USS Phoenix
Logo
« 07-12-2014FILMY 
Q__ Co dalej ze Star Trek XIII?Takiego zamieszania z sprawach Treka nie było od czasu niechlubnego końca ENT.

Jak doniosły "Deadline Hollywood" i "Variety" (za którymi powtarza te pogłoski TrekMovie.com) Roberto "Bob" Orci zwolniony został najprawdopodobniej z funkcji reżysera trzynastego filmu kinowego z cyklu Star Trek.

Wiadomość ta, choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzona, wywołała zarówno w okołofilmowych mediach, jak i w środowisku Trekerów falę spekulacji na temat tego czy była to rezygnacja dobrowolna, czy też wymuszona... oraz co ruch ten oznacza dla przyszłości franczyzy.

Najciekawszą, bodaj, informację (lub plotkę) przekazał przy tej okazji Devin Faraci, który na łamach "Badass Digest" twierdzi, że Orci pracował nad scenariuszem zawierającym motyw wyścigu pomiędzy załogą Enterprise, Wolkanami, a nieznanym dotąd z kanonu gatunkiem, o zdobycie technologii podróży w czasie, której Wolkanie zamierzali użyć do zmiany historii i "wymazania" zagłady swojej planety. W efekcie ubocznym tej temporalnej intrygi miało dojść do spotkania Kirka starego (Shatner) z nowym (Pine). Ponoć właśnie ów scenariusz grożący wyeliminowaniem z historii całego Abramsverse doprowadził do zwolnienia Orciego.

Przypuszczalnie oznacza to więc także nie tylko zmianę reżysera, ale i pisanie od nowa scenariusza ST XIII.

Wśród potencjalnych następców Orciego wymieniany jest najczęściej Edgar Wright. Ruszyła też jednak (jak donosi TrekMovie.com) fanowska twitterowa akcja #BringInRiker, której pomysłodawcy liczą, że uda się przekonać wytwórnię do posadzenia na reżyserskim fotelu zasłużonego dla Treka jako aktor i reżyser Jonathana Frakesa.

Tak, czy owak, przyszłość Treka stoi dziś pod jeszcze większym znakiem zapytania niż się zdawało.

ps. Ilustrację do artykułu "pożyczyliśmy" sobie ze strony Trek.fm.

komentarze [10]


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!