USS Phoenix
Logo
« 28-01-2009WYWIADY 
Eviva Takei, od Treka przez Wars do dziś

TrekSfera 2009
fragmenty wywiadu z ComicBookResources przeczytasz klikając...

[więcej...]Takei o 'zmianie kategorii' ze "Star Trek" na "Star Wars"

Nie biorę pod uwagę zmiany statku. Wiemy, że filozofia Star Trek to godzenie różnic w życiu, a Star Wars jest częścią tych różnic. Myślę, że Star TrekiStar Warssą pokrewne nie tylko dzięki słowu"star." Star Trek toScience Fiction,a Star Warsto bardziejScience Fantasy. Jednak dzięki pracy nad odcinkami "Star Wars: The Clone Wars"myślę, że są do siebie zbliżone. Tamta filozofia zgadza się z tym, z czego"Star Trek" zawsze był znany. Wojna i pokój, technologiaiczłowieczeństwo, poświęcenie i odwaga, wszystko tam znalazłem.


o różnicach w pracy nad Clone Wars iStar Trek The Animated Series

Gdy nagrywaliśmy[Star Wars] , obecny był cały zespół, tak że mogliśmy zgrać się ze sobą. Mogłeś mieć jakieś pojęcie o charakterystyce i rytmie głosowym innych postaci. Gdy pracowaliśmy nad animowanym "Star Trek," każdy z nas nagrywał swoją część osobno. Gdy ja sie pojawiałem, Leonard [Nimoy] wychodził, a ja wchodziłem do komory nagrań, gdzie mieli już scenariusz z podkreślonymi na kolorowo moimi tekstami. Czytałem jedynie swoje zdania zgodnie z tym, co było na ekranie, ale nigdy tak naprawdę nie pracowałem z Leonardem. Gdy skończyłem i wychodziłem, mógł wejść Jimmy Doohan , zająć miejsce w komorze i podłożyć swoje kwestie. Myślę, ze sposób, w jaki jest realizowany "Star Wars" , jest bardziej zabawny dla aktora i można dopasować się jeden do drugiego.


O trekowych odniesieniach w Heroes:

Rozmawiałem z niektórymi ludźmi z obsady i dowiedziałem się, ze są oni naprawdę oddanymi fanamiStar Trek. Największym był szef rekwizytorów. Przygotował dla mojej limuzyny tablicę rejestracyjną z numeramiNCC1701, na których był zarejestrowany statek gwiezdnyEnterprise. Potem jeden z pisarzy wielki fan "Star Trek" , powiedział, "George miał wspaniałą scenę walki na szpady w 'Star Trek' i czemu nie miałby mieć sceny walki na miecze jakoKaito Nakmura?" Stąd się wzięła ta samurajska walka na miecze w pierwszym sezonie. Zauważcie, że mam drugą scenę walki z młodym człowiekiem, którego biorę za złodzieja, okradającego mój dom, w trzecim sezonie, a chłopak okazuje się być przyszłą wersją mojego syna Hiro. Tak że jest wiele związków między "Star Trek" a"Heroes."


O Johnie Cho i nowym Star Trek

[JJ Abrams] powiedział mi, że myśli o zaangażowaniu Johna Cho , a ja powiedziałem, "John będzie wspaniały." Jestem w zarządzie East West Players, azjatycko-amerykańskiego towarzystwa teatralnego, a John wiele razy grał dla nas. PowiedziałemJ.J. , żeJohn jest wszechstronnym aktorem, że widziałem go p[rzedtem w komediach i bardzo poważnych sztukach, i myślę, że może być wspaniały. Po tych zapewnieniach zaangażował go. John był chyba odrobinę przerażony nowym wyzwaniem. Zaprosił mnie więc na lunch, a ja mu powiedziałem, "Rób swoje. Widziałem cię przy pracy i wiem, że jesteś utalentowanym aktorem." Zapewniłem go, że już niedługo będę znany jako staruszek, który kiedyś grał rolę JohnaCho. Poszedł więc i dał z siebie wszystko. Słyszałem pogłoski, ze wykonał świetną robotę. Sulu ma teraz szansę na nowe życie. Czekam teraz z niecierpliwością, by zobaczyć nowy film.


Więcej od Takei o Treku, Star Wars i innych sprawach na http://www.comicbookresources.com/

"Defenders of the Peace" z George'm Takei jako Lok Durdem w Star Wars The Clone Wars pokaże Cartoon Network w piątek, 23go stycznia. Więcej informacji na oficjalnej stronie.
komentarze [8]


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!