USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Voyager
Tytuł:Unimatrix Zero (I)
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:26
Data premiery w USA:24-05-2000
 
Reżyseria:Allan Kroeker
Scenariusz:Mike Sussman
Muzyka:Dennis McCarthy
Gościnnie występują:Susanna Thompson
 
Ocena odcinka:9.6
Liczba oceniających:136
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kolejne starcie z Borgiem może być mniej udane, niż wcześniejsze. Po części dlatego, że Królowa Borga jest dużo mniej bezosobowa niż Kolektyw i dobrze pamięta porażkę, której doznała dzięki kapitan Janeway. Na tyle dobrze, że decyduje się zastawić na Voyagera pułapkę, nie zdając sobie jednak sprawy z problemu wewnątrz samego Kolektywu.Streszczenie

Streszczenie przetłumaczone przez Nestora:

Siedem z Dziewięciu budzi się z "drzemki" w niespokojnym stanie. Śnił jej się piękny las z drzewami i kwiatami. W tym miejscu ludzie znali ją jako Annikę i była ona prawie człowiekiem. Siedem nie zwykła śnić, więc dziwi ją to przeżycie.

Paris, myśląc że jest ganiony przez załogę za spóźnianie się, jest zaskoczony tym, że został nagrodzony nitem oficerskim - kapitan Janeway przywróciła go do rangi porucznika.

Siedem ponownie odpoczywa w swojej alkowie mając na sobie monitor korowy, który dał jej Doktor. Ponownie pojawia się w pięknym lesie. Mówi sobie, że nie jest on prawdziwy, kiedy nagle słyszy głos zapewniający ją, że się myli. To głos Axuma - kogoś, kogo wcześniej już tu widziała. Nazywa on to miejsce Unimatrycą Zero.

Axum tłumaczy Siedem, że Unimatryca Zero to miejsce, gdzie człony Borga udają się w czasie regeneracji, aby mogły istnieć jako jednoski. Kolektyw wie o tym miejscu, ale nie może go znaleźć. Człony, które odwiedzają Unimatrycę Zero, uległy recesywnej mutacji, którą Królowa Borga zamierza znaleźć i zniszczyć.

Axum mówi Siedem, że kiedyś odwiedziała Unimatrycę Zero, zanim odłączono ją od Kolektywu. Ona także ma tę mutację recesywną, którą przechodzi tylko jeden na milion członów. Axum mówi jej, że kolektyw znalazł sposób na wykrycie ich, a więc to tylko kwestia czasu, zanim znajdą dostateczną ilość członów, aby wyizolować częstotliwość połączenia i zniszczyć Unimatrycę Zero.

Axum błaga Siedem o pomoc. Nawet nie będąc już częścią kolektywu Siedem jest ich jedyną nadzieją, ponieważ w przeciwieństwie do niej, po zakończeniu regeneracji reszta członów nie pamięta o Unimatrycy Zero.

Po przebudzeniu Siedem informuje załogę o tym, co ją spotkało. Doktor potwierdza, że to nie był tylko sen - Siedem nigdy nie osiągnęła fazy REM, a więc to co mówi jest prawdziwe. Ta prosi załogę Voyagera o pomoc w ocaleniu Unimatrycy Zero.

Tymczasem Królowa Borga jest coraz bliżej odnalezienia Unimatrycy Zero. Rozmontowywuje inne człony, aby obejrzeć ich części i znaleźć sekretne miejsce.

Janeway czuje, że załoga powinna pomóc, ponieważ to jest nowy aspekt kolektywu i potencjalna jego słabość. Myślą nad planem pomocy członom. Tuvok sugeruje wolkańską technikę znaną jako "most pomiędzy umysłami", na którą Janeway się zgadza. Kapitan, Siedem i Tuvok zostają podłączeni do monitorów. Tuvok będzie nadzorował ich myśli, a Janeway uda się z Siedem do Unimatrycy Zero.

Po ich przybyciu znajdują człony wysłane przez królową Borga, która chce zniszczyć Unimatrycę. Wynika walka, a Janeway pokonuje ostatniego z członów. Tymczasem królowa Borga widziała walkę oczyma regenerującego się człona i nie podoba się jej to, co widzi. Janeway zapewnia Axuma, że pomoże im pokonać człony infiltrujące Unimatrycę Zero.

Wraz z Siedem zaczynają pracę nad planem pomocy Axumowi i reszcie. Załoga próbuje znaleźć sposób na wypuszczenie wysoce eksperymentalnego nanowirusa zaprojektowanego, aby namierzył wszystkie człony z mutacją recesywną i przeprogramował ich centra pamięciowe. W ten sposób kiedy opuszczą alkowy, zachowają wspomnienia. Janeway mówi Siedem, aby wróciła i zapewniła Axuma, że pracują nad sposobem jego ocalenia i będą tam tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Siedem przybywa do Unimatrycy Zero i zauważa, że sprawy jeszcze bardziej się pogorszyły, jednak zasymilowani Klingoni zebrali się razem i walczą z członami Królowej Borga. Axum przyznaje Siedem, że zanim uciekła z kolektywu, byli w sobie zakochani. Obiecali nie opuszczać siebie, ale kiedy zmienił się stan rzeczy Axum nalegał, aby zapomniała o nim i ratowała się sama. Chociaż Siedem czuje więź z Axumem i Unimatrycą Zero, nie pamięta o czym on mówi.

Pliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!