USS Phoenix
Logo
« 09-04-2016NAUKA 
Picard Pierwsze kroki w kosmos?Nie tak dawno obchodziliśmy ,,rocznicę” pionierskiego lotu Zeframa Cochrane’a – lotu, który ma się dopiero odbyć 5 kwietnia 2063 roku, a który ma zaowocować Pierwszym Kontaktem ludzkości z obcą rasą. ;) Natomiast w naszej rzeczywistości i naszej współczesności dokonał się pierwszy, być może nie tak rewolucyjny ale jednak znaczący, krok na drodze do podboju kosmosu; rakiecie Falcon 9 z powodzeniem udało się cało i szczęśliwie wylądować na Oceanie Atlantyckim.Wzmiankowane wydarzenie miało miejsce 8 kwietnia 2016 roku, a jest o tyle doniosłe, iż rzeczony Falcon jest pierwszą w dziejach ludzkości, rakietą wielokrotnego użytku, umożliwiającą wielokrotny start i lądowanie – tak jak to ma miejsce w ,,Star Treku” oraz innych serialach SF. To z kolei umożliwia łatwiejszą i tańszą eksploracje kosmosu, a przynajmniej tańsze i praktyczniejsze dostarczanie niezbędnego sprzętu na okołoziemską orbitę, do czego obecnie wykorzystywany jest Falcon.

Więcej o samej rakiecie dowiecie się z oficjalniej strony firmy Space X, która stworzyła ów bezzałogowy pojazd:
http://www.spacex.com/falcon9

ps. A dla pilnych Czytelników fotka z planu Star Trek Beyond ujawniona z okazji First Contact Day przez reżysera Justina Lina:Warto dodać, że w okalających Lina Obcych wcielają się ponoć znani aktorzy. Jacy? To zagadka...

komentarze [8]


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!