USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:Voyager
Tytuł:Life Line
 
Numer sezonu:6
Numer odcinka:24
Data premiery w USA:10-05-2000
 
Reżyseria:Terry Windell
Scenariusz:Robert Picardo
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:9.3
Liczba oceniających:108
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Z pomocą poprzednio uzyskanej technologii załoga ponownie kontaktuje się z Gwiezdną Flotą. Dowiaduje się ona, że Lewis Zimmerman, twórca Holodoktora, jest śmiertelnie chory. AHM uznaje, że jeśli ktoś potrafi pomóc jego "ojcu", to właśnie on i decyduje się na przesłanie na Ziemię, gdzie spotyka między innymi porucznika Barclaya. Jednak doktor Zimmerman to bardzo... trudny pacjent i niezbędna może okazać się pomoc starej przyjaciółki Barclaya...Streszczenie

Streszczenie przetłumaczone przez Nestora:

Kiedy ziemski projekt "Pathfinder" przekazuje przerwszy blok danych do Voyagera, Doktor odbiera niepokojące wieści - Lewis Zimmerman, twórca nowoczesnej holografii i programu Doktora, umiera. Mając nadzieję na ocalenie swojego "ojca", którego nigdy nie poznał, Doktor zostaje przekazany w strumieniu do Kwadrantu Alfa.

Zamiast dobrze przyjąć próbę pomocy Doktora, Zimmerman odmawia. Mówi Doktorowi, ze jest tylko pierwszym modelem hologramu medycznego. Zimmerman był badany przez drugi, trzeci i czwarty model, ale żaden z nich nie był w stanie mu pomóc. Barclay mówi jednak, że Doktor działał nieprzerwanie przez sześć lat i że widział rzeczy, o których nie śniło się większości lekarzy. Zimmerman ostatecznie frustruje się tymi wszystkimi pytaniami i oschle intruuje komputer, aby przesłał Doktora do kwater mieszkalnych.

W międzyczasie Barclay prosi doradcę Troi, aby wróciła z Enterprise i zbadała Zimmermana. Jednakże kiedy pokazuje się ona, doktorowie kłócą się jeszcze bardziej. Troi próbuje przekonać Zimmermana, że Doktor wynalazł obiecującą technikę leczenia.

Gdy pomiędzy doktorami narasta konflikt, Barclay odkrywa problem w programie Doktora. AHM doznał uszkodzeń podczas przesyłania i Barclay nie może nic zrobić, ponieważ są one zbyt poważne. Zimmerman jest jedynym, który może ocalić Doktora, ale oczywiście odmawia on pomocy "wymienialnemu" programowi komputerowemu.

W próbie przekonania go, aby pomógł Doktorowi, Haley - hologram będący prawą ręką Zimmermana - mówi mu, że jeżeli nie zrobi nic, aby pomóc Doktorowi, poprosi o przeniesienie.

Zimmerman pomyślnie identyfikuje błąd w buforze wzorca Doktora. Szczęśliwie, Doktorowi udaje się powstrzymać Zimmermana od zmiany także jego podprogramów osobości. Po tym procesie dwójka zaczyna godzić się ze sobą, a doktor Zimmerman w końcu zgadza się na leczenie.

Pliki wideo

Zwiastun odcinka (2 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!