porozumiewać OffTopami ale po diabła przyszedł na forum o Treku skoro nie ma nic do powiedzenia o nim, jak go wywalili z forum o Japońszczyźnie bo takie mam wrażenie to niech założy sobie własną stronę albo bloga albo jak mu proponowałem Wikie i tam pisze to wszystko czym u nas śmieci.
The_D
Użytkownik
#424 - Wysłana: 18 Gru 2010 22:03:35
Odpowiedz 
Już raz pisałem dogłębne uzasadnienie, ale komputer złapał bluescreena. Ale jestem już wyciszony (a może wymrożony) po spacerze i mogę napisać na spokojnie od nowa, choć pewnie zwięźlej.

Jestem przeciwko banowi permanentnemu. Głównie dlatego, że wierzę, że większość tego co robi jest w jakimś sensie nieumyślne i wynikają z nieobycia na Phoeniksie i ogólnie w dyskusjach (internetowych i nie tylko).
Wydaje mi się, że stąd właśnie wynika niewyczucie kiedy warto założyć nowy temat, a kiedy nie, niewyłapywanie aluzji oraz sugestii i tym podobne.

Druga sprawa jest taka, że w zasadzie cały czas balansował na krawędzi i nie ma na koncie żadnego "grzechu ciężkiego". Bo imho nawet w fanbojowskim spórze o Godzillę Emmericha był co najwyżej trochę niegrzeczny. Podobnie wypowiedzi o żydowskim spisku ciężko brać na poważnie, ale nawet jeżeli, to przecież, czy we wpływaniu na rządy jest coś złego? ;)

Ostatnią okolicznością łagodzącą niech będzie fakt, że i niektórzy tutejsi użytkownicy nie zachowywali się wobec MarnikaK zbyt grzecznie, choć raczej nie przekraczali przy tym regulaminu.

Tak więc jestem za kolejną szansą, bo przecież obycia można nabrać, a młodość górna i chmurna może dię wyszumieć lub znaleźć inne ujście więc jest potencjał i perspektywy też jakieś są.

P.S. Jeżeli chcecie wywalać za niepisanie o startreku to pewnie polecę w pierwszej fali - właśnie sprawdziłem i w 30 ostatnich wiadomościach (widać na profilu użytkownika) mam tylko 4 w tematach trekowych.
Poklok
Użytkownik
#425 - Wysłana: 18 Gru 2010 22:20:18 - Edytowany przez: Poklok
Odpowiedz 
Jestem przeciw. Ze świadomością, że jest duże prawdopodobieństwo tego, że po ewentualnym powrocie na forum MarcinK będzie zachowywał się tak samo i prędzej czy później tego permanentnego bana się dorobi. Ale jakieś iskierki nadziei widzę...
Madame Picard
Moderator
#426 - Wysłana: 18 Gru 2010 22:30:40 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
A ja jestem za banem.
Koleś bimba na regulamin, ma gdzieś zasady kultury, obraża ludzi i ma za siódmym uchyłkiem uwagi zwracane grzecznie przez inne osoby, a może ich zresztą w ogóle nie rozumie. Jeśli za jego wybryki ma nie spotkać go żadna kara, to może od razu wyrzućmy zasady, zalejmy się wszyscy prymitywnym bełkotem i przemianujmy forum na Onet. Inna sprawa, że jak obserwuję to forum, to mam wrażenie, że jesteśmy na dobrej drodze ku temu.
A iskierek nadziei nie widzę. Może tak długo zawodowo cudze dzieci uczę, żeby nie mieć już tego typu złudzeń .
Jurgen
Moderator
#427 - Wysłana: 18 Gru 2010 22:42:46
Odpowiedz 
Czyli na razie:

2-3 przeciw

Za: Biter i Madame Picard

Przeciw: Eviva, The D i Poklok
Poklok
Użytkownik
#428 - Wysłana: 18 Gru 2010 23:24:45
Odpowiedz 
Madame Picard:
Jeśli za jego wybryki ma nie spotkać go żadna kata

Hmm, właśnie dostał miesięcznego bana...

Madame Picard:
A iskierek nadziei nie eidzę. Może tak długo zawodowo cudze dzieci uczę, żeby nie mieć już tego typu złudzeń

Ja w sumie tez nie wiem, czy przypadkiem te iskierki to nie dlatego, że mi się wzrok jeszcze bardziej psuje. Ale nauczycielem akademickim nie jestem, więc mogę sobie pozwolić na odrobinę optymizmu.
biter
Użytkownik
#429 - Wysłana: 18 Gru 2010 23:37:00
Odpowiedz 
Poklok:

A wcześniej ostrzeżenie bana dziennego i tygodniowego po których nawet nie przeprosił. Zero skruchy.

The_D:
Jeżeli chcecie wywalać za niepisanie o startreku to pewnie polecę w pierwszej fali - właśnie sprawdziłem i w 30 ostatnich wiadomościach (widać na profilu użytkownika) mam tylko 4 w tematach trekowych.

Dobrze ale weź pod uwagę ile ty się wypowiadałeś tematach o treku przez całą swoją karierę a w ilu on, On wypowiedział się w swojej karierze w jednym temacie o treku tylko po to by powiedzieć że Trek jest gorszy od SW i na tym jego about Trekowa kariera się skończyła, ponadto stworzył 24 czy 25 tematów z których większość była o japońskich filmach o potworach, a nawet jeśli o nich nie była to i tak sie tylko o potworach wypowiadał.
Wypowiedział się w temacie o Wojnie w Koreii ale tego mu nie wypominam bo jego wypowiedź przynajmniej mnie ubawiła
No i na koniec w Opadzie szczęki walną taki teks o Żydach że miałem tytułowy opad szczęki.
Weaver
Użytkownik
#430 - Wysłana: 19 Gru 2010 00:11:04
Odpowiedz 
Jeśli mój głos cokolwiek znaczy...moim skromnym zdaniem M był (jest?) typowym młodym(młodocianym?) użytkownikiem - zaszaleje, założy 25k nowych tematów, które mało kogo obchodzą, obrazi tych i owych, znudzi się jeśli nikt go nie będzie kusił i zniknie...szkoda czasu na bana - wyszaleje się i zniknie. Jednym słowem - wielkie halo o nic - chłopak chce zaistnieć, wybrał do tego celu kiepską drogę. Ban byłby głosem spokoju dla forum ale niekoniecznie głosem sumienia. Ja jestem na nie...o ile mogę...
Madame Picard
Moderator
#431 - Wysłana: 19 Gru 2010 10:52:20 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Poklok:

A po miesiącu co? Mam przekonanie graniczące z pewnością, że wróci i znowu zacznie rozrabiać jak pijany zając, tak samo jak po kolejnych banach czasowych. Znowu ban miesięczny? I tak w kółko? W sumie jest to jakaś myśl, choć IMO nałożenie bana stałego byłoby prostsze .
Eviva
Użytkownik
#432 - Wysłana: 19 Gru 2010 10:53:55
Odpowiedz 
Madame Picard

Prostszy, ale czy słuszniejszy? Społeczeństwo składa się z bardzo różnych ludzi, a Star Trek ma nas w założeniu uczyć tolerancji dla innych od nas - nie dla takich jak my.
Madame Picard
Moderator
#433 - Wysłana: 19 Gru 2010 11:00:52
Odpowiedz 
Eviva

Przestępców się nie toleruje, tylko karze i izoluje. A Marcin jest forumowym odpowienikiem przestępcy: łamie zasady, obraża ludzi, prezentuje zachowania sprzeczne z prawem.
Eviva
Użytkownik
#434 - Wysłana: 19 Gru 2010 11:04:58
Odpowiedz 
Madame Picard

Czy to aby nie strzelanie z armaty do wróbla? Pamiętam taką piosenkę z rosyjskiej bajki rysunkowej:

Jesli blisko worobiej
my gatowim puszku!
Jesli mucha, murawiej..
Wziat' jewo na muszku!
biter
Użytkownik
#435 - Wysłana: 19 Gru 2010 11:13:43
Odpowiedz 
Eviva:
Star Trek ma nas w założeniu uczyć tolerancji dla innych od nas - nie dla takich jak my.

Wychodząc z założenia że osoba wie co to jest star trek.

The_D
Poklok
Madame Picard
Jurgen
Weaver
Eviva
Q

Mam taką propozycję. Jak widzimy każdy kolejny ban po Marcinie spływa ale owszem także jestem na stanowisku że młodość wymaga wyszalenia się. Tylko warunek szalenia jest jeden, ma się jakąś wiedzę na temat dla którego forum jest założone. Więc może odbanujmy MarcinaK, sprawdźmy czy wie cokolwkiek o Treku i jak nie wie to go Pi razy... Tak jak mówię do tej pory a jest na forum wystarczajaco długo nie powiedział nic co by wskazywało że widział przynajmniej jeden odcinek Treka.
Osobiście, pomijając jego karygodne zachowanie, samą jego obecność tutaj uważam za pomyłkę.

Ja jego przyszłość - jeśli nie wylecie - widzę tak. Skończy się ban miesięczny, za tydzień dwa dostane kolejnego bana dziennego potem tygodniowego i koło Lutego wrócimy do tej rozmowy chyba że sam MarcinK się obrazi i pójdzie w diabły.

Można znosić i resocjalizować człowieka który daje nadzieję na bycie częścią społeczeństwa, ale MarcinK nie wie nic o Treku a z uporem maniaka nie chce się przenieść na forum o MonsterMovies mandze i takich tam. sprawdziłem ze trzy takie strony MarcinK na nich nie występuje. Dlaczego nie rozmawia z ludźmi którzy znają sie na jego pasjach tylko tutaj nam truje? Jest tutaj przez jakąś chorą pomyłkę i zupełnie nic nie wnosi. Nic plus chaosu więc dlaczego mamy się z nim męczyć.
Madame Picard
Moderator
#436 - Wysłana: 19 Gru 2010 11:50:22
Odpowiedz 
Eviva

Nie przesadzaj, ban to nie zesłanie na Kołymę. Wyleci stąd, to pójdzie gdzie indziej uszczęśliwiać luddzi swoją obecnością.
biter
Użytkownik
#437 - Wysłana: 19 Gru 2010 12:24:31
Odpowiedz 
Madame Picard
Albo wróci jako MrcinKreloaded
Poklok
Użytkownik
#438 - Wysłana: 19 Gru 2010 12:43:18
Odpowiedz 
Madame Picard:
A po miesiącu co? Mam przekonanie graniczące z pewnością, że wróci i znowu zacznie rozrabiać jak pijany zając, tak samo jak po kolejnych banach czasowych. Znowu ban miesięczny?

Nie, tym razem - jak rozumiem - permanentny i jeśli faktycznie MarcinK będzie zachowywał się tak, jak dotychczas, to nie będę się zastanawiał nawet sekundy, jak głosować.
Q__
Moderator
#439 - Wysłana: 19 Gru 2010 13:44:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Cóż. Czas chyba bym i ja zabrał głos.

Przyznam szczerze, że MarcinK budzi we mnie uczucia tak mieszane jak to tylko możliwe. Z jednej strony budzi we mnie sympatię tymi swoimi japońskimi pasjami (szkoda, że nie umie o nich rozprawiać równie ciekawie, choc zawdzięczam mu - jako user - informację o powstaniu ciekawego filmu SF i zaistnienie topicu o "Evangelionie"; nawiasem mówiąc dinotrek u zarania swej "kariery" też zakładał teoretycznie niegłupie tematy - o B5, o dinozaurach w Treku, któryś versus). Przyznam też, że choć umiał obrażać ludzi nie były to obrazy gorsze od tych jakie się już na forum - niestety - przytrafiały. Wystąpieniami antysemickimi, ani tekstami o tym co - jego zdaniem - należałoby zrobic ze szczególnie antypatyczną personą pozaforumową też nie ustanowił jakiegoś nowego negatywnego standardu (pierwsze ma na sumieniu FederacyjneMSZ, drugie chociażby Seybr). Kłopotem jest dopiero kumulacja wszystkich tych rzeczy w stosunkowo niedługim czasie, choć i to można kłaść na karb młodości i braku forumowego (i nie tylko) doświadczenia.
(Przyznam tu też, że lubię go w sumie znacznie bardziej niż by to wynikało z sumiennego wykonywania przeze mnie moderatorskich obowiązków. Sam do końca nie wiem z czego to wynika - może z tego, że wywołał kilka merytorycznych dyskusji w sumie, acz potoczyły się chyba w innym kierunku niż zakładał.)
To po stronie plusów.

Po stronie minusów, poza wspomnianą "kumulacją", liczyć można w pierwszym rzędzie to, że MarcinK faktycznie miewa kłopoty ze zrozumieniem tego co się doń mówi, przez co nierzadko sprawia wrażenie niereformowalnego. Szkodzi tym sobie, zwlaszcza, że nierzadko - mniej lub bardziej szczera - skrucha, a przynajmniej danie sobie na przysłowiowe wstrzymanie potrafiło w historii forum uratować przed karami. (Możliwy jest też teoretycznie wariant, że tak naprawde wszedł tu potrollić i brak zrozumienia udaje, ale interpretujmy wątpliwości na korzyść oskarżonego). Tą impregnacją na argumenty wyjątkowo mnie męczy, prawie tak jak wczesna Eviva . Kolejny minus to podnoszona już kwestia, że MarcinK praktycznie nie miał jak dotąd nic do powiedzenia o Treku. (I nie chodzi przecież o to, że to co z siebie w koncu wydusił było krytyczne, a o to jak ogólnikowa była to opinia. Jak mówiłem: powitałbym na forum z otwartymi ramionami kogoś kto nie zostawiałby na Treku suchej nitki, byle umiał sensownie uzasadnić swą opinię i nie stracić nerwów w obliczu naszego zmasowanego kontrataku .) Chodzi o to, że wszedł na forum miłośników ST i rozmawia o wszystkim, tylko nie o nim.

Reasumując: póki co zagłosuję przeciw banowi. Z tym, że w wypadku braku poprawy ze strony MarcinaK (zakładając, że wróci do nas po tym miesiącu) - przede wszystkim chodzi mi już o takie minimum jak zrozumienie za co wogóle był karany - proponowałbym szybkiego bana, tym razem już na stałe.
The_D
Użytkownik
#440 - Wysłana: 19 Gru 2010 15:33:28
Odpowiedz 
biter:
Dobrze ale weź pod uwagę ile ty się wypowiadałeś tematach o treku przez całą swoją karierę a w ilu on,

Czyli jestem tzw, starym i zasiedziałym użytkownikiem, a takich się nie rusza, choćby aktualnie zalewali forum offtopikami ;)

Nie chciałbym doprowadzić do pewnego precedensu, że będziemy sobie głosować którego użytkownika chcemy czytać na forum, a którego nie. I jak większość zdecyduje, że pisze na nieciekawe tematy to sayonara.

biter:
Mam taką propozycję. Jak widzimy każdy kolejny ban po Marcinie spływa

Może coś mi umknęło, ale wydawało mi się, że jak na razie jest dopiero na drugim i nie ma jeszcze możliwości wypowiadania się, żeby pokazać czy spłynął czy nie. Mówienie o "każdym kolejnym" to na razie nadużycie (choć, jak widzę, dla wielu tylko kwestia czasu).
Q__
Moderator
#441 - Wysłana: 19 Gru 2010 15:41:29
Odpowiedz 
The_D

The_D:
jest dopiero na drugim

Trzecim.
biter
Użytkownik
#442 - Wysłana: 19 Gru 2010 16:03:53
Odpowiedz 
The_D:
Czyli jestem tzw, starym i zasiedziałym użytkownikiem, a takich się nie rusza, choćby aktualnie zalewali forum offtopikami ;)

Nie, moze źle się wyraziłem. Chodzi mi o to ze przyszedłeś tu dla Treka, mówisz o treku a że robisz też OT no to co, ja jestem ostatnia osobą która mogła by mieć do kogoś pretensje za OT, chodzi mi o to że on przyszedł i nie powiedział o Treku nic, jestem święcie przekonany że wie o nim nic a tylko znalazł sobie Phoenixa jako miejsce gdzie może zalewać forum swoimi upodobaniam z jakiegoś powodu nie robiąc tego na forum o tym temacie.

The_D:
Może coś mi umknęło, ale wydawało mi się, że jak na razie jest dopiero na drugim i nie ma jeszcze możliwości wypowiadania się, żeby pokazać czy spłynął czy nie.

Jest na trzecim i wcześniej miał ostrzeżenie. Po żadnym nie przeprosił Q__ popraw mnie jeśli się mylę i przeprosił. O ile pamiętam jego przepraszam wyglądało mniej więcej tak że jeśli ja nie będę mówił tego co mu się nie podoba to on nie będzie mnie obrażał.

To jes troche działanie na zasadzie tego dowcipu politycznego o polskim polityku. Polityk mówi; nie mówcie o mnie prawdy to nie będę o was kłamał.

Tak samo MarcinK nie mówcie prawdy która mi nie pasuje to nie będę was obrażał.

The_D:
nie ma jeszcze możliwości wypowiadania się, żeby pokazać czy spłynął czy nie.

Fakt tutaj jest sytuacja precedensowa ale Q dał mu szansę. Powiedział możesz wypowiadać się w tym temacie http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3039&page=0#msg209449 Jaka była reakcja MarcinaK? Znowu zaatakował, ale teraz nie mogę tej wypowiedzi znaleźć. nie wiem czy nie wyleciała.
On jest niereformowalny, jedyna nadzieja w tym że jeśli nawet nie wyleci teraz to po tym miesiącu nie wróci tylko da sobie spokój. No może też wpaśc na to że da się założyć nowego nicka.
Q__
Moderator
#443 - Wysłana: 19 Gru 2010 16:07:38
Odpowiedz 
biter

biter:
No może też wpaśc na to że da się założyć nowego nicka.

Nie da rady, ma stałe IP.
biter
Użytkownik
#444 - Wysłana: 19 Gru 2010 16:08:43
Odpowiedz 
Q__
No ale przecież nie banujecie IP tylko nicka, nie można z jednego mieć dwóch nicków? uuu fatal
Q__
Moderator
#445 - Wysłana: 19 Gru 2010 16:13:59
Odpowiedz 
biter

biter:
nie można z jednego mieć dwóch nicków?

O ile nie znajdzie się przekonującego wyjaśnienia (najlepiej podać je moderacji przed faktem czyli od razu wchodząc na forum), nie można.
biter
Użytkownik
#446 - Wysłana: 19 Gru 2010 16:17:30
Odpowiedz 
Q__
Racja sam sobie przypomniałem, podawałem moderacji jak narzeczona pisała z mojego kompa i swojego nicka.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#447 - Wysłana: 19 Gru 2010 17:54:58
Odpowiedz 
Ja jestem przeciw.
Toudi
Użytkownik
#448 - Wysłana: 19 Gru 2010 20:04:46
Odpowiedz 
Wiecie jakie piękne są teraz góry?

A w sprawie bana dla MarcinaK, to mu nie pomoże, lepsza była by premoderacja (ale nie wiem, czy to forum ma takie możliwości) i odrzucanie niepotrzebnym, głupich postów. To wówczas by się nauczył, albo pisać mądrze, ale umiejętnie trollować... A tak ban i pójdzie gdzie indziej brudzić, ale i to ma plusy, bo nie tu. ;)

A może jest możliwość wyłączenia mu tylko tworzenia tematów, to by też go mocno zahamowało.
Q__
Moderator
#449 - Wysłana: 19 Gru 2010 21:13:34
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
lepsza była by premoderacja

Toudi:
A może jest możliwość wyłączenia mu tylko tworzenia tematów, to by też go mocno zahamowało.

Niestety... Takie cuda to nie u nas...
Eviva
Użytkownik
#450 - Wysłana: 19 Gru 2010 21:23:46
Odpowiedz 
Q__:
Takie cuda to nie u nas...

Za to pewnie w Erze...
 Strona:  ««  1  2  ...  13  14  15  16  17  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Bany, winterszajsy etc

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!