USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Enterprise
Tytuł:These Are the Voyages...
 
Numer sezonu:4
Numer odcinka:22
Numer produkcyjny:098
Data premiery w USA:13-05-2005
 
Reżyseria:Allan Kroeker
Scenariusz:Rick Berman i Brannon Braga
Gościnnie występują:Jonathan Frakes jako William T. Riker, Marina Sirtis jako Deanna Troi, Jeffrey Combs jako Shran
 
Ocena odcinka:7.4
Liczba oceniających:820
Oceń w skali 1 - 10:


Więcej zdjęć

Opis

Komandor Riker na pokładzie USS Enterprise-D odtwarza historyczny holoprogram z czasów założenia Federacji. W rolach głównych - kapitan Archer i jego dzielna załoga ...Recenzja

I stało się! Finał Enterprise! Pociąg pospieszny dojechał na stację końcową 3 lata przed czasem! Przy okazji chciałbym pogratulować maszyniście - elektrowóz spalony, wagony porozwalane, połowa pasażerów zginęła - ale jest sukces!

Finał tegoż jakże "wspaniałego" serialu doskonale oddał klimat całości. Mamy tutaj wszystkie klasyczne elementy które uczyniły ten serial tym czym był... porażką...

Co jest w tym odcinku?

1) Gwiazda odcinka - tym razem aż 2 i pół - Jonathan Frakes (w jedynej udanej swojej roli - Rikera) oraz Marina Sirtis (w jedynej udanej swojej roli - Troi). Jest też teoretycznie Brent Spiner jako głos Daty - pewnie dlatego, iż powiedział, że nigdy w życiu nie zagra już tej roli.

2) Niesamowicie NIEważna historia - tym razem naszej dzielnej załodze przyszło uratować córkę Shrana z rąk dziwnych bandytów, których to gatunku nigdy w życiu nie widziałem. Z historii tej oczywiście wynikł bardzo ważny fakt (śmierć Tripa), który nie miał absolutnie żadnego znaczenia. :)

3) Fabuła która nie ma sensu - przyglądałem się odcinkowi naprawdę dokładnie. Starałem się zrozumieć... Walczyłem, żeby pojąć... Nie udało się... Być może wykazałem się zbyt amerykańskim tokiem myślenia. O co chodzi? Po co Riker siedzi na holodecku i odtwarza ten program? Jaki to ma związek z jego dawnym statkiem, na którym przeprowadzano tajne eksperymenty i doszło do wielkiego wypadku??? Nie wiem... Niech mi to ktoś wytłumaczy jak krowie na granicy bo ja zwyczajnie NIE ROZUMIEM. Może jak zrozumiem, to ocenię to lepiej, bo na razie tak jakby odcinek bez sensu.

4) Otępienie bohaterów - Trip ginie tragicznie w obronie kapitana... Nasi bohaterowie siedzą i żartują sobie, T'Pol w ogóle bez efektów ubocznych tego zdarzenia - to samo Archer... Coś tu nie pasuje w tym obrazku.

Z miłych stron - wreszcie zobaczyliśmy kucharza i kuchnię. Wprawdzie nie naprawdę - ale miło wiedzieć, że był tam taki gość z którym wszyscy rozmawiali. Szkoda, że nigdy go nie poznaliśmy. Na pewno byłby lepszym akcentem niż wnerwiający wszystkich Neelix z Voyagera.

Samo podpisanie traktatu na końcu, zupełnie bez znaczenia dla odcinka jak i samego serialu Enterprise - wot, wyszedł, powiedział parę słów, które okazały się wstępem znanym z następnych seriali (co za zbieg okoliczności! zupełnie jak wszystko inne co było w tym serialu i okazało się czymś innym z następnych!) i i i.... koniec.

Korzystając z okazji, chciałem powtórzyć gratulacje dla ekipy tworzącej serial - udało się wam to co nie udało się nikomu przez ostatnie kilkadziesiąt lat - rozwaliliście Star Trek. Jest powód do doomy.

Podsumowując - odcinek doskonale oddał klimat całego serialu - 3/10 - brak jakiegoś takiego sensu, bazowanie na występie znanych ludzi (tylko), tu i ówdzie buraki, i brak ogólnego wrażenia, że ci co tam chodzą po tym statku to na prawdę są ludzie - wraz z ich wszystkimi emocjami. Oto Enterprise - historia spisanach w czterech księgach, które teraz wypadałoby już tylko spalić i zapomnieć...

KANE


Pliki wideo

Zwiastun odcinka (6MB)
Zwiastun odcinka (3.5MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!