USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Tylko jedna federacja

Autor Wiadomość
morfeusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Lip 2006 17:32:01
Nurtuje mnie pytanie czy w całej galaktyce istnieje tylko jedna tak federacja w której każdy członek ma równe prwa, np w dominium rzadzą niepodzielnie zmienni borg asymiluje napotka rasy tworząc z nich zombi. Tylko federacja zjednoczonych planet jest organizacją gdzie każdy ma równe prawa i obowiazki prawdziwa unia. Czy w całej galktyce która jest ogromna nie wpadnieto na taki sam pomysł i powoładnia podobnej organizcji w celu ochrony i wspólnego eksplorowania kosmosu. Terytorium federacji obejmuje 8000 lat swietlnych przy galaktyce majacej w średnicy 100000 lat świetlnych.
W takim razie co tak wyjatkowego mogło zapanować w naszej cześci galaktyki że powstała taka organizacja?
Emil05
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Lip 2006 17:44:35
tak wymyslili scenarzysci
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Lip 2006 17:48:52
Emil05: Tak można skwitować każdą dyskusję. Dyskutujemy jednak teoretycznie, więc proponuję, abyś powstrzymał się od takich komentarzy, bo któryś raz już to piszesz.

Morfeusz: Wg seriali Federacja powstała z powodu wojny z Romulanami. W Voyagerze wspomniano chyba (jeśli się nie mylę) o jakiejś zorganizowanej organizacji, która była stworzona przeciwko Borg. Jednak rzeczywiście, Federacja wydaje się największą i najbardziej zorganizowaną społecznością w naszej galaktyce.
Emil05
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Lip 2006 17:54:57
Tak można skwitować każdą dyskusję. Dyskutujemy jednak teoretycznie, więc proponuję, abyś powstrzymał się od takich komentarzy, bo któryś raz już to piszesz.

Pisze to pierwszy raz, takie rozmowy są bez sensu, treka wymyslili ludzie dla ludzi(a wlasciwie amerykanie dla amerykaninów) więć chciano postawic federację(amerykę ) w najlepszym swietle
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Lip 2006 17:57:28
Ja to rozumiem, jednak tego typu tematy są po to, abyśmy puścili wodze fantazji i odnieśli się do tego, jak mogłoby to wyglądać gdyby było naprawdę. Każdy temat można skwitować: "bo tak wymyślili scenarzyści" i to forum nie miałoby sensu.

Jeśli rzeczywiście napisałeś to pierwszy raz, to przepraszam - możliwe, że pomyliłem Cię z kimś innym...
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 8 Lip 2006 18:38:27
Mnie bardziej zdziwiło co innego, na mapie Galaktyki, (którą umieściłem w topicu o stacjach kosmicznych) zaszokował mnie mały rozmiar Federacji na tle np. Dominium lub przestrzeni Borg...

Nawiasem mówiąc inne gwiezdne państwa też są mieszane gatunkowo, tyle tylko, że jeden gatunek (np. Romulanie) uciska lub podporządkowuje sobie inne...
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Lip 2006 18:50:35
A to prawda. Może to wynikać z faktu, że Federacja powiększa się dzięki podpisywaniu układów z planetami, a nie przez podbijanie ich. Ten drugi sposób jest pewniejszy, bo podbita planeta nie ma prawa głosu, ale pierwszy jest bardziej humanitarny i ideologicznie słuszny w Federacji.
Emil05
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Lip 2006 21:16:03 - Edytowany przez: Emil05
bardziej humanitarny i ideologicznie słuszny w Federacji.

no i nie ma zagrozenia ze wybuchną bunty po planeta jest z wlasniej woli w federacji
Havoc
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Lip 2006 23:43:42
No i nie trzeba przekonywać kobiet, że ich patriotycznym obowiązkiem jest rodzenie dzieci w ilościach hurtowych.
Jurgen
Moderator
#10 - Wysłana: 9 Lip 2006 00:21:54
Federacja wydaje się największą i najbardziej zorganizowaną społecznością w naszej galaktyce.

Jak Q już zauważył, są większe społeczności w naszej galaktyce. A i bardziej zorganizowane (np. Borg i Dominium). Tyle, że nie ma tak zorganizowanych jak Federacja...
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 9 Lip 2006 03:16:13
nie ma tak zorganizowanych jak Federacja...

I to jest największą siłą Federacji...
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Lip 2006 09:41:15
Mowa coś o 800 latach świetlnych, tylko nie wiadomo, czy to promień, średnica czy cuś. Nie wielkim rozmiarom nie ma co się raczej dziwić, zwłaszcza, że Borg dysponują technologią transwarp a Dominium istnieje od setek (tysięcy) lat.

nie ma tak zorganizowanych jak Federacja

Ehe, jak dla mnie to Borg są nieźle zorganizowani...

no i nie ma zagrozenia ze wybuchną bunty po planeta jest z wlasniej woli w federacji

j.w. :]
Paradoks
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Lip 2006 09:52:58
Ja znalazłem ze terytorium Federacji ma 58 mld sześćiennych lat świetlnych. Nalezy do neij 150 świató i ponad 2 tys. kolonii. Co daje 900 mld obywateli.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Lip 2006 10:06:27
A gdzie znalazłeś? I skąd to dane?
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 9 Lip 2006 11:10:24
Ehe, jak dla mnie to Borg są nieźle zorganizowani...

Właśnie o to mi chodziło. Borg i Dominium są w sensie skuteczności "aparatu państwa" na znacznie wyższym poziomie zorganizowania (przyczyny: długość istnienia Dominium i sam sens jego istnienia, w przypadku Borga - kolektyw i "jednomyślność"). Natomiast jak pisałem tak zorganizowanej, nie miałem na myśli poziomu, a sposób.

I to jest największą siłą Federacji...

Albo jedną z największych. Takie dobrowolne połączenie wielu kultur i cywilizacji daje ogromną różnorodność i w konsekwencji kreatywność. Nieskończona różnorodność w nieskończonej ilości kombinacji, jak powiedzieliby Wolkani.
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Lip 2006 11:12:34
A gdzie znalazłeś? I skąd to dane?

Z tego co pamientam te dane mozna bylo uszlyszec DS9
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 9 Lip 2006 11:18:44
Czy ten temat nie powinien znaleźć się w innym dziale? Np. w "Świat ST"?
Bimberv_17
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Lip 2006 12:10:19 - Edytowany przez: Bimberv_17
Czy ten temat nie powinien znaleźć się w innym dziale? Np. w "Świat ST"?

Zdecydowanie w "Świat star treka"

Tyle, że nie ma tak zorganizowanych jak Federacja...

Niekoniecznie, Dominium na przykład jest troche lepiej zooragnizowane niż Federacja, zmienni rzadzą, Vorta planują a Jem
Hadar wykonują, a gdy braknie torped dzwoni się do Karemna
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 9 Lip 2006 14:13:39
Niekoniecznie, Dominium na przykład jest troche lepiej zooragnizowane niż Federacja, zmienni rzadzą, Vorta planują a Jem

CZYTAJCIE WSZYSTKIE POSTY!!!!!!! A konkretnie np. 4 do góry...
Bimberv_17
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Lip 2006 14:57:26
O, sorry nie zauważyłem.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 9 Lip 2006 16:11:03
Bimberv_17

Dominium na przykład jest troche lepiej zooragnizowane niż Federacja, zmienni rzadzą, Vorta planują a Jem

Cokolwiek przypomina to kształt idealnego państwa postulaowany przez Platona, tylko tam miały być 3 kasty - rządzących, walczących i "stanowiacych zaplecze" wytwórców dóbr materialnych
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 17 Lip 2009 22:57:35 - Edytowany przez: Q__
Budowanie Federacji to jednak trudna rzecz :
http://esensja.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html ?id=2386

(Zresztą międzygwiezdna dyplomacja też nie jest sprawą łatwą :
http://esensja.pl/tworczosc/opowiadania/tekst.html ?id=1399.)
Queerbot
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Lip 2009 06:16:37
Q__:
Cokolwiek przypomina to kształt idealnego państwa postulaowany przez Platona, tylko tam miały być 3 kasty - rządzących, walczących i "stanowiacych zaplecze" wytwórców dóbr materialnych

Tylko że tam przydział do poszczególnych kast zależał od indywidualnych predyspozycji jednostek. Genetyczne zaprogramowanie ciężko taką predyspozycją nazwać.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 18 Lip 2009 07:09:20
Queerbot

Queerbot:
Genetyczne zaprogramowanie ciężko taką predyspozycją nazwać.

Dlaczego? W jednym i w drugim wypadku chodziło o wrodzone zdolności .
Poklok
Użytkownik
#25 - Wysłana: 18 Lip 2009 13:41:18
Queerbot:
Genetyczne zaprogramowanie ciężko taką predyspozycją nazwać.

Oprócz tego, co napisał Q: o ile dobrze pamiętam, to Platon przewidywał również, że władze państwa - w tajemnicy - będą tak sterowały doborem, że tak powiem, par rozpłodowych (oficjalnie losowo dobieranych), by dobierać razem jednostki o o zbliżonych predyspozycjach, zwiększając szanse na wystąpienie konkretnych, pożądanych cech u ich potomstwa (wiem, że brzmi to trochę jak opis hodowli bydła, ale też zawsze z tym mi się dzieło Platona kojarzyło). Jakby wiedział o genach i możliwościach ich manipulowaniem, to jestem prawie pewien, że byłby za wykorzystywaniem tej techniki.

USS Phoenix forum / USS Phoenix / Tylko jedna federacja

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!