USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Team Startrek.pl w BOINC
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Rysiu
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Lip 2006 17:47:00 - Edytowany przez: Rysiu
Witajcie

Jestem Founderem zespołu BOINC Poland Corporation.

Przeszukałem całe forum w poszukiwaniu jakiegoś tematu związanego z Waszym zespołem... jednak nic z tego nie wyszło, dlatego zakładam osobny wątek.

Founderem Startrek.pl jest niejaki Johann "onn" Bitsoenn - odnalazłem jego nr GG na stronie http://onn.jogger.pl/ dlatego chciałbym prosić admina/modera/kogokolwiek o umożliwienie mi jakiegoś kontaktu z tym userem [nawet nie wiem czy ten nr GG jest poprawny - cały czas nieaktywny].

Chcielibyśmy także aby doszło do fuzji naszych teamów z czego by powstał jzespół liczący się na arenie krajowej lub nawet światowej.

Kontak ze mną to:

GG: 7024153 [status gg to zawsze "Zaraz wracam ale może mnie czasem nie być - wtedy zostawić wiadomość ja odpiszę]
Email: rysiu@boinc-corporation.com lub admin@boinc-corporation.com

Strona zespołu to: www.boinc-corporation.com

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:04:59
Rysiu

Nie wiem jak Kaiowi ale mnie jest dobrze na tym okrecie... Nie chemy sie chyba z nikim laczyc- takie jest moje skromne zdanie, szarego uzytkownika.
Rysiu
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:09:36
Ale o ile mi dobrze wiadomo to w tym teamie liczy 1 osoba... która jest zarówno Founderen i to ona sama przeliczyła wszystko.... bez pomocy nikogo.

Czy jedna osoba to zespół?

Czy taki zespół ma sens?
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:18:15
Picard spokojnie, spokojnie . Do fuzji jeszcze bardzo daleko i my nie musimy o tym w ogole myslec. Procedura generalnie jest taka, ze administrator strony gada z ludzmi z zewnatrz, ktorzy chca z nim "ubic interes". Juz na tym etapie propozycja jest czesto odrzucana (z bardzo roznych wzgledow). Jesli tak sie nie stanie, a administrator nie jest w 100% pewny, jaka decyzje podjac i czego chca uzytkownicy jego serwisu, wtedy przedstawia im cala sprawe. Robi jakies badania (ankiety, tematy na forum etc.) i na nich sie wspierajac, podejmuje decyzje. Rysiu, jak sam napisal, chcial to zalatwic wlasnie w ten sposob, ale nie mogl sie skontaktowac z administracja - stad napisal to tutaj.

Szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia, po co to zrobil - co da jego teamowi (czymkolwiek by on nie byl) fuzja z ekipa od startrekowego serwisu... Obawiam sie, ze to moze byc jakas kompletna pomylka. Zreszta z braku mozliwosci skontaktowania sie z administracja juz mozna wysnuc pewne wnioski... To nie jest duzy serwis wbrew pozorom (?) i watpie zeby jakas korporacja (o ile "Corp" w ich nazwie ma jakis sens) interesowala sie serwisem jako takim (chyba ze chodzi o domene...?). Z tego co wiem, to ani DITL, ani inne wielkie, miedzynarodowe (aczkolwiek prywatne) strony nie wiaza sie z niczym takim.

Ale nie mi to osadzac i sie nad tym zastanawiac. Tym bardziej, ze nic tak naprawde nie wiem - bo nie musimy wiedziec o co chodzi na tym etapie. Sprawa zajmie sie administracja naszej strony. Kto wie, moze i by na tym skorzystala... (czymkolwiek "to" nie jest)

/Sh1eldeR
Anonim
Anonimowy
#5 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:23:54
Hah. Skoro juz tu, Rysiu, piszesz, to moze bylbys tak mily i wyjasnil mi jedna rzecz, ktora mnie trapi: co ma BOINC Poland Corporation, specjalizujaca sie - jak czytam na ich stronie i jak sama nazwa wskazuje - w systemach typu BOINC, a wiec systemach rozproszonych, co ma ta firma do niewielkiego polskiego serwisu trekowego?

Widzialem juz zespoly skladajace sie z kilku czternastolatkow kodujacych w Pascalu i dumnie zwace sie "korporacjami" i byc moze to jest cos niewiele lepszego, ale sadzac po tym, czym sie zajmuje (dosyc powazna sprawa) i jej miedzynarodowoscia, to tak nie jest. Co to ma do tej strony?

/Sh1eldeR
Rysiu
Użytkownik
#6 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:26:19
1. Fuzja miałaby sens bo:

- Aktalnie wasz team stoi w miejscu [a raczej spada tylko w rankingu], ponieważ liczy tam tylko i tu uwaga - 1 osoba.

- Po fuzji team ogólnie by awansował o pare oczek do góry i liczyłoby znacznie więcej osób - powyżej 20 - dzięki czemu pozycja by się utrzymała a nawet wzrosła.

2. Kontaktuję się tutaj bo:

- bo właśnie zobaczyłem że szkoda takiego osiągnięcia dokonanego praktycznie przez 1 osobę.

- bo nie mogłem się skontaktować z nikim w bardziej "bezpośredni" sposób

3. Cały projekt BOINC jest platformą działającą na całym świecie.

BOINC - Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (Otwarta Infrastruktura Przetwarzania Rozproszonego Berkeley) to rozwiązanie z dziedziny obliczeń rozproszonych. Jest on rozwijany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w Kalifornii przez zespół pod kierunkiem szefa Davida Andersona.
Rysiu
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:30:28
i byc moze to jest cos niewiele lepszego, ale sadzac po tym, czym sie zajmuje (dosyc powazna sprawa) i jej miedzynarodowoscia, to tak nie jest. Co to ma do tej strony?

Pkt 1 i pkt 2

Zresztą nie rozumiem jednego - jak osoba nie mająca żadnych kompletnie osiągnięć w danej dziedzinie może takie pytania zadawać?

Zrobiłeś coś dla tego zespołu? O ile się nie mylę to nic [a się nie mylę]

To tak jakby sąsiad zbudował dom a ty byś chciał go sprzedać - to ma sens? To jest logiczne? Dajmy się wypowiedzieć Founderowi zespołu - ciekawe czy chce sam dalej liczyć?
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:31:07
- Aktalnie wasz team stoi w miejscu [a raczej spada tylko w rankingu], ponieważ liczy tam tylko i tu uwaga - 1 osoba.

- Po fuzji team ogólnie by awansował o pare oczek do góry i liczyłoby znacznie więcej osób - powyżej 20 - dzięki czemu pozycja by się utrzymała a nawet wzrosła.

Jaki "nasz team"???

Johann "onn" Bitsoenn

A taki ktoś był u nas na forum? Ja sobie nie przypominam
Rysiu
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:32:43
Team nazywa się Startrek.pl i adres strony teamu to adres tego serwisu.

Chyba to nie przypadek - może ta osoba jest na forum pod innym nickiem.
Jurgen
Moderator
#10 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:37:05
No ładnie, ktoś sobie "na nasze konto" założył team. Ciekawe, czy Kai o tym wie?
Rysiu
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:38:02
Widzicie... nawet nie wiecie co macie....
Jurgen
Moderator
#12 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:48:58
Widzicie... nawet nie wiecie co macie....

No dobra, a co będziemy z tego mieli? Bo na razie nawet nie zauważyliśmy nic...
Rysiu
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Lip 2006 18:55:30
Do zaoferowania nie mam zbyt wiele - ale to chyba i tak więcej niż macie teraz [a nawet nie wiedzieliście że mieliście co ciekawe ]

Gwarantuję że pozycja teamu ulegnie zmianie - RAC skoczy z aktualnych 300 do 2000.

Gwarantuję jakiekolwiek wsparcie w rozwiązywaniu problemów technicznych związanych z BOINC.

Oczywiście Wasz portal byłby promowany przez nasz zespół na różne sposoby [linki/banery [nawet mi się podobały banerki] na stronie.

No i jeszcze jeden plus to poczta w domenie teamu - każdy liczący jeżeli zechce taką otrzyma - dobre filtry antyspamowe max załącznik 50 MB - no w końcu komercyjne a nie jakieś darmowe.
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 19 Lip 2006 19:41:47
Zresztą nie rozumiem jednego - jak osoba nie mająca żadnych kompletnie osiągnięć w danej dziedzinie może takie pytania zadawać?

Uohoho, nieladnie i nieprofesjonalnie. Sugerujesz, ze nie mam osiagniec w danej dziedzinie? W jakiej dziedzinie? Star Treka? Stron www? Coz ty mozesz o mnie wiedziec? Jestes nikim, niczym zeby jednoznacznie sugerowac takie rzeczy. To chyba nie podlega watpliwosci.
Jedyne co takim czyms mozesz osiagnac, to zyskac wrogow zwiazanych z kims, kto moze byc twoim potencjalnym klientem. Kto tu kogo ma do czego przekonywac?

Nadal nie widze zwiazku pomiedzy "twoim teamem" a ta strona i mysle, ze taki zwiazek po prostu nie istnieje. Cala ta sprawa to pomylka, a ty popelniasz blad piszac tu o tym i proponujac cos kompletnie nie zwiazanego z tym, co tu mamy. Zdajesz sie nie miec pojecia o tej stronie. Mozliwe oczywiscie, ze to ja sie myle, ale za znacznie bardziej prawdopodobne uznaje, ze ktos po prostu - jak wczesniej tu wspomniano - zalozyl sobie gdzies jakis "Team" (pojecie cholernie ogolne; tutaj niech oznacza to, co "wy" tam chcecie, zeby oznaczalo) i powolal sie na ta strone kij wie czemu. Moze to byl Kai, moze ktos z administracji, ale rownie mozliwe, ze nie. A nawet jesli, to do calej sprawy nie przywiazuje juz on pewnie wagi.

Do zaoferowania nie mam zbyt wiele
To kiepawo.

ale to chyba i tak więcej niż macie teraz [a nawet nie wiedzieliście że mieliście co ciekawe ]
Znow niegrzecznie i nietrafnie. My, jako uzytkownicy serwisu, jestesmy z niego bardzo zadowoleni i nikt wielkiego entuzjazmu na razie nie wyrazil, zeby miec wiecej. Co wazniejsze zreszta, nie musimy wiedziec, co tu mamy - tzn. ile osob jest w jakims tam "teamie" na jakiejs tam stronie, jakie sa statystyki itd. Jestesmy tylko uzytkownikami i nie musi to nas w ogole obchodzic. Nie interesuje sie doglebnie wszystkimi serwisami jakie odwiedzam. To zadanie dla administracji.

Postarales sie, zebym cie juz znielubil. Moze nie ma to zadnego znaczenia. Moja opinia najprawdopodobniej rowniez niewiele tu wnosi, bo nie jestem administratorem tej strony, ani Founderem (cholera, podpowiem, ze po polsku jest na to slowo "zalozyciel") jakiegos teamu, o ktorego istnieniu po dzis dzien nie wiedzialem. Mimo to, bedac rowniez w branzy, usiluje ci wyswiadczyc przysluge i wytlumaczyc, ze chyba zaszla jakas pomylka. Konkretna odpowiedz udzielic moga tylko administratorzy i ja nie mam do tego zadnych uprawnien, ale byc moze moja ocena sytuacji jest jednak cos warta - jestem z ta strona juz od wielu lat i trudno mi jest sobie wyobrazic jakies logiczne powiazania umozliwiajace twojej (byc moze bardzo dobrej - nie mnie to oceniac w tym momencie) firmie ubicie interesu z adminami tej strony. A ten gosciu, o ktorym napisales... Johann Bitsoenn... w zyciu o kolesiu nie slyszalem. Moze to jakis pseudonim, ktory nie pojawil sie nigdy na tej stronie w czasie tych paru lat, ale nie sadze. Moja najlepsza ocena sytuacji jest taka, ze tracisz czas. Byc moze przy okazji odkryles jakies male szachrajstwo - byc moze ktos dal link do tej strony jako do swojej wlasnej, choc nie mial do tego praw. Moze wiec wyswiadczyles adminom przysluge. Jesli nie masz nic bardziej obiecujacego do roboty, lub masz duzo czasu - prosze bardzo, probuj. Ale widzisz co pisze ja i reszta userow. Raczej trafiles pod zly adres!

/Sh1eldeR, pozdrawiam serdecznie
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 19 Lip 2006 20:04:34
ani Founderem (cholera, podpowiem, ze po polsku jest na to slowo "zalozyciel") jakiegos teamu

team Dominium?
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 19 Lip 2006 20:39:38
w jakims tam "teamie"

A tak na początek- ja jako niekouaty urzytkowink internetu prosze Was drodzy zalogancii o pomoc: co to jest ów team i z czym sie to je?
Rysiu
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Lip 2006 20:57:48 - Edytowany przez: Rysiu
Uohoho, nieladnie i nieprofesjonalnie. Sugerujesz, ze nie mam osiagniec w danej dziedzinie? W jakiej dziedzinie? Star Treka? Stron www? Coz ty mozesz o mnie wiedziec? Jestes nikim, niczym zeby jednoznacznie sugerowac takie rzeczy.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja kiedykolwiek podwarzałem Twoje osiągnięcia w Serwisie???

1. Najpierw myśl potem mów/pisz.

Chodziło mi cały czas o Twoje osiągnięcia w przetwarzaniu danych na platformie Berkeley Open Infrastructure for Network Computing.

No proszę msz jakieś czy nie?

Znow niegrzecznie i nietrafnie. My, jako uzytkownicy serwisu,

I znowu pomyłka.

Przecież mi nie chodzi o Wasz serwis tylko o ten Team.

Postarales sie, zebym cie juz znielubil.

A co ja takiego zrobiłem? Czy obraziłem Ciebie w którymś z moich postów? Chba nie... a jeżeli tak to otwarcie przy wszystkich piszę przepraszam

A tak na początek- ja jako niekouaty urzytkowink internetu prosze Was drodzy zalogancii o pomoc: co to jest ów team i z czym sie to je?

Trochę za dużo piania gdyby pytanie ciągle nurtowało na wszystko odpowiem - GG: 7024153
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 19 Lip 2006 21:42:06
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Jeden z najtanszych i najglupszych chwytow. To, ze sie w czyms z toba jawnie nie zgadzam lub nie podobaja mi sie twoje (wcale nie jednoznaczne) sugestie, nie oznacza, ze nie rozumiem o co ci chodzi. Moge to doskonale rozumiec i wciaz uwazac, ze nie jest to dobre.

Czy ja kiedykolwiek podwarzałem Twoje osiągnięcia w Serwisie???

Zacytuje:

nie rozumiem jednego - jak osoba nie mająca żadnych kompletnie osiągnięć w danej dziedzinie może takie pytania zadawać?
Nie napisales w jakiej dziedzinie. Zaloze sie, ze niewielki procent ludzi czytajac ten tekst pomysli, ze "z pewnoscia chodzilo mu o przetwarzanie danych na platformie Berkeley Open Infrastructure for Network Computing. ". Ja, czytajac to, jako domyslna dziedzine przyjalem cos znacznie bardziej ogolnego - chocby webmasterstwo. Wtedy to, co napisales, to pomowienie, zreszta nieprawdziwe.

Szczerze mowiac mam gdzies to cale Berkel cos tam, nigdy mi to do niczego nie bylo potrzebne i nigdy nie musialem z tego korzystac, ani czegos o tym wiedziec. Nie mniej jednak, nawet jesli nie mialbym w jakiejs dziedzinie (jakiejkolwiek) zadnych, ale to zadnych osiagniec, moglbym sie wypowiadac na tematy z nia zwiazane. Nie kazdy krytyk filmowy osiagnal cos jako rezyser, czy aktor. Nie kazdy komentator byl dobrym pilkarzem etc.

Nie chce mi sie juz o tym pisac, bo to marnowanie twojego i mojego czasu. O BOINC mam w najlepszym wypadku bardzo szczatkawa wiedze. Nie musialem nigdy korzystac z tych rozwiazan, lecz jesli kiedys bede potrzebowal, to na pewno Was sprawdze i rozwaze taka mozliwosc. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ile jest na swiecie rzeczy, o ktorych nigdy nie slyszeli, a ktore moglyby im bardzo ulatwic zycie. Moze to BOINC jest jedna z nich w pewnych warunkach, jednak jak mowilem nie przypominam sobie, zeby w mojej dziedzinie ktos sie chwalil, ze z tego korzystal. Mozliwe rowniez, ze jednak tak bylo - szczegolnie jesli prowadzicie statystyki i poprawiacie wydajnosc stron. Wtedy prawdopodobnie niejednokrotnie mialem z Wami stycznosc, tylko tego nawet nie odnotowalem (moze bylo to dla mnie naturalne, co chyba dobrze swiadczy o jakosci uslug). A moze korzystam z uslug konkurencji .

Moze jestes powaznym, normalnym, rownym gosciem, Rysiu i moze chcesz pomoc tej stronie w powazny i skuteczny sposob. A moze cale to to jedna wielka sciema (takich rzeczy tez jest w necie sporo, niestety). Nie mnie to osadzac, jak powiedzialem, bo mnie to po prostu nie dotyczy (poki co?).

Napisalem, czemu moim zdaniem tutaj sa marne szanse na wspolprace, ale moge sie oczywiscie mylic (mimo iz zdaje sie nie byc odosobniony w tym stwierdzeniu). Rob jak uwazasz - mi to na pewno nie bedzie przeszkadzac. Moze cos z tego wyniknie... dla mnie 0.1% szansy na wspolprace to troche malo, ale nie uwazam, by ta polityka byla jedyna sluszna . Powiedzialem co wiedzialem.

/Sh1eldeR
Kai
Admin
#19 - Wysłana: 19 Lip 2006 21:48:26 - Edytowany przez: Kai
No ładnie, ktoś sobie "na nasze konto" założył team. Ciekawe, czy Kai o tym wie?

Wie. Założyciel team'u zapytał czy nie mam nic przeciwko, a ja nie miałem
Zresztą "team" to naprawdę za dużo powiedziane
Rysiu
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Lip 2006 21:51:42
Dziękuję za Twoją wypowiedź Anonimie

Rozmawiałem z Kaiem i takie team istnieje!!!

Postaram się z founderem skontaktować osobićcie i będę od czasu do czasu Was odwiedzać a napewno napiszę jeżeli coś z tego wyjdzie.
Anonim
Anonimowy
#21 - Wysłana: 19 Lip 2006 22:00:09
No, i juz sie wiele wyjasnilo. Moze to tak naprawde jest nie nasza sprawa, tylko Kaia, ale przynajmniej od razu widac to, co dla wielu jest oczywiste: jak bardzo uzytkownicy tej strony sa do niej przywiazani i jak bardzo ja lubia. Nawet jesli ma ona swoje wady , ma tez niepowtarzalny klimat i podejrzewam, ze spora czesc uzytkownikow troche sie boi, zeby to sie przypadkiem nie zmienilo. Stad odrobina konserwatyzmu i niechec do zmian . Z drugiej strony wszyscy Kaiowi ufaja i do tej pory podejmowal bardzo dobre decyzje, powodujace zmiany na lepsze (wprowadzenie moderatorow np.). Mimo to jak widac my, stosunkowo niewielka tutejsza spolecznosc, boimy sie o *nasze* forum .

Tak czy siak, milej wspolpracy. Fajnie tez, ze zalozyciel "teamu" ugadal wszystko z Kaiem i ze wszystko ogolnie gra .

/Sh1eldeR
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 19 Lip 2006 23:09:54
przywiazani i jak bardzo ja lubia

Dokładnie- od ponad roku sie tu udzielam i nie chce aby musialo sie to zmienic przez jakies tam away teamy , o których nawet nie mam zielonego pojecia!
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 19 Lip 2006 23:44:40
Ja tą nazwę coś kojarzę z forum Mandrivy ale nie mam zielonego pojęcia co to jest

Założyciel też mi się skojarzyło z Dominium

Udzielam się na kilku forach ale tylko tutaj wrcam jak do domu, przeważnie na forum jest się anonimowym a tutaj czuję się jak z rodziną
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 20 Lip 2006 01:06:33
szwagier

tylko tutaj wrcam jak do domu, przeważnie na forum jest się anonimowym a tutaj czuję się jak z rodziną

Czuję tak samo...
Jurgen
Moderator
#25 - Wysłana: 20 Lip 2006 12:14:52
Jakoś tak ckliwie się zrobiło...
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 20 Lip 2006 13:20:58
Jurgen

Ano zrobiło, ale czy to źle?
szwagier
Użytkownik
#27 - Wysłana: 20 Lip 2006 17:43:19
Czas się umówić na kolację przy świecach i popłakać
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 20 Lip 2006 18:31:48
szwagier

Czas się umówić na kolację przy świecach i popłakać

Nad czym płakać? Raczej zrobić zrzutę, zbudować statek kosmiczny i wspólnie polecieć tam "Gdze źaden człowiek jeszcze nie był"
szwagier
Użytkownik
#29 - Wysłana: 20 Lip 2006 18:42:00
Nad czym płakać? Raczej zrobić zrzutę, zbudować statek kosmiczny i wspólnie polecieć tam "Gdze źaden człowiek jeszcze nie był"

Więc wszędzie oprócz księżyca co i tak nie jest takie pewne, więc daleko lecieć nie trzeba
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:00:34
szwagier

Zaczniemy od Marsa, ale potem się rozkręcimy... Mlecznej Drogi bedzie nam za mało...
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Team Startrek.pl w BOINC

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!