USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankiety
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#151 - Wysłana: 9 Lip 2005 12:06:56 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Fakt, że killenterprise.org założył Polak (który w dodatku napisał na tym forum trzydziścikilka postów...) jest raczej dość znany. Gdyby tu był odpisałby Ci, że "M jak Miłość" nie niszczy 40 lat tradycji jednego z najwybitniejszych cykli serialowych w dziejach i wynikiem radosnej działalności jego twórców nie będzie (jeżeli nic się nie zmieni) upadek tegoż cyklu. Temat istotnie był omawiany po wielokroć (tu i nie tylko), więc proponuję go teraz nie kontynuować.
Dreamweb
Użytkownik
#152 - Wysłana: 9 Lip 2005 13:06:50
Odpowiedz 
Zgadzam się. Ile można
Barusz
Użytkownik
#153 - Wysłana: 4 Sier 2005 20:43:08 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Obok samej fabuły odcinków, dla jakości seriali trekowych najważniejsze jest:
A) Dokładne osadzenie danej historii w kanonie,
B) Powiązania między odcinkami, istnienie wyraźnego wątku przewodniego,
C) Stały rozwój psychologiczny postaci,
D) Dobre aktorstwo,
E) Efekty specjalne, charakteryzacja, dekoracje itd.,
F) Odpowiednie zrównoważenie nastroju (poroporcje komedii, dramatu itp.).
Pah Wraith
Użytkownik
#154 - Wysłana: 4 Sier 2005 22:28:54
Odpowiedz 
Widzę, że przemyślałeś kwestię
Fajna ankieta.
Slovaak
Użytkownik
#155 - Wysłana: 5 Sier 2005 01:19:41
Odpowiedz 
tylko jeszcze wypadało by dodać G) Wszystkie powyżej
Barusz
Użytkownik
#156 - Wysłana: 5 Sier 2005 10:15:16
Odpowiedz 
Chodzi o najważniejszą rzecz. Bo wszystkie są ważne, ale nie w tym samym stopniu.
Qura
Użytkownik
#157 - Wysłana: 10 Sier 2005 13:11:42 - Edytowany przez: Qura
Odpowiedz 
Ja chciałbym dowiedzieć się czegoś o forumowiczach i zadałbym pytanie o wiek. Mogłoby to wyglądać tak:

W jakim jesteś wieku:
- poniżej 15 lat
- 15 - 19
- 20 - 24
- 25 - 29
- 30 - 34
- 35 - 39
- 40 - 49
- powyżej 50 lat
Picard
Użytkownik
#158 - Wysłana: 10 Sier 2005 18:50:08 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
- powyżej 50 lat

Niestety nawet w XXIV wieku ludzie nie młodnieją ! Chyba , że się Ba'Ku mieszka... Swoją droga ostatnio żałuje , że nie postarałem się o awans n admirała i nie osiedliłem się na wzmiankowanej planecie by pomieszkać z Anisz. Pierwszmu mogłem przekazać Enterprise i on biedaczyna wraz z żoną nie tłukł by się po wszechświecie w jakimśtam nędznym Titanie , ale w jednostce klasy Sovereign z prawdziwego zdarzenia...
Anij
Anonimowy
#159 - Wysłana: 10 Sier 2005 19:15:47
Odpowiedz 
Ty!!! Nawet nie pamiętasz jak się nazywam?! Wiesz co? Lepiej wracaj do tej swojej łysej baby z sześcianu, bo jak się pojawisz w MOIM domu, to będziesz w gorszym stanie niż B4.
Barusz
Użytkownik
#160 - Wysłana: 10 Sier 2005 21:03:11
Odpowiedz 
A czy po NEM oni właśnie razem nie mieszkają?

A) Dokładne osadzenie danej historii w kanonie,
B) Powiązania między odcinkami, istnienie wyraźnego wątku przewodniego,
C) Stały rozwój psychologiczny postaci,
D) Dobre aktorstwo,
E) Efekty specjalne, charakteryzacja, dekoracje itd.,
F) Odpowiednie zrównoważenie nastroju (poroporcje komedii, dramatu itp.).

Teraz pomyślałem, że punkt G) powinnien brzmieć "Oryginalnbość, brak recyklingu starych wątków".
Nika
Użytkownik
#161 - Wysłana: 14 Sier 2005 12:16:07
Odpowiedz 
W ankiecie zaznaczyłam rozwój psychologiczny postaci, ale nie wiem czy można to tak rozbić. Jeśli już, to można ustawić te cechy w kolejności. W moim przypadku to będzie C, B, D, F A, E.
„G” IMO nie jest zbyt ważne, jeśli poprzednie punkty będą zrealizowane. Jeśli scenarzysta ma talent to najbardziej wymordowany temat może przedstawić w interesujący sposób. I odwrotnie. Jeśli talentu brak, z super pomysłu da się zrobić niewiadomo co.
Barusz
Użytkownik
#162 - Wysłana: 14 Sier 2005 15:13:10
Odpowiedz 
Można. Dlaczego nie?
Nika
Użytkownik
#163 - Wysłana: 14 Sier 2005 15:22:33
Odpowiedz 
A jeśli się jest niejakim Bragą, ten drugi wariant jest nawet częstym zjawiskiem…
Barusz
Użytkownik
#164 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:03:21
Odpowiedz 
Nie rozumiem. Jaki drugi wariant?
Nika
Użytkownik
#165 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:08:21
Odpowiedz 
Jaki drugi wariant?
Jeśli talentu brak, z super pomysłu da się zrobić niewiadomo co.

Ten wariant
Barusz
Użytkownik
#166 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:10:02
Odpowiedz 
W porząsiu. Wpisz sięw temacie o wymarzonej załodze - jestem ciekaw Twoich typów.
Nika
Użytkownik
#167 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:18:05
Odpowiedz 
Wpisz sięw temacie o wymarzonej załodze

Nie widzę takiego tematu. Jeśli to OT w jakimś innym temacie, to mi podpowiedz, bo jakiś czas mnie nie było i jestem średnio zorientowana.
Barusz
Użytkownik
#168 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:19:26
Odpowiedz 
14. od góry.
Nika
Użytkownik
#169 - Wysłana: 14 Sier 2005 16:21:12
Odpowiedz 
Faktycznie translator mi nawalił dzięki.
Picard
Użytkownik
#170 - Wysłana: 27 Sier 2005 11:04:12
Odpowiedz 
W , którym z poniższych uniwersów żyło by Ci się najlepiej :

1. Star Trek
2. Star Wars
3. Stargate
4. Babylon 5
5. Andromeda

Zawsze podawałem jedynie cztery obcje do wyboru , ale co tam dziś zaszaleje i dodam piątą !
Barusz
Użytkownik
#171 - Wysłana: 27 Sier 2005 11:07:19
Odpowiedz 
Ale nie można tak generalizować. Jako kto miałbym tam żyć? Z resztąnie zawsze dawałeś cztery możliwości.
Picard
Użytkownik
#172 - Wysłana: 27 Sier 2005 11:21:53
Odpowiedz 
To obetnij sobie Andromede i będziesz miał cztery ! A jako kto ? NA to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedziedź , zresztą w innej mojej ankiecie dotyczącej czasu , w którym najlepiej by Ci się żyło jako członkowi trekowego kontinum czasoprzestrzennego też nie doknywałem uszczegółowień...
Alek Roj
Użytkownik
#173 - Wysłana: 30 Sier 2005 11:21:28
Odpowiedz 
W , którym z poniższych uniwersów żyło by Ci się najlepiej :
1. Star Trek
2. Star Wars
3. Stargate
4. Babylon 5
5. Andromeda

Pardon, a co ze "Space:1999"?
Picard
Użytkownik
#174 - Wysłana: 30 Sier 2005 20:23:34
Odpowiedz 
Pardon, a co ze "Space:1999"?

NA prawde chciał byś żyć na uciekającym w kosmos Księżycu ?
Barusz
Użytkownik
#175 - Wysłana: 30 Sier 2005 22:54:09
Odpowiedz 
Sami często powtarzali, że nie chcą tam żyć A rzadowy komisarz, który przypadkiem się zaplątał na stacji był raczej odrażający, więc Ziemia też chyba niebyła przyjamnym miejscem
Barusz
Użytkownik
#176 - Wysłana: 10 Wrz 2005 14:38:12
Odpowiedz 
Czy na naszym forum przydałaby się większa moderacja:
A) Tak.
B) Nie.
C) Nie mam zdania.
WarLock II
Użytkownik
#177 - Wysłana: 10 Wrz 2005 16:08:20
Odpowiedz 
Definitywnie A.
Barusz
Użytkownik
#178 - Wysłana: 10 Wrz 2005 16:18:49
Odpowiedz 
Zapraszam do oddania głosu w dodanej dziś ankiecie.
Alek Roj
Użytkownik
#179 - Wysłana: 12 Wrz 2005 13:05:41 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
Picard
NA prawde chciał byś żyć na uciekającym w kosmos Księżycu ?
A czemu nie na Progronie (po pozbyciu się Balora oczywiście) , Golosie (po wyprawieniu Kantara i jego drużyny w siną dal), Archanonie lub w innym z poznawanych przez Koeniga i spółkę światów? Jak dla mnie, gdyby nie zagłada Psychona, byłby on również całkiem niezłym miejscem do życia. Że o paru innych planetach nie wspomnę (ta z "War Games", nie pamiętam nazwy, byla także nienajgorsza).
Alek Roj
Użytkownik
#180 - Wysłana: 13 Wrz 2005 09:38:51 - Edytowany przez: Alek Roj
Odpowiedz 
Barusz
Teraz pomyślałem, że punkt G) powinnien brzmieć "Oryginalnbość, brak recyklingu starych wątków".
Tutaj mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony wydaje się, że nalezy unikać powielania pomysłów, a z drugiej... Czasem ten sam pomysł wraca w wersji tak "poprawionej", że jego wtórność traci na znaczeniu.
Weźmy V'gera: nikt nie ukrywał, że to "udoskonalona" wersja Nomada. A kolektyw Borg? Toż to jakby wielokrotnie ulepszony Landru! I teraz czym byłby TMP (tego to pewnie w ogóle by nie było, albo byłby całkiem o czym innym), a czym TNG bez takiego twórczego "recyklingu" starych wątków?
Nie mówię już o tychże starych wątków kontynuacji. Mudd, ktory po raz pierwszy pojawia się w takim sobie odcinku "Mudd's Women", powraca w kapitalnym "I, Mudd", który sam w sobie jest niezłą komedią SF (powiem nawet, że nie miałbym nic przeciw twórczemu, pełnometrażowemu remake'owi z rozwinięciem niektórych wątków). Albo - mówcie co chcecie, ale jakoś lubię "The Wrath of Khan".
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  11  12  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankiety

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!