USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Enterprise
Tytuł:Carpenter Street
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:11
Numer produkcyjny:063
Data premiery w USA:26-11-2003
 
Reżyseria:Mike Vejar
Scenariusz:Rick Berman i Brannon Braga
 
Ocena odcinka:6.4
Liczba oceniających:224
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kapitan Archer i T'Pol cofają się w czasie do XX wieku by przeszkodzić Xindi w zbieraniu ludzkiego materiału genetycznego.Minirecenzja

Jak na odcinek o podróży w czasie to ten wyróżnił się jednym: chyba w żadnym treku do podróżowania w czasie nie podchodzono z taką swobodą. W TNG, DS9 lub Voyagerze podróże w czasie wiązały się z wieloma problemami, wśród których troska o zachowanie stabilności linii czasowej zajmowała znaczące miejsce. W Entku przeniesienie w przeszłość wydaje się być formalnością - po prostu lecą i wracają jak z każdej innej misji. Poza tym faktem (burakiem ? ;-) to odcinek jest jednak dość ciekawy, a i nie brakuje w nim kilku humorystycznych elementów. Ogólna ocena nie jest więc zła - całość da się obejrzeć z przyjemnością.


Recenzja

Właśnie skończyłem oglądać nowy odcinek Entka... No i chciałem ogłosić nominacje do tegorocznych nagród "Dummy"...

Nagrodę za najgorsze zdjęcia - Enterprise Carpenter Street - Klasyczny przykład na to jak nie należy kręcić filmów, cała masa dziwnych zbliżeń, tajemniczych przesunięć... itp. Gdy dziwka wsiada do samochodu to człowiek zaczyna się zastanawiać, czy czasem za chwilę nie odwróci się i nie spyta - "A co to za kamera?". Naprawdę - nie jestem pewien czy oni zatrudnili aktorki. :) Również to, że cały odcinek jest w nocy i do tego na odludziu, powoduje, że człowiek zastanawia się z kolei, czy oni zapłacili za te lokacje? :)

Nagroda za najgłupszy scenariusz - Enterprise Carpenter Street - Panowie Beavis & Butt-head dali istny popis w tym odcinku!!! Otóż okazuje się, że Xindi mogą podróżować w czasie! No kurna!!! Pomysł z pierwszego "worka pod ścianą" - bomba atomowa w okolicach Moskwy w 1980 roku! Odpalasz, czekasz, obserwujesz fajerwerki!

Nagroda za nienormalne pomysły - Enterprise Carpenter Street - Otóż teraz okazuje się, że zmiany linii czasowej wymagają "propagacji fali czasu". No fajnie... A czemu wcześniej nie wymagały? :) I dowiadujemy się też, czemu nic o Entku nie było wiadomo we wcześniejszych seriach Treka - otóż jest to alternatywna linia czasowa! Czyli co? Hulaj dusza - piekła nie ma! :))) Teraz możemy już cisnąć cokolwiek - Q, Borg, Dominium! Jedziemy - w końcu to alternatywna linia czasowa! :)

Nagroda za największe zeszmacenie ideałów Treka - Enterprise Carpenter Street - Teraz kapitan bez problemu już kradnie samochody jak i gotówkę. :) Dr Emett Brown zawsze nosił przy sobie walizkę z pieniędzmi z różnych epok na wszelki wypadek. :) Dobrze, że nikogo nie napadli. :)

Nagroda za nieświadomość istnienia innych bohaterów :) - Enterprise Carpenter Street - klasyczny przykład "Archer and T'Pol Show". Reszta załogi nie istnieje w tym odcinku! No może poza Tripem (10 sekund w sumie) ale w tym wypadku nawet Portos więcej powiedział!

Podsumowując - po krótkiej odmianie w postaci kilku w miarę ciekawych odcinków (człowiek o nazwisku Coto - będę obserwował kolejne odcinki jego autorstwa!) panowie B&B zaatakowali znowu wszystkich swoim "kałem domowej roboty". Ech....

Ocena w skali ogólnej: 1/10. Entkowej: 3/10. Już nawet wątki z podróżami w czasie nie uratują tego serialu jeżeli tych dwóch ludzi dalej będzie to pisać!

KANE


Pliki wideo

Zwiastun odcinka (4 MB)
Materiały z produkcji (13,5 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!