USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Most Toys
Tytuł polski:Kolekcja
 
Numer sezonu:3
Numer odcinka:22
Numer produkcyjny:170
Data premiery w USA:20-05-1990
Data premiery w Polsce:01-04-1998
Data gwiezdna:43872.2
 
Reżyseria:Tim Bond
Scenariusz:Shari Goodhartz
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:8.6
Liczba oceniających:95
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Załoga zostawia Datę, sądząc że zginął podczas eksplozji wahadłowca. Jednak Geordiemu nie daje spokoju zagadkowa śmierć przyjaciela...Streszczenie

Załoga USS Enterprise żegna Datę, który zginął w eksplozji wahadłowca podczas niebezpiecznej misji, polegającej na przewiezieniu hytritium - rzadkiego materiału, mającego pomóc w odkażeniu wody w jednej z federacyjnych kolonii. Następnie, Enterprise odlatuje, chociaż Geordiego zamęcza niemożność wyjaśnienia przyczyn eksplozji wahadłowca i śmierci przyjaciela.

Tymczasem okazuje się, że Kivas Fajo - kupiec, który dostarczył hytritium - trzyma Datę w niewoli na swoim statku, dodając androida do swojej kolekcji wyjątkowych przedmiotów. Nie mogąc uciec, Data używa biernego oporu, by przeciwstawiać się Fajo, ale porywacz grozi zabiciem własnej asystentki, Varrii.

Po przybyciu Enterprise do celu, Geordi uświadamia sobie, że Data nigdy nie przesłał potwierdzenia opuszczenia statku Fajo, a niemożliwe było, by android złamał zasady Floty. Podejrzenia rosną, gdy Worf melduje, że skażenie wody nie pochodzi z planety i że jedynym neutralizatorem jest właśnie rzadkie hytritium, dogodnie dostarczane przez Fajo. Raport potwierdzający, że Fajo jest kolekcjonerem rzadkich obiektów, przekonuje Picarda, że Data został porwany i Enterprise wyrusza na poszukiwanie okrętu handlarza.

Na pokładzie statku Fajo, Varria próbuje uwieść Datę, ale zostaje skarcona przez androida, który mówi jej, że została wykorzystana do sprawdzenia jego zdolności seksualnych. Poniżona i rozzłoszczona prawdą Varria pomaga Dacie uciec, dając mu broń i eskortując go do promu. Kiedy przygotowują się do opuszczenia statku spotykają straże, a po krótkiej walce oboje zostają rozbrojeni.

Fajo strzela do Varrii, która umiera w męczarniach. Zszokowany własnym czynam, handlarz odrzuca broń, którą Data szybko podnosi. Fajo wtedy szyderczo wyśmiewa Datę, twierdząc, że android nie potrafi strzelić, gdyż nie ma uczuć, które usprawiedliwią morderstwo, a pacyfistyczne oprogramowanie nie pozwoli mu go popełnić.

Chwilę później, Data zostaje przesłany na pokład Enterprise. Riker dowiaduje się, że Data w momencie przesłania strzelał, ale android odmawia komentarza. Fajo zostaje aresztowany i zostaje pozbawiony godności po konfiskacie dóbr.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Uzupełnienia: Piotr Pajerski
Źródło: Startrek.com

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!