USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / pierwsza dyrektywa?? ;-)

Autor Wiadomość
John Belushi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Mar 2005 18:54:05
Odpowiedz 
Kai... chyba pora rozważyć jedną kwestię...

forum powoli się rozwija i ma już swoje, niewielkie ale stałe, grono użytkowników.
jednak coraz częściej zaczynają pojawiać się osoby, które pod płaszczykiem anonimowości obrażają innych lub wypisują pierdoły nie na temat.
widać nie dorośli jeszcze do tego by korzystać z wolności słowa...

może więc pora by pisać na forum mogły tylko osoby zarejestrowane i zalogowane?? unikniemy wtedy głupich lub chamskich tekstów. a gdyby ktoś mimo wszystko dalej pisał głupoty otrzyma bana na nicka i/lub IP i tyle będzie jego tekstów.
(oznacza to że powinien powstać jakiś mały regulamin forum).

PS. na forum można pisać o wszystkim, jak ktoś chce o 'trawce' niech pisze, byle w odpowiednim dziale i temacie.
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 7 Mar 2005 19:21:29
Odpowiedz 
Popieram postulat Johna Belushi. Na stronę wchodzą jakieś anonimowe osoby, którym się kompletnie nudzi i piszą jakieś bzdury.
Proponuję zostawić możliwość pisania tylko dla zarejestrowanych użytkowników - tak jak na TSS.
waterhouse
Moderator
#3 - Wysłana: 7 Mar 2005 19:44:58
Odpowiedz 
Popieram tą propozycję - jest bardzo racjonalna.
Dreamweb
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Mar 2005 21:20:25
Odpowiedz 
Ja też bo powoli się robi forum jak na tlenie...
cezary
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Mar 2005 21:35:40
Odpowiedz 
a ja nie popieram, forum jest po to, by kazdy mogl czytac i pisac swoje przemyslenia na temat treka...
a ze paru oszolomow sie znajdzie, no coz. spisywac i banowac IP.
Kai
Admin
#6 - Wysłana: 7 Mar 2005 21:55:36
Odpowiedz 
Idea forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników nie podoba mi się. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie koncepcja grup dyskusyjnych takich jak Las Trekkas - niezależność i pełny dostęp. Więc na razie nie będzie blokady niezarejestrowanych. Ale na kilku anonimowych wpisach potestuję jak działa banowanie po IP w miniBB
Jean Luc
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Mar 2005 23:21:30
Odpowiedz 
Szczerze mowiac (piszac ) nie wiem co to jest miniBB, ale np. ja mam IP dynamiczne.
cezary
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Mar 2005 00:03:03
Odpowiedz 
banuj na firewallu a nie na miniBB;->
John Belushi
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Mar 2005 06:33:33
Odpowiedz 
wszysto Kai co piszesz jest fajne... tylko...
jest jedno ale.

na forum wchodzą różne osoby,
większość szuka wiadomości o Treku,
pragnie ewnetualnie poznać innych fanów Treka.
jeśli jednak poczytają stek bzdur w różnych tematach
to czy na pewno będą chcieli na forum wchodzić częściej,
czytać forum i zabierać tu głos??

na liście mailowej mało kto czyta archiwum wiadomości
raczej wystarcza mu to co dostaje na bieżąco.
(a może dostawać oprócz tekstu także zdjęcia, muzykę czy filmiki).
na forum jest inaczej - tu dostęp do starszych tematów jest prostszy i jeśli tylko nowego użytkownika zainteresuje temat zaraz czyta - jeśli temat jest ciekawy szybko go wciąga forum.
(wiem to z doświadczenia bo sam prowadzę zarówno forum jak i listę mailową z których regularnie korzysta ponad 200 użytkowników - jednak z zupełnie innej dziedziny).

nie chodzi tyle o cenzurę co o zwykły porządek
i brak chamstwa.

co z tego że jakiś temat będzie ciekawy jak w temacie pojawi się kilka newsów z pyskówkami lub bzdurnymi tekstami??
cezary
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Mar 2005 08:50:37
Odpowiedz 
a przeciez mozna usunac zbedne posty?
no chyba ze nie? ale wowczas wypadaloby sie zainteresowac nad zmiana skryptu forumowego
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 8 Mar 2005 08:54:58
Odpowiedz 
Dopóki administrator(zy) będzie sobie radził na bieżąco ze sprzątaniem po takich trollach logowanie może zostać jak jest. Jak dla mnie wszystkie chamskie posty powinny wylatywać od razu razem z odpowiedziami na nie, żeby dziur w wątku nie było.
Kai
Admin
#12 - Wysłana: 8 Mar 2005 11:00:30
Odpowiedz 
a przeciez mozna usunac zbedne posty?

Można. I usuwam całość ewentualnie jakieś niecenzuralne słowa Fakt jest faktem, że forum rośnie i pewnie niedługo będzie potrzebny asystent moderator
Slovaak
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Mar 2005 16:16:54
Odpowiedz 
Nie jestem pewien czy logowanie jest wystarczajacym rozwiazaniem. Jesli ktos tu zajzy i bedzie chciał dokuczyc to mu sie przeszkodzi ale jesli trafimy na uparciucha zlosliwego to taki sie zarejestruje i bedzie dalej "debatował".
John Belushi
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Mar 2005 16:50:27
Odpowiedz 
to dostanie banana na nicka
a jak trzeba to również na IP.
Barusz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Mar 2005 18:03:11 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
I będzie musiał zostawić maila przynajmniej. A jak będzie łamał przyszły Regulamin Forum, to się go ujawni. Tego maila oczywiście.
cezary
Użytkownik
#16 - Wysłana: 8 Mar 2005 21:52:45
Odpowiedz 
i IP i dane osobowe i normalnie zrobimy taki wjazd na chate ze nie ma bata...
A tymczasem proponuje zeby ktos sie zglosil na pomocnika modernatora, praca niezla, pieniadze tez nienajgorsze no i nielimitowany czas pracy (czytaj 24h/dobe)
izmek
Anonimowy
#17 - Wysłana: 9 Mar 2005 06:22:14
Odpowiedz 
> Fakt jest faktem, że forum rośnie i pewnie niedługo
> będzie potrzebny asystent moderator

Kai, na Jego Boskiego Cienia, ideaa forum z moderatorami jest dobra dla Pokolenia Dysleksji, które przez to, że nie rozumie słowa pisanego nie potrafi też wziąć odpowiedzialności za to co pisze. Do tego więc jest im potrzebny moderator. Forów umożiwiających pisanie tylko zalogowanym użytkownikom, na których moresu pilnują moderatorzy (niestety czasem i pośród nich trafi się analfabeta) jest do okoła dużo. Ideii otwartości, takiej jak w Las Trekas, się trzymaj ;)
John Belushi
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Mar 2005 06:39:44
Odpowiedz 
tu na prawdę nie chodzi o poprawianie/oznaczanie błędów
izmek
Anonimowy
#19 - Wysłana: 9 Mar 2005 07:43:00
Odpowiedz 
> tu na prawdę nie chodzi o poprawianie/oznaczanie błędów

Nie zrozumiałeś co napisałem? ;) Właśnie o tym pisałem... ;P
John Belushi
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Mar 2005 07:55:26
Odpowiedz 
więc zobacz do czego potrzebna jest moderacja
pisałem o tym wyżej
izmek
Anonimowy
#21 - Wysłana: 9 Mar 2005 09:15:06
Odpowiedz 
> więc zobacz do czego potrzebna jest
> moderacja pisałem o tym wyżej

Widziałem. Potrzebna jest do tego, że niektórzy nie potrafią wziąć odpowiedzialności za własne posty - napisałem to przecież... ;)
Kai
Admin
#22 - Wysłana: 9 Mar 2005 11:28:16
Odpowiedz 
Aleście sobie pogadali Jeszcze raz - jeśli będzie kiedyś jakakolwiek moderacja to tylko na takiej zasadzie by informować mnie, że są na forum śmieci - puste posty albo czyjeś wygłupy. Takie śmieci będą po prostu kasowane przeze mnie. Czasem może jakiś uciążliwy IP'ek dostanie bana. Na razie zajmuje się tym sam. Gdy nie będę w stanie sam wszystkiego czytać ktoś mi pomoże. I tyle
cezary
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Mar 2005 13:42:32
Odpowiedz 
Ideii otwartości, się trzymaj ;)

Aby jedna osoba mogla cieszyc sie wolnoscia (w tym woln. slowa), musza byc wprowadzone prawa i obowiazki, ktore zakazuja odebrania tych praw.
Przykladem jest tu morderstwo, ktore z pewnoscia powoduje odebranie wolnosci zabitemu, jako ze nie moze on wybrac miedzy zyciem a smiercia z powodu dzialan innego czlowieka
A skoro sa prawa i obowiazki to musi istniec grupa, ktorej zadaniem bedzie upewnienie sie, ze prawa sa respektowane przez ogol
Nie zamieniajmy wolnosci slowa w anarchie.
John Belushi
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Mar 2005 17:00:38
Odpowiedz 
Nie zamieniajmy wolnosci slowa w anarchie.

otóż to...
izmek
Anonimowy
#25 - Wysłana: 10 Mar 2005 06:47:20
Odpowiedz 
Do tego wystarczy mechanizm plonkownicy wbudowany w forum...
sudii
Anonimowy
#26 - Wysłana: 10 Mar 2005 08:26:42
Odpowiedz 
Ale wy macie problemy! Nie piszcie przekleństw, starajcie się pisać posty zgodne z tematem (jak chcecie się wyżyć to jest taka główna kategoria jak „Różności”, tam sobie możecie pisać nawet o maśle orzechowym ).

A jeżeli chodzi o anonimów to raczej się niema czym przejmować bo wchodzących regularnie na stronę jest kilkunastu zarejestrowanych (prawdziwych fanów, którzy sobie jaj nie robią), a raz może dwa razy w miesiącu przewinie się jakiś czop całkiem z przypadku i powypisuje ze dwa posty o treści nas bulwersującej, więc w tedy tylko Admina powiadomić to ocenzuruje i będzie ok. :P
Christof
Anonimowy
#27 - Wysłana: 11 Kwi 2005 15:14:32
Odpowiedz 
Ja też bo powoli się robi forum jak na tlenie...

Albo na Onecie. Będę się musiał wkońcu zarejestrować ;)
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 11 Kwi 2005 16:26:10
Odpowiedz 
No to witamy wśród zarejestrowanych

USS Phoenix forum / USS Phoenix / pierwsza dyrektywa?? ;-)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!