USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankiety
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
elbereth
Moderator
#211 - Wysłana: 3 Lis 2005 20:33:37
Odpowiedz 
lol
Barusz
Użytkownik
#212 - Wysłana: 3 Lis 2005 20:59:49
Odpowiedz 
Sugeruję nie zaśmiecanie Forum postami na poziomie zbliżonym do powyższego.
Pah Wraith
Użytkownik
#213 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:34:54
Odpowiedz 
To ja może ciut z innej beczki. O ile ankietę można rozumieć dwojako: jako zestaw pytań jak i sam proces ich zadawania, o tyle IMHO to co jest tutaj nie jest ankietą...

Ankieta to właśnie zestaw pytań, które mają na celu wykazanie istnienia penych prawidłowości, uzyskanie poglądu na pewną sprawę itp. Tymczaem to są pojedyncze pytania, które w pojedynkę nie tworzą ankiety, to co mamy tu to są zaledwie pytania do ewentualnej ankiety. Jednym ze szczególnie ważnych argumentów za logiką mnogości pytań w ankiecie są np. pytania kontrolne, które w innej formie pytają o to samo co było 5 pytań wcześniej (sprawdzają, czy odpowiedziano z namysłem, czy drogą losowania :]).

Może by tak rzeczywiście skonstruować jakąś ankietę z prawdziwego zdarzenia, choćby z "ankiet" archiwalnych, by zobaczyć coś Choćby np. jaka jest naprawdę opinia o ENTku.
Barusz
Użytkownik
#214 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:42:43
Odpowiedz 
Ściśle to co pokazałeś to archiwum kilkudziesięciu ankiet, więc trudno tak generalizować. Niektóre są lepsze, inne gorsze, jeszcze inne moje. Można dyskutować o jakości poszczególnych, ale tak krytykować wszystkie z przeciągu ponad czterech lat...
elbereth
Moderator
#215 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:44:28
Odpowiedz 
Niektóre są lepsze, inne gorsze, jeszcze inne moje

fajny podział. złe, dobre i Twoje. to jak - Twoje nie podlegają ocenie?
Barusz
Użytkownik
#216 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:45:28
Odpowiedz 
Usiłowałem zażartować.
elbereth
Moderator
#217 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:48:24
Odpowiedz 
nie wyszło :]
Pah Wraith
Użytkownik
#218 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:48:33
Odpowiedz 
Czyli nie muszę pisać, że o żadnej generalizacji nie ma mowy, bo tak czy siak to są pojedyńcze pytania, a nie ankiety?
Barusz
Użytkownik
#219 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:50:50
Odpowiedz 
nie wyszło :]

Skąd ten wniosek? Nie bawi jakiejś konkretnej osoby, to już nie wyszło?

Czyli nie muszę pisać, że o żadnej generalizacji nie ma mowy, bo tak czy siak to są pojedyńcze pytania, a nie ankiety?

Są to ankiety z ponad czterech lat, jak już pisałem. To potężna generalizacja.
Pah Wraith
Użytkownik
#220 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:53:15
Odpowiedz 
Są to ankiety z ponad czterech lat, jak już pisałem. To potężna generalizacja.

A więc jednak muszę... Jak podasz linka do tutejszej ankiety składającej się z szeregu pytań, z pytaniami kontrolnymi, mającej konkretny cel to wycofam to co napisałem. Generalizacja nie ma tu nic do rzeczy. Nie oceniam jakości pytań, tylko podkreślam, że jedno pytanie to nie ankieta. OK?
elbereth
Moderator
#221 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:53:48
Odpowiedz 
Skąd ten wniosek? Nie bawi jakiejś konkretnej osoby, to już nie wyszło?

sam wyciągałes podobne
Barusz
Użytkownik
#222 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:56:46
Odpowiedz 
A więc jednak muszę... Jak podasz linka do tutejszej ankiety składającej się z szeregu pytań, z pytaniami kontrolnymi, mającej konkretny cel to wycofam to co napisałem. Generalizacja nie ma tu nic do rzeczy. Nie oceniam jakości pytań, tylko podkreślam, że jedno pytanie to nie ankieta. OK?

To zbiór ankiet. Tych które były na stronie głównej startrek.pl, a teraz już nie są. Klikasz na dowolne z pośród pytań i masz do niej pytania.

sam wyciągałes podobne

Jakieś przykłady?
elbereth
Moderator
#223 - Wysłana: 3 Lis 2005 22:59:39
Odpowiedz 
o prosze. 5 sekund i znalazlem :]
np tu Twoja wypowiedź:

Więc powtórzę pytanie: tobie się wydaje, że to jest dowcip?
Barusz
Użytkownik
#224 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:01:14
Odpowiedz 
No i? Istnieje różnica między zastanawianiem się, czy coś jest dowcipem, a przekładaniem swoich odczuć na innych.

5 sekund i znalazlem :]

Jakiś gratulacji oczekujesz czy jak?
elbereth
Moderator
#225 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:07:16
Odpowiedz 
Istnieje różnica między zastanawianiem się, czy coś jest dowcipem

Ty sie nie zastanawiałeś.

a przekładaniem swoich odczuć na innych.

robisz to non stop.
a przykłady? przykłady masz w "Szukaj"

Jakiś gratulacji oczekujesz czy jak?

ja w przeciwienstwie do Ciebie czasem ruszam dupsko do opcji szukaj tudzież do Bazy Danych :]
pozdr
Barusz
Użytkownik
#226 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:12:44
Odpowiedz 
Ty sie nie zastanawiałeś.

No raczej. Coś z tego ma wynikać?

robisz to non stop.
a przykłady? przykłady masz w "Szukaj"

Zaczyna się...

ja w przeciwienstwie do Ciebie czasem ruszam dupsko do opcji szukaj tudzież do Bazy Danych :]
pozdr

Więc na serio oczekujesz tu jakiś dowodów uznania?

Dobra, z mojej strony koniec. Jak widać rozmowa z ludźmi na poziomie elberetha czy Pah Wraitha (ktoś w ogóle wie o co mu chodziło z "pytaniami kontrolnymi?"?) jest głupia, więc jej nie kontynuuję. EOT - dopóki nie przyjdzie mi do głowy nowy pomysł na propozycję ankiety.
elbereth
Moderator
#227 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:17:26 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
Zaczyna się...

no cóż. to są fakty. przykłady są pod ręką, tylko jakos nigdy nie chce Ci sie ich szukać. to jest własnie fakt. więc nie wiem co miałoby się niby zaczynać.

dopóki nie przyjdzie mi do głowy nowy pomysł na propozycję ankiety.

lepiej nie...

Więc na serio oczekujesz tu jakiś dowodów uznania?

ja tylko stwierdzam fakty. to Ty wyciągasz jakies dzikie wnioski na temat dowodów uznania...

ktoś w ogóle wie o co mu chodziło z "pytaniami kontrolnymi?

owszem.

więc jej nie kontynuuję

Pah Wraith
Użytkownik
#228 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:29:38
Odpowiedz 
Dobra, z mojej strony koniec. Jak widać rozmowa z ludźmi na poziomie elberetha czy Pah Wraitha (ktoś w ogóle wie o co mu chodziło z "pytaniami kontrolnymi?"?) jest głupia, więc jej nie kontynuuję.

Z ogromnym zdziwieniem przeczytałem to co napisałeś. Pokłóciłeś się z Elbrethem i piszesz coś nagle o mnie... Bardzo to dziwne, bo naprawdę starałem się pisać rzeczowo i po prostu mnie to zaczyna przerażać.

Jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałem, przeczytaj definicję słowa ankieta podaną np. tutaj a także tutaj i porównaj z tym, co znajdziesz pod dowolnie wybraną tzw. "ankietą" na Phoenixie. IMO nie spełnia kryteriów...

Czego nie zrozumiałeś na temat pytań kontrolnych? To jest stały składnik poważnych ankiet, którego znaczenie tłumaczyłem w drugim poście, ale widać nie umiem tłumaczyć...

Dodam, że w ankiecie powinny się pojawić oprócz pytań zamkniętych (gdzie wybierasz z puli odpowiedzi tą, która najlepiej oddaje Twoje odczucia) także otwarte, które dają większą lub mniejszą możliwość wypowiedzi (często są to właśnie pytania kontrolne).
elbereth
Moderator
#229 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:35:38
Odpowiedz 
Bardzo to dziwne

Pah, jeszcze sie nie przyzwyczaiłeś? ja też przez pare dni starałem sie pisać rzeczowo ale cóż... jak zwykle nasz kolega z forum doprowadził do jego ulubionego syfu.
Barusz
Użytkownik
#230 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:39:33
Odpowiedz 
Czy oglądając odcinki ST zwracasz uwagę na to kto jest ich scenarzystą:
A) Tak. Mam swoich ulubionych twórców, a także takich których nie lubię, i chcę wiedzieć, czy to właśnie oni stworzyli dany epizod.
B) Nie. Każdy odcinek oceniam oddzielnie i staram się nie uprzedzać się wcześniej.
C) Nawet o tym nie myślałem.

Z ogromnym zdziwieniem przeczytałem to co napisałeś. Pokłóciłeś się z Elbrethem i piszesz coś nagle o mnie... Bardzo to dziwne, bo naprawdę starałem się pisać rzeczowo i po prostu mnie to zaczyna przerażać.

Pisałem o waszym poziomie - twoim i elberetha. Bo macie podobny.

Jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałem, przeczytaj definicję słowa ankieta podaną np. tutaj a także tutaj i porównaj z tym, co znajdziesz pod dowolnie wybraną tzw. "ankietą" na Phoenixie. IMO nie spełnia kryteriów...

Weźmy więc losowo wybraną ankietę z archiwum Phoenix'a:

http://www.startrek.pl/pollBooth.php?pollID=54 (rok urodzenia mojej mamy). Spełnia warunki? Tak. Można w nią wmątować pytania kontrolne? Nie (no bo jak)? A otwarte? J.w.. W czym więc problem. To typowa ankiety internetowa, taka jaką można spotkać na wielu stronach.
Pah Wraith
Użytkownik
#231 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:50:33
Odpowiedz 
Pisałem o waszym poziomie - twoim i elberetha. Bo macie podobny.

Czy w powyższej dyskusji tenże mój poziom w jakikolwiek sposób wypłynął uniemożliwiając/utrudniając rozmowę? Albo wogóle?

(rok urodzenia mojej mamy

Chyba 1954

Spełnia warunki?

Nie, bo ankieta to szereg pytań z odpowiedziami (o czym można poczytać w defnicjach, które tu linkowałem), a to jest tylko jedno z takich pytań (co łatwo zauważyć, chociażby licząc pytajniki, których jest... jeden). Zatem, to nie jest ankieta tylko pytanie ankietowe.Jest to kwestia semantyczna, ale w związku z tym można by się zabrać na poważnie do roboty i skonstruować prawdziwą ankietę, która pokazałaby może coś ciekawego (trzeba by wymyśleć jakiś interesujący temat).
Barusz
Użytkownik
#232 - Wysłana: 3 Lis 2005 23:53:09
Odpowiedz 
Jak już pisałem - w internecie znajdziesz w przeważającej większości takie.

ale w związku z tym można by się zabrać na poważnie do roboty i skonstruować prawdziwą ankietę, która pokazałaby może coś ciekawego (trzeba by wymyśleć jakiś interesujący temat).

A dlaczego te ze strony miałyby nie dawać takiej możliwości?
Pah Wraith
Użytkownik
#233 - Wysłana: 4 Lis 2005 00:02:21
Odpowiedz 
Jak już pisałem - w internecie znajdziesz w przeważającej większości takie.

Szkoda, że zostały źle nazwane...

A dlaczego te ze strony miałyby nie dawać takiej możliwości?

Bo opracowanie ankiety, czyli szeregu pytań (ale nie zbyt wielu) dawało by szerszy pogląd na sprawę (i tu należałoby wymyślić jaką) oraz zapewniałoby lepszą wiarygodność wyników. Takie są przewagi ankiet nad pojedynczymi pytaniami.

PS Cieszę się, że wróciliśmy do merytorycznej dyskusji.
Barusz
Użytkownik
#234 - Wysłana: 4 Lis 2005 00:11:57
Odpowiedz 
Szkoda, że zostały źle nazwane...

To kwestia konwencji - wg mnie dobrze. Może jestem przyzwyczajony.

Bo opracowanie ankiety, czyli szeregu pytań (ale nie zbyt wielu) dawało by szerszy pogląd na sprawę (i tu należałoby wymyślić jaką)

Również kwestia ocenna. Wg mnie lektura wszystkich ankiet z Phoenix'a może być ciekawa.

Takie są przewagi ankiet nad pojedynczymi pytaniami.

Obiektywnie wadą byłoby to, żeo wiele mniej osób zgodziłoby się wypełnić formularz o którym piszesz - choćby ze względu na czas który musiałoby to zająć. Pozostaje też kwestia kto miałby go sprawdzać itd..
Pah Wraith
Użytkownik
#235 - Wysłana: 4 Lis 2005 00:15:47 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
żeo wiele mniej osób zgodziłoby się wypełnić formularz

Owszem dlatego wyniki byłyby na pewno bardziej wiarygodne. Odpowiedzi wymagałyby namysłu, zastanowienia...

Pozostaje też kwestia kto miałby go sprawdzać

Z pytań otwartych można zrezygnować, a wtedy wyniki takiej ankiety mogłyby się od razu pojawiać na bieżąco (ale dopiero po jej wypełnieniu -by nikt się nie sugerował) na podobnej zasadzie jak to ma miejsce obecnie, ale np. na wykresie. Następowałoby zamknięcie takiej ankiety i publikacja wyników z jakimś komentarzem.
Lukaszek
Użytkownik
#236 - Wysłana: 9 Lis 2005 10:40:14
Odpowiedz 
Można zrobić tak: Skonstruować ankietę (narzędzie badawcze), wydaje się, że wystarczyłaby nie spora, jakieś góra 30 pytań. Temat jej może być ogólne. Na początek choćby zestawienie:
- wieku delikwenta
- okresu, w którym zaraził się trekiem
- ulubionym serialem
- profilem wykształcenia (techniczne a humanistyczne)
Myślę, że ilościowe zestawienie otrzymanych danych mogłoby dać ciekawe wyniki. Jeśli przedsięwzięcie by wypaliło, to można rzucić się na inny temat związany z trekiem.
Co do sposobu realizacji ankiety, można rozesłać ją mailem zarejestrowanym członkom forum. Każdy własnoręcznie wypełnia ankietę. Pojawia się pytanie, komu odesłać wypełnione ankiety, to powinien określić ten, kto zająłby się realizacją zabawo – badania. Oczywiście zabawa nie będzie mieć sensu, kiedy nie potraktuje się jej, chociaż w minimalnym stopniu poważnie.
P.S. Konieczne byłoby w pierw uzyskanie co najmniej wyników od (na oko, chodzi o to, żeby było co zestawiać i porównywać) 75% zarejestrowanych członków. Dopiero w tedy można zająć się opracowywaniem danych.
Barusz
Użytkownik
#237 - Wysłana: 16 Lis 2005 00:16:28
Odpowiedz 
Najczęściej oglądam filmy i seriale trekowe:
A) Sam.
B) Z kimś z rodziny.
C) Z kimś ze znajomych.
D) W szerszym goonie (ponad 10 osób).
E) W ogóle nie oglądam.
Anonim
Anonimowy
#238 - Wysłana: 21 Lis 2005 00:34:23
Odpowiedz 
a 9 osób w knajpie to węższe grono?
cezary
Użytkownik
#239 - Wysłana: 21 Lis 2005 14:28:14
Odpowiedz 
to wtedy masz odp E, bo w knajpie sie pije a nie Treki oglada
Anonim
Anonimowy
#240 - Wysłana: 21 Lis 2005 16:48:27
Odpowiedz 
czyli jak zwykle dobrze ułożona ankieta :] [ironia]
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankiety

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!