USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Child
Tytuł polski:Dziecko
 
Numer sezonu:2
Numer odcinka:1
Numer produkcyjny:127
Data premiery w USA:04-12-1988
Data gwiezdna:42073.1
 
Reżyseria:Robert Bowman
Scenariusz:Maurice Hurley
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:7.7
Liczba oceniających:143
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas przygotowań do transportu trującej substancji do laboratorium, załoga jest zaskoczona wiadomością o ciąży doradcy Troi.Streszczenie

Kiedy groźna plaga sieje spustoszenie w Systemie Rachelis, mieszkańcy tego układu proszą Federację o pomoc. U.S.S. Enterprise ma za zadanie dostarczyć na nią antidotum. Jednak w czasie przygotowywania do transportu ładunku z lekiem, załoga dowiaduje się, że doradca Troi jest w ciąży.

Według Troi, oślepiająco białe światło zapłodniło ją kiedy spała. Dr Katherine Pulaski, nowy Główny Lekarz Pokładowy potwierdza, że Deanna jest brzemienna i urodzi dziecko w ciągu 36 godzin (chociaż normalnie ciąża u betazoidów trwa 10 miesięcy). Zaskoczony tą wieścią, w obawie o bezpieczeństwo statku, Picard ogłasza czerwony alarm, jednak kiedy dziecko przychodzi na świat wydaje się bezbronne i niewinne jak normalny noworodek. Wszyscy są zdumieni jego błyskawicznym rozwojem - w ciągu jednego dnia wyrasta z niemowlęcia na ośmiolatka.

Tymczasem Wesley Crusher przygotowuje się do opuszczenia U.S.S. Enterprise i dołączenia do swojej matki, która awansowała na Głównego Lekarza Gwiezdnej Floty po czym objęła stanowisko na Ziemi. Wesley decyduje jednak pozostać na statku po rozmowie z nowym członkiem załogi - El-aurianką Guinan. Później Wesley informuje o swoim zamiarze Picarda i kapitan zgadza się na jego dalszy pobyt na Enterprise. pod warunkiem ze jego matka nic nie będzie miała przeciwko temu.

Niespodziewanie ładunek ze szczepionką, pod wpływem promieniowania znajdującego się gdzieś na statku traci swą szczelność, co grozi zakażeniem załogi. Dr Pulaski stwierdza, że jeżeli wydostanie się on na zewnątrz, wszyscy na statku umrą w dwie godziny.

Wkrótce okazuje się, że to Ian – dziecko Troi - jest źródłem tego promieniowania i chłopiec decyduje się poświęcić dla dobra załogi opuszczając statek.

Na oczach Troi zmienia się w jasną kulę światła, która opuszcza statek, uprzednio dziękując doradcy za możliwość bycia przez te pare dni wśród ludzi, których mógł przez to lepiej zrozumieć.

Kiedy odlatuje znikają problemy z ładunkiem i załoga może kontynuować swoją misję.

Jaszczur


Pliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!