USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Voyager
Tytuł:The Haunting of Deck Twelve
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:25
Data premiery w USA:17-05-2000
 
Reżyseria:David Livingston
Scenariusz:Mike Sussman
Muzyka:Jay Chattaway
Gościnnie występują:Manu Intiraymi
 
Ocena odcinka:7.8
Liczba oceniających:90
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Czy Voyager może zostać opętany? Czy może znaleźć się pod kontrolą "ducha"? Czy może zwrócić się przeciwko swojej załodze i dowódcy? Co kryje pokład dwunasty? I co ma z tym wspólnego pewna niestabilna mgławica?Streszczenie

Streszczenie przetłumaczone przez Nestora:

Różni członkowie załogi orientują się, że ich posterunki zostają wyłączone. Statek zostaje całkowicie pozbawiony zasilania i nawet holograficzny doktor zostaje wyłączony. Po usunięciu zasilania alkow regeneracyjnych czwórka dzieci Borga budzi się i jest zmieszana.

Dzieci znajdują Neelixa czekającego na nich z latarnią plazmową, który mówi im, co dzieje się ze statekim. Talaksjanin robi co może, aby uspokoić dzieci, mówiąc im, że brak zasilania jest jedynie tymczasowy.

Gdy kapitan Janeway rozkazuje wyłączenie ostatniej części statku, dzieci Borga zbierają się wokół latarni Neelixa. Gdy próbują zgadnąć co się dzieje ze statkiem, decydują, że musi to mieć coś wspólnego z "duchem" o którym mówi się, że nawiedza odcięte sekcje pokładu dwunastego. Neelix chce ich zapewnić, iż ich wyobraźnia nie pomoże i zaczyna opowiadać im historię o ostatniej mgławicy, przez którą przeleciał Voyager.

Voyager zdążał ku mgławicy podobnej do tej, która była odpowiedzialna za wyłączenie zasilania. Neelix tłumaczył Tuvokowi, że jego własna wyobraźnia płatała mu figle, gdy Voyager zbierał deuter. Kim zauważył, że zbiory destabilizowały mgłowicę, a Chakotay przekonał Janeway, aby zaprzestała wydobycia. Chwilę po opuszczeniu mgławicy przez Voyagera, piorun uderzył w statek. Kapitan natychmiast zaczęła badanie statku w końcu dowiadując się, że większość układów elektrycznych zawodzi.

Różne urządzenia na pokładzie zaczęły miewać usterki, co Janeway zauważyła, gdy zboczyli z kursu i wrócili do mgławicy, którą niedawno opuścili. W ładowni, w której pracowała Siedem z Dziewięciu, powietrze zaczęło wypełniać się kolorowym gazem, podobnym do tego z mgławicy. Kiedy Siedem próbowała uciec z pokoju, została otoczona przez pole siłowe i straciła przytomność, kiedy uderzył ją promień energii.

W innej części statku Kim rozkazał Neelixowi pozostać w mesie, gdy inni oficerowie udali się na swoje posterunki. Gdy inni odeszli, światła w mesie wygasły, pozostawiając Neelixa samego w ciemnościach.

Paris, próbując uruchomić silniki, został zaatakowany przez tę samą energię, która dopadła Siedem. Kiedy Janeway i Tuvok zabierają go do Doktora, znajdują teraz przytomną Siedem z Dziewięciu, którą uratował Chakotay. Kiedy kapitan dowiedziała się, co się stało Siedem, zaczęła domyślać się, co naprawdę dzieje się ze statkiem.

Wciąż przebywający w ciemnościach Neelix słyszy tupanie i idzie to zbadać. Jest przerażony widząc potwora w korytarzu, ale z ulgą zauważa, że to tylko Tuvok w masce gazowej. Wolkan każe Neelixowi udać się za nim przez tunele Jeffriesa do maszynowni, gdzie jest reszta załogi.

Kapitan Janeway uświadomiła sobie, że może rozmawiać z nową elektryczną formą życia przez komputer pokładowy i wtedy dostała polecenie udania się do astrometrii. Laboratorium ujawniło, że mgławica, z której przybył obcy, już nie istnieje. Rozzłoszczony komputerowy głos każe załodze Voyagera opuścić statek.

W tunelach Jeffriesa Tuvok został zaatakowany i zraniony przez elektryczność. Mimo własnych lęków Neelix zdobył się na przeciągnięcie Tuvoka w mroku aż do maszynowni.

Janeway niechętnie wykonuje polecenie opuszczenia okrętu, ewakuując wszystkich oprócz samej siebie. Rozmawiając z nową formą życia przekonuje ją, że może zabrać ją do nowej mgławicy, jeżeli odda jej kontrolę statku. Istota godzi się i wypuszcza Janeway.

Kiedy Janeway z powrotem zabrała załogę, odcięli obcego na pokładzie dwunastym. To skończyło historię Neelixa. Wtedy daje się słyszeć głośne stuknięcie, a Neelix tłumaczy dzieciom, że to obca istota wpuszczana do nowej mgławicy.

Dzieci są podekscytowane jego opowieścią, ale część z nich boi się, że istota nie odeszła i zaatakuje ich w alkowach regeneracyjnych. Wtedy Neelix mówi, że zmyślił całą historię. Na mostku kapitan Janeway potwierdza, że elektryczna forma życia bezpiecznie opuściła pokład, szczęśliwa z nowego domu.

Pliki wideo

Zwiastun odcinka (2 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!